UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia

W mediach społecznościowych na całym świecie pojawił się nowy trend „#GiveElsaaGirlfriend”, który ma doprowadzić do zmiany orientacji seksualnej głównej bohaterki popularnego filmu animowanego „Kraina Lodu”.

W ostatnich tygodniach, GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation), jedna z amerykańskich organizacji walczących z homofobią ostro skrytykowała m.in. Disneya, za brak postaci LGBT w jego produkcjach. Organizacja domagała się, by w następnej części Gwiezdnych Wojen pojawiła się postać nieheteroseksualna.

Internauci nie podłapali jednak tego pomysłu i zamiast postaci LGBT w Gwiezdnych Wojnach, rozpoczęli akcję internetową mającą na celu zmuszenie filmowców do zmiany orientacji seksualnej głównej bohaterki „Krainy Lodu”.

Tysiące osób na Twitterze i Facebooku apeluje do Disneya o to, by bohaterka najbardziej dochodowego filmu animowanego w historii kina spotkała w drugiej części produkcji dziewczynę i zawarła z nią homoseksualny związek.

Według zwolenników akcji, uświadomiłoby to dzieciom, że istnieją także inne orientacje seksualne, oraz że będą wiedzieć, iż wszystko z nimi w porządku jeśli same przeczuwają, że są LGBT.

fot. twitter
fot. twitter
fot. twitter
fot. twitter

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: cnn

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również