UDOSTĘPNIJ

Francuskie władze zadecydowały. Od teraz supermarkety mają zakaz niszczenia żywności, która nie została sprzedana. Parlament wymógł, by takowe produkty były przekazywane na cele dobroczynne lub pożytkowane w inny sposób.

Francuskie Zgromadzenie Narodowe, czyli niższa izba parlamentu, było jednomyślne w swej decyzji i czeka obecnie na potwierdzenie decyzji przez Senat. Deputowani wspólnie sprzeciwili się marnowaniu żywności przez supermarkety.

W jaki sposób będzie odbywać się przekazywanie niesprzedanej żywności? Nowe prawo zobowiązuje markety do podpisania umów przez najbliższy rok z organizacjami charytatywnymi oraz pomagającymi zwierzętom.

Dalsze niszczenie żywności nie będzie się marketom opłacać. Nowe regulacje przewidują surowe kary za niestosowanie się do przepisów. Złamanie zasad będzie oznaczało do 75 tys. euro grzywny lub nawet pozbawienie wolności.

Francja zamierza również wprowadzić programy edukacyjne do szkół, które będą informować dzieci o skutkach marnowania żywności.

źródło: polskieradio.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOstatni sondaż przed II turą. Zobacz wyniki
Następny artykułSzef KE policzkuje Orbana. „Cześć dyktatorze” (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również