UDOSTĘPNIJ

Konflikt między Polską a Komisją Europejską nieustannie się zaostrza. Tym razem Prawo i Sprawiedliwość posunęło się jednak niesamowicie daleko w swojej odpowiedzi na zarzuty unijnych polityków.

Przedstawiciele Komisji zarzucali polskiemu rządowi, że swoimi ustawami reformującymi sądownictwo niszczą trójpodział władzy w naszym kraju. Zdaniem polskich władz tego typu głosy są kompletnie irracjonalne, ponieważ wprowadzane ustawy są zgodne z unijnym prawem.

Działania legislacyjne, których celem jest reforma systemu sprawiedliwości, są zgodne ze standardami europejskimi i odpowiadają narastającym od lat oczekiwaniom społecznym w tym zakresie, dlatego bezpodstawnie budzą wątpliwości KE – stwierdził Witold Waszczykowski.

Przedstawiciele Komisji oznajmili, że teraz dokładnie przeanalizują pismo, które otrzymali od polskich władz. Z całą pewnością nie pozostawią go jednak bez równie ostrej reakcji.

Ustawy te doprowadzą do strukturalnego osłabienia niezależności sądów i niezawisłości sędziów w Polsce oraz będą miały natychmiastowy i znaczny negatywny wpływ na niezależne funkcjonowanie całego sądownictwa – pisali o ustawach Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Komisji Europejskiej.

źródło: niezalezna.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również