UDOSTĘPNIJ

Janusz Palikot postanowił podsumować kończącą się powoli kadencję i przeprosić za swoje błędy. Lider Twojego Ruchu stwierdził, że przekroczył granice walki o świeckie państwo.

„W krytyce Kościoła przekroczyłem granice walki o świeckie państwo na rzecz walki z Kościołem. Nie na miejscu były wypowiedzi o dzieciach papieża i pedofilii biskupów. Bo choć wielu biskupów łamie prawo i niestety ma skłonności pedofilskie, to przecież nie dotyczy to każdego z nich!” – napisał Palikot na portalu natemat.pl.

Palikot przeprosił nie tylko za walkę z Kościołem, która według niego była błędem. Stwierdził także, że niepotrzebnie wiązał się z SLD.

„Największym błędem moim i partii była decyzja o budowaniu szerokiego obozu politycznego z postkomunistyczną lewicą. Zarówno Europa Plus, jak i rozmowy z SLD ws. samorządu spowodowały, że utraciliśmy część (i to istotną) naszej wiarygodności! Niestety! Dziś wiem, że porozumienie z Kwaśniewskim, Kaliszem czy Millerem nie ma sensu. Ja i Twój Ruch jesteśmy partią zmiany, a nie władzy”

Lider Twojego Ruchu przeprosił również wyborców za awanturę z Wandą Nowicką, odejście posłów do innych formacji oraz umowę z PO w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego do 67. roku życia.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMłodzież Wszechpolska na spotkaniu z Szumlewiczem. Dostał 2 kg cebuli
Następny artykułUSA: Zabiła syna by mu oszczędzić cierpień w przyszłości
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również