UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycyjny w PRL, zapowiedział za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych złożenie zawiadomienia do prokuratury na byłego premiera Polski. Według niego Donald Tusk był agentem służb obcych państw. 

fot. twitter
fot. twitter

 – Skoro od dzisiaj obowiązuje nowe prawo i prokuratorem generalnym jest człowiek (Zbigniew Ziobro – przyp. red.), który nie będzie zamiatał pod dywan takich drobiazgów jak zdrada państwa, narodu, działanie przeciwko Polsce więc uznałem, że warto zawiadomić prokuraturę. Zawiadomić o tym, o czym prokuratura już dawno wie – powiedział Wyszkowski w rozmowie z radiem Wnet.

Jak przekonywał dalej w rozmowie Wyszkowski, wiedza o rzekomej agenturalnej przeszłości Donalda Tuska jest powszechnie znana od dawna.

 – Donald Tusk na początku swojej działalności brał pieniądze nie tylko od agentów Służby Bezpieczeństwa ale brał również od Bundesnachrichtendienst (BND) za pośrednictwem agentów wywiadu Niemiec – przekonuje Wyszkowski.

Według Wyszkowskiego, dowodem na agenturalną przeszłość byłego premiera Polski ma być znajdująca się aktualnie w Niemczech dokumentacja w postaci m.in. nagrań audio i video potwierdzająca współpracę i pobieranie pieniędzy przez Tuska od zachodnioniemieckiego wywiadu.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: radio wnet

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrezydent Duda komentuje swój wypadek. „Teoretycznie nie powinno się to zdarzyć”
Następny artykułUSA: Były listonosz ojcem 1300 dzieci
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również