UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / Piotr Drabik

Jak właśnie podała Polska Agencja Prasowa, lider obozu władzy prezes Jarosław Kaczyński poprosił marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o jak najszybsze zorganizowanie spotkania z przedstawicielami mediów. Prezes PiS chce z nimi uzgodnić zasady funkcjonowania w Sejmie. 

Początkowo prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stanowczo zapewniał, że jego formacja nie da się „sterroryzować” opozycji i będzie pracowała tak jak zaplanowano.

Jak się jednak okazuje, po nocnych wydarzeniach pod Sejmem gdzie dochodziło do starć pomiędzy policją a protestującymi, którzy chcieli zatrzymać kolumnę samochodów z premier Szydło i prezesem PiS, lider obozu władzy zmienił zdanie.

Z informacji jakie udało się uzyskać Polskiej Agencji Prasowej wynika, że Jarosław Kaczyński poprosił marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o jak najszybsze zorganizowanie spotkania z przedstawicielami mediów, by ustalić z nimi zasady na jakich dziennikarze mieliby funkcjonować w polskim parlamencie.

Jak dodaje PAP, prezes PiS osobiście miał nie być do końca zadowolony z zaproponowanych ograniczeń dla dziennikarzy w Sejmie.

 – Spotkanie z dziennikarzami ma się odbyć w niedzielę. Media dostaną na nie zaproszenie. To spotkanie pozwoli spokojnie spojrzeć na problem i znaleźć rozwiązanie, jak należy ułożyć współpracę dziennikarzy i parlamentarzystów w duchu wzajemnego szacunku i profesjonalizmu. Dla naszego rządu wolność mediów ma szczególne znaczenie. Nigdy nie dopuścimy do sytuacji, by do niezależnej redakcji wkraczały służby specjalne, jak się kiedyś wydarzyło pod rządami PO – powiedział w rozmowie z PAP jeden z polityków PiS, który zastrzegł sobie anonimowość.

Z kolei protestująca opozycja nie dowierza w szczerość propozycji prezesa Kaczyńskiego i zarzuca mu próbę uspokojenia emocji co da obozowi władzy czas na przygotowanie się do kolejnego „uderzenia”.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również