UDOSTĘPNIJ
źródło: wikimedia.org, pixabay.com

Tomasz Zieliński, polski sztangista został złapany na dopingu. Ciężarowiec już został usunięty z polskiej reprezentacji na igrzyskach w Rio. Zieliński miał reprezentować nasz kraj podczas konkursu podnoszenia ciężarów w sobotę. 

U Polaka wykryto podwyższony poziom zakazanej substancji, jaką jest nandrolon. Jest to jedna z najczęściej używanych substancji dopingujących. Jej obecność w ciele Zielińskiego potwierdziła próbka B przy pierwszym badaniu antydopingowym.

Decyzją Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Zieliński został wykluczony z polskiej reprezentacji. Zieliński musi teraz opuścić wioskę olimpijską.

W sprawie wypowiedział się także Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Szymon Kołecki. Przeprosił wszystkich Polaków za to, że „muszą wstydzić się przed całym światem”.

„Jest to dla całego środowiska ciężarowego w Polsce wielki szok i cios jednocześnie. Chcę wszystkich Polaków szczerze przeprosić że muszą się podczas Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Rio wstydzić przed całym światem z powodu afery wywołanej przez przedstawiciela podnoszenia ciężarów” – skomentował sprawę Kołecki.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rp.pl, rmf24.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również