UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Platforma Obywatelska RP

Premier polskiego rządu Ewa Kopacz w wywiadzie dla Rzeczpospolitej zapewniła, że jej formacja wyciągnęła naukę z przegranych wyborów prezydenckich i obiecuje, że po ewentualnej wygranej w nadchodzących wyborach parlamentarnych jej rząd obniży podatki. 

– Zamierzam obniżyć podatki, szczególnie te osobiste – powiedziała Kopacz – Jedną z propozycji rozwiązań podatkowych będzie alternatywa dla kwoty wolnej od podatku – dodaje.

Premier Kopacz tłumaczy, że obniżenie podatków będzie teraz możliwe z powodu zdjęcia z Polski procedury nadmiernego deficytu co sprawi poluzowanie wydatków publicznych.

Przeciwnicy Platformy Obywatelskiej nie wierzą jednak w słowa premier i przypominają wypowiedzi innych przywódców partii rządzącej, którzy przed wyborami obiecali obniżki podatków a po wygranych wyborach podatki te podnieśli. Najczęściej przewijającą się wypowiedzią jest ta Donalda Tuska, który zapewniał, że wyrzuci ze swojego rządu każdego kto będzie chciał podnieść podatki.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁORzeczpospolita
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAteizm może zniszczyć kamień węgielny.
Następny artykułSLD chce dać każdemu Polakowi po 500 zł
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również