UDOSTĘPNIJ

Jarosław Kaczyński zaatakował prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Lider Prawa i Sprawiedliwości uważa, że to co robi prof. Rzepliński jest bezprawiem. 

Prezes Kaczyński jest niezadowolony ze spotkania w sprawie kompromisu o Trybunale Konstytucyjnym. Uważa, że podejście prezesa tej instytucji, prof. Rzeplińskiego, jest bezprawiem.

– Takie podejście, które pan prezes ujął w ten sposób, „ja tej ustawy nie widzę”, jest całkowitym bezprawiem. Nie można bez żadnej procedury powiedzieć o jakiejś ustawie, która ma bezpośrednie umocowanie konstytucyjne, że ona nie obowiązuje. To jest bezprawie w najczystszym tego słowa znaczeniu – mówił Jarosław Kaczyński.

– Pan profesor Rzepliński w gruncie rzeczy nie jest prawnikiem. Skończył studia prawne, ale potem zajmował się w gruncie rzeczy socjologią przez cały czas. No ale nawet on powinien to powiedzieć i jestem przekonany, że o tym wie – dodał.

Poniżej film PikioTV. Jeśli Ci się nie wyświetla, odśwież stronę lub zaktualizuj przeglądarkę.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzerwone Maki
Następny artykułTo przechodzi ludzkie pojęcie. Francuska policja ucieka przed zamieszkami (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również