UDOSTĘPNIJ

W rozmowie z Wirtualną Polską Mateusz Kijowski przekonywał, że słowa Jarosława Kaczyńskiego o rebelii go dowartościowały i dodaje, że KOD jest po jasnej stronie mocy. 

Słowa prezesa PiS o „rebelii” są dla mnie dowartościowujące. Rebelia jest po jasnej stronie mocy – imperium kontratakuje. Nie wiem, czy Jarosław Kaczyński jest Lordem Vaderem, imperatorem czy kim jeszcze. Ale to całkiem trafne określenie – mówił Kijowski.

Tym samym Kijowski odniósł słowa Jarosława Kaczyńskiego to kultowego uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Lider KOD skomentował również szacunki policji na temat frekwencji na organizowanych przez niego manifestacjach. Uważa, że policja pięciokrotnie zaniża wyniki.

– Policja stosuje ciągle ten sam przelicznik, czyli jeden Polak to pięciu najgorszego sortu. To się potwierdza przy liczeniu. Ja bym się nie ścigał na liczby, tu nie o to chodzi. Nie jesteśmy partią polityczną, więc nie potrzebujemy poparcia. My chcemy wpływać na ludzi – dodał.

Kijowski zapowiedział, że będzie również zachęcał Grzegorza Schetynę do wspólnego maszerowania. Coraz głośniej mówi się bowiem o współpracy partii opozycyjnych z KOD-em, ale bez Platformy Obywatelskiej.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: Wirtualna Polska

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł„Co za gnida”. Polityk w kabriolecie blokował karetkę na sygnale (video)
Następny artykułOPZZ chce wydłużenia urlopu z 26 do 32 dni
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również