UDOSTĘPNIJ
Fot. Pxhere - Wikipedia (Mstyslav Chernov)

Ogromna fala imigrantów, która wciąż niezmiennie przybywa do krajów takich jak Niemcy, Włochy oraz Francja, sprawia, iż tamtejsze samorządy mają niemały problem z rozlokowywaniem nawet kilku tysięcy rodzin rocznie. Z pomocą przyszli im jednak Polacy, którzy przy okazji bardzo dobrze na tym zarobią.

Ponieważ nasi zachodni sąsiedzi mają gigantyczny kłopot z umieszczeniem imigrantów w mieszkaniach, których po prostu brakuje, szukają różnego rodzaju alternatyw. Ostatnio zdecydowali się więc na budowę osiedli z kontenerów socjalnych. Właśnie tym zajmie się wkrótce w Niemczech jedna z polskich firm.

– Nasze obiekty spełniły rygorystyczną ocenę inwestora, co potwierdzają sprawnie przeprowadzone przez niemieckich inspektorów odbiory. Budynki zapewniają wysokie walory użytkowe i estetyczne. Osiedle o funkcjonalnym charakterze, z przyjaznymi pomieszczeniami i salami do nauki, zapewni mieszkańcom łatwiejszą adaptację i skuteczniejszą naukę języka niemieckiego – opowiedzieli WP przedstawiciele firmy Weldon, która zajmie się budową kolejnego osiedla.

Niemcy przekonali się do polskiego przedsiębiorstwa, kiedy w zeszłym roku jego pracownicy pobili wszelkie rekordy sprawności. Jedno z osiedli składające się z 8 budynków, szkoły i biura ochrony wybudowali w jedynie 4 tygodnie, ratując przy tym miejscowych urzędników od niemałych tarapatów. Wciąż nie ujawniono oficjalnie, ile Polacy zarobią przy realizacji tego projektu.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również