UDOSTĘPNIJ
AGM-86

Lockheed Martin otrzymał kontrakt na pociski manewrujące JASSM. Pociski te są przeznaczone dla Polskich Sił Powietrznych.

Koncern jest odpowiedzialny nie tylko za dostarczenie samych pocisków, ale również za wyposażenie, dokumentację i oprogramowanie. Kontrakt został podpisany przez władze USA w ramach procedury Foreign Military Sales.

Polska ma pozyskać 40 pocisków JASSM wraz z pakietem modernizacyjnym dla F-16. Będą to pociski w wariancie A. Mogą zwalczać cele oddalone do 370km, są wyposażone w głowicę termowizyjną oraz system naprowadzania INS/GPS. Pociski mają osiągnąć wstępną gotowość operacyjną w 2017 roku.

JASSM są zaprojektowane w technologii stealth i wykorzystywane są zarówno w samolotach myśliwskich jak i bombowych. Polska będzie trzecim zagranicznym posiadaczem pocisków, oprócz nas wykorzystują je Australia i Finlandia.

jo, źródło: defence24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBiedroń: Polacy uciekali do Iranu, nie pytano czy zniszczymy kulturę muzułmańską
Następny artykułMerytoryczna dyskusja. Bosak vs dr Gładoch
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również