UDOSTĘPNIJ
źródło: wikimedia.org

Nawet kilka tysięcy osób mogło czekać pod cerkwią Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu na papieża Franciszka. Wszystko za sprawą plotki w jaką uwierzyli mieszkańcy miasta.

W sobotę pod cerkwią Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu zebrał się tłum, który oczekiwał przybycia papieża Franciszka. Według nieoficjalnych informacji, głowa Kościoła katolickiego miała zjawić się w Jarosławiu i podziękować za wypożyczenie ikony z cerkwi. Siedemnastowieczne dzieło zostało bowiem wypożyczone Stolicy Piotrowej w grudniu 2015 roku, w celu inauguracji Roku Miłosierdzia.

Jarosławianie uwierzyli w to, że papież zjawi się u nich w mieście. Franciszek faktycznie przebywał wtedy w Polsce w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Nie miał jednak w planach zjawienia się w Jarosławiu.

Wierni do samego końca byli przekonani, że przekazana im informacja, choć nieoficjalna, jest prawdziwa. Od godzin porannych stali zebrani pod cerkwią. Dopiero około godziny 17:00 proboszcz greckokatolickiej parafii, Krzysztof Błażejewski, poinformował tłum, że papież nie przybędzie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: twojatv.info, supernowosci24.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również