UDOSTĘPNIJ

Od kilku dni na ulicach dużych i małych polskich miast trwają manifestacje przeciwko zmianom w sądownictwie, które chce przeprowadzić Prawo i Sprawiedliwość. Teraz wiadomo już także, co nastąpi po nich.

Znana z naprawdę bezpośredniego, szokującego często języka posłanka PiS Krystyna Pawłowicz najnowszym postem na Facebooku zadziwiła opozycję oraz jej zwolenników. Wyliczyła w nim bowiem działaczom PO oraz Nowoczesnej przypadki ich zachowań, za które… „pójdą siedzieć”.

– Będzie siedzieć za pobłażanie przestępczym układom bezkarnie łupiącym nas w czasie waszych rządów. Za kłamstwa smoleńskie i okradanie ludzi z ich własności nieruchomości, za niewykonywanie przez was waszych „psich” urzędniczych obowiązków. Będziecie „siedzieć” za ten terror i nienawiść, które wprowadzacie na polskie ulice i do różnych instytucji, za karalne groźby, naciski i zastraszanie legalnie działających urzędników i funkcjonariuszy, za namawianie, by wymawiali posłuszeństwo swym polskim przełożonym. Jesteście zwykłymi zdrajcami Polski i niszczycie ją „za karę”, że Polacy was odrzucili i nie możecie już na zasobach naszej Ojczyzny ze swymi zagranicznymi wspólnikami dłużej pasożytować – napisała bezpośrednio Pawłowicz. Odwołała się więc nie tylko do przeszłości, ale także teraźniejszości. Wskazała, że organizowanie i udział w codziennych protestach także powinien być wyborem karanym prawnie.

– To NIE MY, Polacy „będziemy siedzieć”, ale to MY POLACY was i wasze zdrady naszego państwa uczciwie osądzimy. Sprawiedliwie. Tak więc panowie Schetyna, Neumann i wasza reszta oraz antypolskie bojówki, na nic się zda, że dziś złodziej krzyczy „łapaj złodzieja”, na nic wasze zastraszanie Polaków i groźby. Przygotujemy procesy. BĘDZICIE SIEDZIEĆ! Ciężko na to zapracowaliście – dodała  Pawłowicz.

Zdziwieni prawdopodobnie aż tak stanowczą opinią politycy opozycji oraz jej zwolennicy nie odnieśli się jeszcze w konkretny sposób do serii oskarżeń i gróźb. Sprawa posta nie przejdzie jednak zapewne przez polską scenę polityczną bez echa.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również