UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay / flickr

Jak wynika z opublikowanego przez kanadyjski wywiad raportu, Rosja przygotowuje się do wojny na szeroką skalę. W przeciwieństwie do wojny na Ukrainie – według Kanadyjczyków – Putin nie będzie już „unikał odpowiedzialności”. 

Ponad stu stronicowy raport przygotowano w związku z wysłaniem kanadyjskich żołnierzy do Europy środkowowschodniej, w ramach wzmocnienia „wschodniej flanki NATO”.

Jak przekonuje kanadyjski wywiad, dowodem na to, że Rosja przygotowuje się do wojny na szeroką skalę jest fakt, iż rosyjskie wojsko rozpoczęło mobilizację na dotąd niespotykaną skalę, znacznie przyspieszyło modernizację swojego uzbrojenia i zaopatruje się w jego większe ilości. Takich działań – jak czytam w raporcie – można oczekiwać jedynie od państwa, które przygotowuje się do wojny i jest tej wojny pewne.

W ponad stu stronicowym raporcie kanadyjskiej agencji wywiadowczej możemy również przeczytać, że powodem dla którego Rosja przygotowuje się do wojny jest chęć poszerzenia wpływów za granicą, we wschodniej części Europy. Po wydarzeniach na Ukrainie, Putin ma być już pewny swego, że podobne czyny ujdą mu mniej lub bardziej bezkarnie w przypadku krajów Bałtyckich i krajów Europy środkowowschodniej.

Jak z kolei przekonują niemieccy eksperci, mobilizacja rosyjskiego wojska i jego dozbrajanie ma wynikać z podgrzewania atmosfery w Europie przez zachodnie kraje, które dążą do konfliktu.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: forsal

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMinister Macierewicz jako husarz zabija na okładce muzułmanina
Następny artykułWłochy: Kobieta burmistrzem Rzymu po raz pierwszy w historii
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również