UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikipedia (White Eaglet)

Jadwiga Szubartowicz, która w październiku tego roku skończyłaby 112 lat, zmarła niestety 20 lipca w Lublinie. Była ona najstarszą Polką, która większość swojego życia spędziła właśnie w mieście, w którym odeszła.

Pani Jadwiga urodziła się 6 października 1905 roku. Rewolucję październikową przeżyła w Piotrogrodzie, a rodzinę założyła w 1952 roku wychodząc za mąż za jednego z weteranów bitwy o Monte Cassino. Była ona świadkiem wielu lat burzliwej historii Polski w szczerze uwielbianym rodzinnym Lublinie.

– Do końca swoich dni zachwycała życiową mądrością i jasnością umysłu, a wszyscy, którzy mieli zaszczyt i honor poznać panią Jadwigę, czerpali z jej świadectwa wielką inspirację i energię do życia – opowiedziała o zmarłej jej przyjaciółka, dziennikarka Ewa Dados. Kobieta była najdłużej żyjącym Polakiem już od 2015 roku.

O śmierci niesamowitej mieszkanki Lublina napisał na Facebooku nawet prezydent Krzysztof Żuk, który w marcu tego roku wręczył jej medal 700-lecia miasta. On sam, ale także wielu znajomych i bliskich pani Jadwigi, zaznacza, że będą wspólnie dobrze ją wspominać i korzystać z życiowej mądrości oraz doświadczenia, które przekazywała im przez wiele lat.

Fot. Facebook
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również