UDOSTĘPNIJ
fot. Radzym Wójcik

Od 1. sierpnia Warszawa żyła poszukiwaniami ciemnoskórego mężczyzny. Bynajmniej nie dlatego, bo zaginął. Internauci chcieli poznać tożsamość mężczyzny, który oddał hołd powstańcom. Oto dotychczasowe rezultaty poszukiwań, niektóre z nich zaskakują.

Zdjęcie ciemnoskórego mężczyzny, stojącego w centrum Warszawy w czasie godziny W zostało udostępnione przez portal „Wawalove.pl”. Jego autor, Radzym Wójcik przyznaje, że zawsze 1. sierpnia chodzi w okolice dawnej Rotundy.

– Chodzę tam od kilku lat, ponieważ Godzina „W” robi tam chyba najbardziej przejmujące wrażenie. Nie tylko ja robiłem zdjęcia temu Panu, chyba mu to nie przeszkadzało – cytuje fotografa portal „Wawalove.pl”.

Wójcik nie miał okazji porozmawiać z mężczyzną. Zdążyli jedynie wymienić uśmiechy. Później bohater fotografii wsiadł na swój rower i odjechał.

Zdjęcie zdobyło sporą popularność w sieci. Internautom bardzo zależało na odkryciu tożsamości mężczyzny. Czytelnicy portalu przyznają, że zdarza im się widywać bohatera zdjęcia.

– Ostatnio widziałem tego bohatera ze zdjęcia, siedzi często koło Pałacu Kultury i Nauki, tam jest taki pub – napisał do „Wawalove.pl” pan Marcin.

 Bardzo pozytywny facet. Zapytał mojego syna czy zna jakiegoś murzynka. No to mały, że tak- murzynka Bambo. Śmiał się i dodał, że teraz znasz jeszcze Oskara – to z kolei relacja pani Barbary.

Pojawiły się również głosy, że mężczyzna ze zdjęcia to wnuk jednego z powstańców, co wyraźnie zaskoczyło sporą grupę internautów. Ta informacja okazała się jednak tylko „głupim żartem”.

Nie wszyscy czytelnicy portalu kojarzą mężczyznę pozytywnie.

Widziałam tego czarnoskórego człowieka wczoraj [1 sierpnia – red.]. Stałam za nim jakieś 10 metrów, i to jak się zachowywał tuż przed godziną W, śmiejąc się i zaczepiając ludzi wytykawszy ich palcami, raczej nie miało wyrazu patriotycznego, wręcz zwróciłam na niego uwagę, bo moim zdaniem bardziej kpił z tych okoliczności. I później to salutowanie w kontekście wcześniejszego zachowania też odebrałam jako kpinę – napisała pani Dominika.

Tożsamość mężczyzny nadal nie została w pełni odkryta. „Wawalove.pl” opublikował jednak jego zdjęcia i nagranie.

fot. Radzym Wójcik

 

Opublikowany przez Vojtek Zienowicz na 1 sierpnia 2017

źródło: Wawalove.pl

ZOBACZ TAKŻE

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również