UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / silar / Network.nt

W czwartek, 23 lutego, o swoim odejściu z klubu Kukiz’15 zdecydowały dwie posłanki – Anna Maria Siarkowska i Magdalena Błeńska. To kolejne uszczuplenie sprawiło, że klub liczy już jedynie 33 posłów. Powodem decyzji ma być konflikt między członkami i liderem oraz brak początkowo łączącej ich dobrej komunikacji.

Posłanki poinformowały, że postanowiły opuścić klub Kukiz’15 przez wewnętrzne konflikty i niechęć do rozwiązywania ich przez przywództwo. Oprócz tego, sam przewodniczący stwierdził, że punktem zapalnym okazała się chęć założenia przez niego fundacji imienia Rafała Wójcikowskiego. Pewnego rodzaju sprzeciw miał wiązać się z tym, że Siarkowska i Wójcikowski, jako jedyni spośród posłów klubu, przyszli na głośne głosowanie w sali kolumnowej.

Dla klubu odejście posłanek jest wielką stratą. Siarkowska z wykształcenia jest bowiem politologiem i specjalistą od bezpieczeństwa narodowego. Błeńska za to, poza polityką, zajmuje się prawem budowlanym i architekturą. Oprócz tego, przez uszczuplenie, kolejny klub – Nowoczesna – ma w Sejmie jedynie dwóch przedstawicieli mniej.

Łącznie Kukiz’15 stracił już 8 posłów. Każdy tłumaczy swoje odejście w podobny sposób – wewnętrznym konfliktem, coraz gorszą atmosferą, brakiem możliwości komunikacji między przywódcami i resztą członków. Sam przewodniczący oczywiście nie uznaje zarzutów rezygnujących ze współpracy posłów.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również