UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Aargambit

W wielu polskich miastach wciąż trwają protesty przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości. Choć oficjalnie Jarosław Kaczyński pełni jedynie funkcję posła na Sejm, to – jak uważa opozycja – on kieruje polityką rządu. Z tego powodu pikiety odbywają się też pod jego domem. 

Jedna z demonstracji odbyła się kilka dni temu, pod domem prezesa PiS na warszawskim Żoliborzu. Polityk skomentował sprawę na antenie Radia Maryja i odniósł się do haseł wykrzykiwanych przez demonstrantów. Najpopularniejsze z nich brzmi „Przecz z Kaczorem dyktatorem”.

– Ten dyktator jest tak łagodny, że można mu oblegać dom i nie dać spokojnie żyć w mieszkaniu w skromnym skądinąd domu – powiedział Kaczyński.

Demonstracja, do której odniósł się prezes Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w sobotę i zebrało się na niej kilkaset osób. Policja poinformowała, że obyło się bez poważniejszych incydentów. Jednego z protestujących funkcjonariusze zawieźli na komendę, w celu ukarania go mandatem za zakłócanie porządku. Mężczyzna przyjął karę w wysokości dwustu złotych.

Jarosław Kaczyński powiedział także, że jego kot również odparł ten, jak to nazwał, atak.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również