UDOSTĘPNIJ

UEFA zagroziła rosyjskiej i angielskiej reprezentacji, że je zdyskwalifikuje z odbywających się mistrzostw Europy. Piłkarska organizacja stawia twarde warunki. 

Jak informowaliśmy wcześniej, na ulicach Marsylii doszło w ostatnich dniach do ogromnych zamieszek z udziałem kibiców reprezentacji Rosji i Anglii. Do masowych bijatyk dochodziło przed meczem Anglii i Rosji (1:1) w Marsylii. Ulice francuskiego miasta zmieniły się w prawdziwe pole bitwy. Nie wiadomo kto zaczął, aczkolwiek Brytyjczycy podają, że Anglicy wpadli w zasadzkę Rosjan. Media z tego kraju twierdzą, że zamieszki pomiędzy chuliganami to głównie sprawka przybyszów ze Wschodu. Z kolei rosyjskie media przekonują, iż to Brytyjczycy wywoływali najostrzejsze starcia.

ZOBACZ TAKŻE – EURO’16: Prawdziwa wojna na ulicach Marsylii. Starli się kibice Anglii, Rosji i Francji (video)

Teraz piłkarska organizacja stanowczo reaguje na skandaliczne zachowanie kibiców obydwu reprezentacji. Komisja Dyscyplinarna UEFA oświadczyła, że jeżeli ponownie dojdzie do awantur z udziałem fanów Rosji i Anglii, obie drużyny mogą zostać wykluczone z piłkarskich mistrzostw Europy.

W sumie w zamieszkach ucierpiało ponad 30 osób, w tym jedna trafiła do szpitala w stanie krytycznym.

ZOBACZ TAKŻE – Pierwsza ofiara Euro 2016. Mężczyzna walczy o życie po zamieszkach

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJKM ostrzega przed wojną domową
Następny artykułSzalony finał awantury w Warszawie. Kobieta przejechała jego samochód monstertruckiem (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również