UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Piotr Drabik / Matteo3000 / publicdomainpictures

W sobotę w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej odbyło się święcenie diakonatu Tymoteusza Szydło, syna premier rządu Prawa i Sprawiedliwości. Podczas uroczystości doszło jednak do incydentu z udziałem fotoreportera „Gazety Wyborczej”.

Święcenia diakonatu przyjęło wczoraj w katedrze św. Mikołaja dwunastu alumnów V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Wśród nich był także syn obecnej premier Beaty Szydło – Tymoteusz Szydło. Na uroczystości pojawiła się także sama szefowa rządu PiS, w towarzystwie funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Nie obyło się jednak bez nieprzyjemnych sytuacji. Jeden z księży wyrzucił z kościoła fotoreportera „Gazety Wyborczej”, Grzegorza Celejewskiego, mówiąc mu, że w świątyni nie ma miejsca dla „niekatolickich mediów”.

Jak przekonuje Celejewski, był on również wielokrotnie przeszukiwany przez funkcjonariuszy BOR-u, którzy zażądali od niego przekazania sprzętu do kontroli pirotechnicznej.  Ochroniarze szefowej rządu mieli także utrudniać mu pracę poprzez zasłanianie obiektywu w momencie, gdy Beata Szydło wychodziła z katedry.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta wyborcza

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSegregacja rasowa na cmentarzu w Teksasie
Następny artykułNiemiecka prasa: Niebawem w trzech dużych miastach Niemcy będą mniejszością
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również