UDOSTĘPNIJ
fot. YouTube/Onet News

Roman Giertych jakiś czas temu zmienił stronę barykady i sprzyja opozycji. Tym razem w swoim blogu wyjaśnia czemu PiS jest w konflikcie z lekarzami.

Według znanego prawnika, PiS nienawidzi wielu zawodów w tym lekarzy czy prawników, ponieważ są niezależni i coś potrafią w przeciwieństwie do polityków rządzącej partii.

Nienawidzą adwokatów, lekarzy, przedsiębiorców, gdyż przedstawiciele tych zawodów są niezależni od Państwa, czyli od nich. Więc najlepiej, gdyby wyjechali jak powiedziała poseł PiS do lekarzy-rezydentów – pisze Giertych.

Nie osczędza sobie również uszczypliwości. Roman Giertych porównuje PiS do partii socjalistycznej albo nawet narodowo-socjalistycznej, śmiejąc się z tego, że oni sami siebie nazywaja partią prawicową.

PiS nie jest partią prawicową, za jaką uchodzi, ale czysto socjalistyczną z światopoglądem o.Rydzyka, który stanowi pomieszanie pewnych idei katolickich i nacjonalistycznych. PiS jest partią narodowo-socjalistyczną, której główną siłą jest odwołanie się do kompleksów ludzi, którym się w życiu mniej udało wobec tych, którym się udało – krytykuje.

Roman Giertych podkreśla w swoim tekście, że PiS nienawidzi wszystkich, którzy mają wolne zawody, myślą i nie da się ich podmienić, bo mają niezbedne doświadczenie oraz kwalifikacje do wykonywania swoich zawodów. Jego zdaniem „nie da się z Bartka Misiewicza po „studiach” w Toruniu zrobić lekarza”.

Źródło: romangiertych.natemat.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również