UDOSTĘPNIJ

Moda na selfie nadal przynosi ofiary śmiertelne. Najwięcej fotografujących się ginie robiąc „selfie” na wysokości. Nieco mniej ludzi tonie podczas uwieczniania siebie w wodzie.

Niechlubne pierwsze miejsce w rankingu zajmują Indie, a drugie Rosja. Takie rezultaty badań socjologicznych opublikował portal priceonomics.com. Według danych po 2014 roku śmierć w takich okolicznościach na całym świecie poniosło 49 osób – 36 mężczyzn i 13 kobiet. Jedna trzecia z nich zginęła w wieku 21 lat.

Najczęstszą przyczyną śmierci były: upadki z wysokości (16 osób), utonięcia (14 osób) i wypadki z udziałem pociągów (8 osób). Pozostałe przyczyny to min. przypadki związane z ranami zadanymi przez broń palną, prowadzeniem samochodu, samolotu lub atakiem ze strony zwierząt. 19 osób, czyli prawie połowa zmarłych, pochodziła z Indii, 7 osób z Rosji, a 5 ze Stanów Zjednoczonych. Wśród ofiar są także obywatele Hiszpanii, Finlandii, Portugalii oraz innych krajów.

Socjologowie zauważają, że popularność tzw. „selfie” osiągnęła szczyt w 2014 roku. Od tego czasu notuje się spadek liczby miłośników fotografowania własnej osoby.

Józef Gawron

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Źródło: tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2658810

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWinnicki usunięty z prezydium Kukiz’15. RN chce wyrzucić jego i Bosaka
Następny artykułJak Polacy reagują na agresję wobec muzułmanina? (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również