UDOSTĘPNIJ
fot. reuters

Aktywiści organizacji Greenpeace zajmującej się ochroną środowiska naturalnego dostali się na chroniony teren Nazca Lines w Peru. Obok starożytnych linii stworzonych przez Indian Nazca między 300 r. p.n.e. a 900 r. p.n.e. umieścili napis nawołujący do korzystania z odnawialnych źródeł energii „Time for Change; The Future is Renewable”.

Wzmożona aktywność Greenpeace w Peru to zasługa kończącej się w piątek konferencji ONZ dotyczącej zmian klimatu, która ma być wstępem do porozumień klimatycznych mających w przyszłości zastąpić protokół z Kioto.

Peruwiańskie władze mają zamiar wytoczyć proces aktywistom z Greenpeace. Przedstawiciel tamtejszego resortu kultury,  Luis Jaime Castillo, powiedział, że akcja ekologów jest zamachem na monumenty starożytności i archeologii.

? Nikt z tych ludzi nie naruszył co prawda Nazca Lines, ale teraz, obok starożytnych rysunków mamy tam pełno śladów stóp  ? stwierdził Castillo.

Natomiast rzeczniczka Greenpeace, Tina Loeffelbein, w oficjalnym komunikacie próbowała przekonać władze Peru, że członkowie grupy byli świadomi gdzie się znajdują i zachowali ostrożność.

źródło: bbc.com

 

10 KOMENTARZY

  1. Greenpeace to od zawsze była zwykła banda eko – terrorystów czy kogoś to jeszcze dziwi. Nie raz już niszczył czyjeś mienia czy nawet życia w imię pseudo działań pro eolkologicznych.

  2. Greenpeace to od zawsze była zwykła banda eko – terrorystów czy kogoś to jeszcze dziwi. Nie raz już niszczył czyjeś mienia czy nawet życia w imię pseudo działań pro eolkologicznych.

  3. Widocznie uważają, że cel uświęca środki. Smutne, że nie potrafią nawet uszanować historycznego dziedzictwa ludzkości. Żaden cel tego nie uświęci, ich działania nie da się w żaden sposób obronić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ