UDOSTĘPNIJ
źródło: wikimedia.org/Adrian Grycuk

Posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, ma spore kłopoty. Wygląda na to, że czeka ją rozprawa sądowa i masa nieprzyjemności. Wszystko przez swoją niefortunną wypowiedź o jednym z ministrów w rządzie Beaty Szydło.

Czarne chmury dopiero zaczynają się zbierać nad posłanką. Dawid Jackiewicz, były minister skarbu w rządzie PiS, pozwał ją bowiem za wystąpienie z lipca. W trakcie batalii wokół reformy sądownictwa Gasiuk-Pihowicz ostro broniła Sądu Najwyższego. W swojej wypowiedzi zaatakowała Jackiewicza. Jak stwierdziła w 2006 roku „brał udział w awanturze, która doprowadziła do śmierci człowieka. Polityk PiS wdał się z nim w szarpaninę, popchnął go, głowa tego bezdomnego roztrzaskała się o beton”. Dodała jeszcze wówczas, że „prokuratura Ziobry umorzyła sprawę partyjnego kolegi”.

Posłance Nowoczesnej chodzi o głośną sprawę z 2006 roku. Wówczas Jackiewicz podczas spaceru z rodziną został napadnięty przez Zbigniewa M., który był pijany i agresywny. Polityk odepchnął go od siebie, a agresor nieszczęśliwie upadł i roztrzaskał sobie głowę. Zmarł dwa dni później w szpitalnym łóżku. Sprawą zajęła się prokuratura, która sprawę umorzyła, twierdząc, że Jackiewicz działał w obronie koniecznej. Co ciekawe, prokuraturze, gdy wydawała decyzję, szefował nie Ziobro, a Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości w rządzie Tuska.

Jackiewicz żąda od Gasiuk-Pihowicz przeprosin i wypłaty 100 tys. złotych na rzecz fundacji pomagającej dzieciom z nowotworami. Posłanka najprawdopodobniej sprawę przegra, ponieważ dwie identyczne rozprawy Jackiewicz już wcześniej wygrał. Najpierw wygrał z blogerką Renatą R-K, a później z Agorą, wydawcą Gazety Wyborczej. Jak mówi były minister, nie pozwoli na szarganie swojego dobrego imienia, a także na krzywdzenie jego dzieci i burzenie spokoju w ich życiu.

– Nie mogę pozwolić, by z powodu nienawiści politycznej było naruszane moje dobre imię. Nie pozwolę też, by ktoś w taki sposób próbował krzywdzić moje dzieci, rzucał cień na ich życie z powodu rzeczy, których ich ojciec nie zrobił – mówi Jackiewicz.

źródło: dorzeczy.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również