UDOSTĘPNIJ
Herb woj. Pomorskiego

Kilka dni temu informowaliśmy o pomyśle Jarosława Kaczyńskiego, który chce na Pomorzu utworzyć nowe województwo. Prezes największej partii opozycyjnej liczył na zjednanie sobie tym głosów lokalnych wyborców jednak – jak się okazało – jedynie ich zniechęcił do siebie. 

Propozycja Prawa i Sprawiedliwości polega na utworzeniu nowego województwa „środkowopomorskiego”, z części dwóch innych województw zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Pomysł miał zjednać formacji Jarosława Kaczyńskiego nowych zwolenników jednak jak się finalnie okazało, zniechęcił jedynie pokaźną grupę potencjalnych wyborców, według których propozycja PiS grozi rozbiciem wspólnoty kaszubskiej.

Zdanie nt. pomysłu PiS wyraziło najbardziej wpływowe wśród Kaszubów stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota, które propozycję Kaczyńskiego nazwało wprost „próbą rozbicia dzielnicowego Kaszubów” i ostrzegło przed głosowaniem na Prawo i Sprawiedliwość.

fot. facebook
fot. facebook

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: Kszebsko Jednota na FB

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDziennik Telewizyjny w 1984 r. Tak wyglądała kiedyś propaganda (video)
Następny artykułKierownictwo Air France obdarte z ubrań przez związkowców (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również