UDOSTĘPNIJ

Polityka Prawa i Sprawiedliwości, stojąca czasami w opozycji do zaleceń Unii Europejskiej, wywołuje na całym kontynencie ogrom emocji. Chociaż wydawało się, że partia rządząca nie zdecyduje się odpuścić i stanowczo będzie chciała stawiać na swoim, ostatecznie uległa przedstawicielom wspólnoty. Dla wielu zwolenników ugrupowania stanowi to prawdziwy szok.

Do Polski przyjechali właśnie członkowie delegacji z komisji środowiska Parlamentu Europejskiego. Ich wizyta ma bezpośredni związek z niezaprzestaniem wycinki Puszczy Białowieskiej, która trwa z inicjatywy rządu PiS. Jak się jednak okazuje, partia zdecydowała się… odpuścić w tej kwestii.

Przed oficjalną konferencją prasową przedstawiciele PE mieli minąć się w drzwiach z urzędnikami Ministerstwa Środowiska i dyrektorem Lasów Państwowych. To od nich usłyszeli ponoć informację, że wycinka drzew została właśnie wstrzymana.

Według zapowiedzi polskiego resortu środowiska jeszcze dziś Komisja Europejska będzie mogła zapoznać się z oficjalną odpowiedzią krajowego rządu na groźby nałożenia kar finansowych. Organ Unii miał się na nie zdecydować z powodu niedostosowania się Polski do wyroku Trybunału Sprawiedliwości pochodzącego z lipca tego roku.

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również