UDOSTĘPNIJ
fot. twitter/newsowi.pl

Do nietypowej sytuacji z partyjnymi busami SLD w roli głównej doszło w ubiegłą sobotę w Obronikach. Z okazji dnia św. Krzysztofa katolicki ksiądz poświęcił samochody partii Leszka Millera. Cała sytuacja wywołała lawinę komentarzy po lewej stronie sceny politycznej.

Jak poinformował na twitterze portal newsowi.pl – który jest silnie powiązany z SLD – w ubiegłą sobotę katolicki ksiądz poświęcił kampanijne busy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii wywodzącej się z PZPR i kojarzonej z antyklerykalną postawą.

fot. twitter
fot. twitter

Na informację portalu zareagowali działacze i sympatycy SLD, którzy nie przebierając w słowach wyrazili zniesmaczenie i zarzucili formacji Leszka Millera hipokryzję i polityczną schizofrenię.

Do dyskusji dołączył też oficjalny profil SLD na Twitterze, który próbował wyjaśnić, że cała sytuacja była przypadkowa i wynikła z nieporozumienia. Przechodzący obok sldowskich samochodów ksiądz miał się wdać z lewicowymi działaczami w dyskusję i gdy usłyszał, że SLD opowiada się za likwidacją finansowania Kościoła katolickiego z publicznych pieniędzy zaczął święcić kampanijne busy, którymi formacja Millera objeżdża całą Polskę.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również