UDOSTĘPNIJ

Po ostatniej wizycie Janusza Korwin-Mikkego u Elizy Michalik w Superstacji zwolennicy KNP ogłosili dziennikarkę najbardziej obiektywną w Polsce. Owszem, jestem w stanie zgodzić się z faktem, iż program był prowadzony obiektywnie, aczkolwiek jedna jaskółka wiosny nie czyni. Bardzo szybko okazało się, że Eliza Michalik nie przeżyła dziennikarskiego katharsis i obiektywizm zostawiła w szafie.

W programie „Szpile”, 19.07.2014, emitowanym również w Superstacji, dała popis swego obiektywizmu porównując Kongres Nowej Prawicy z partią Jarosława Kaczyńskiego. Eliza Michalik mówi:

„Zastanawiam się czym różni się Korwin-Mikke i Kongres Nowej Prawicy od PiS-u. No, bo w sumie i tu populiści i tu populiści, i tu katolicy i tu katolicy, i tu narodowi i tu. No może gospodarczo trochę różni”.

Zamieszczony cytat odnajdziemy w 6:05.

Nawet nie zamierzam już podejmować polemiki z tezami stawianymi przez Elizę Michalik (swego czasu pisałem o tej Pani – LINK), gdyż nazywanie KNP narodowo-katolickimi  populistami nie wymaga komentarza. To tak jakbym miał polemizować z tezą, że Twój Ruch to ugrupowanie nacjonalistyczne.

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWielkie wydarzenie
Następny artykułMalezja pryzmatem słabości Polski
Maciej Sobieski
Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta

121 KOMENTARZY

 1. Właśnie się dowiedziałem, że jestem katolikiem – choć wszyscy mają mnie za bezbożnika, nawet ja sam – oraz narodowcem – choć bez przymusu ekonomicznego planuję spędzić jakieś 10 lat za granicą, gdzie to z Polakami praktycznie żadnego kontaktu nie utrzymuje…
  BTW: ciekawe rozłożenie akcentów. 95% programu KNP to gospodarka, ale kogo to obchodzi, skoro w 5% podobni jesteśmy do PiS… Tylko gospodarczo się różnimy, błahostka.

 2. A ja tam dalej uwarzam ją za najbardziej obiektywną dziennikarkę. Fakt że jest raczej średnio obiektywna pokazuje tylko sku…nie innych dzinnikarzyn z bożej łaski ;) Ateista , libertarianin , wyborcza KNP. Pozdrawiam ;)

 3. Jarosław Zięba. )" 95 % programu KPN " to gospodarka – ciekawe, bo dla mnie to belkot, bedacy mieszanina XIX w. pogladow z epoka kamienia lupanego. Dlatego mnie nie dziwi, ze zaden cywilizowany kraj tego " programu " u siebie nie wprowadzil. " (… ) bez przymusu ekonomicznego planuję spędzić jakieś 10 lat za granicą… " To musi Pan wybrac jakis kraj poza cywilizacja – bo w kazdym cywilizowanym kraju europejskim tenze " przymus ekonomiczny " obowiazuje. Ja od paru lat mieszkam i pracuje w Szwajcarii i oprocz podatku od pensji place: kase chorych, wypadkowa, kase emerytalna, rentowa i jeszcze jakies – w sumie 8 pozycji mam na Lohnblatt. Mam rodzine we Francji, Niemczech i W. Brytanii i tam jest podobnie. Nie mowiac o haniebnych pogladach Panskiego idola, czyli JKM, tu nazywanych " troglodytyzmem politycznym ". Wiec w zadnym cywilizowanym europejskim kraju osoba podzielajaca te " poglady " nie jest mile widziana ! Plus to co wygaduje tenze osobnik nt. kobiert, starcow, inwalidow, smierci ks. Popieluszki i G. Przemyka, " dowcipach " z Auschwitz, gwaltow na Bosniaczkach etc, nie mowiac o " wybielaniu " Hitlera ! Czym daje dowod, ze jest najwiekszym kretynem, w przeciwienstwie do tych, ktorych szczodrze obdarza epitetami " idiota ", bo dowodzi, ze nie ma wiedzy historycznej na poziomie szkoly sredniej, bo nic nie slyszal o konferencji w Wansee ! Pani red. MIchalik opowiada dziwne rzeczy, ale Panski idol wrecz haniebne, dlatego inni politycy zaczeli go, slusznie, bojkotowac ! I dlatego nawet F.Nazional nie chce z nim wpolpracowac – a nie z powodu rzekomego" antysemityzmu " jak opowiada bajeczki JKM ! Ja wogole nie pojmuje jak normalny czlowiek moze popierac tego osobnika ! Vide – korespondencja Stefana Brandle z Paryza, " Neue Luzerner Zeitung " z 25 czerwca, s. 7 " (…) Aber schlisslich verwarf sie ( czyli Marine Le Pen – przyp. moj ) auch eine Allianz mit dem Vorsteher der polnischer KNP und Hitler- Entschuldiger Janusz Korwin – Mikke " + plus to co mowia ARD, RTL, ORF, SRF i inne TV niemiecko- i francuskiojezyczne !

  http://www.fakt.pl/janusz-korwin-mikke-chwali-nazistowski-oboz-auschwitz-,artykuly,442719,1.html
  http://www.fakt.pl/korwin-mikke-o-jaruzelskim-korwin-mikke-o-ksiedzu-popieluszce,artykuly,464657,1.html
  http://www.fakt.pl/polityka/korwin-mikke-obraza-skandaliczne-wypowiedzi-korwina-mikkego,artykuly,474096.html
  https://www.youtube.com/watch?v=FhVzae1jWLQ#t=141 JKM lojalka
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15755721,Awantura_w_TVP__Korwin_Mikke__Adolf_Hitler_tez_budowal.html
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/korwin-mikke-mordowanie-milionow-ludzi-nie-bylo-celem-hitlera/v8ckb
  http://www.youtube.com/watch?v=hhSgBK5im0s
  http://www.listawildsteina.eu/korwin-mikke

 4. Różnica między nami "korwinistami" a resztą polega na tym, że my nie zjamujemy stanowiska w zakresie plastyki. Wypowiadamy się na tematy, o których mamy pojęcie. Demokracja jest fatalnym ustrojem, skoro plastycy mówią o ekonomii.

 5. Różnica między nami "korwinistami" a resztą polega na tym, że my nie zjamujemy stanowiska w zakresie plastyki. Wypowiadamy się na tematy, o których mamy pojęcie. Demokracja jest fatalnym ustrojem, skoro plastycy mówią o ekonomii.

 6. Różnica między nami "korwinistami" a resztą polega na tym, że my nie zjamujemy stanowiska w zakresie plastyki. Wypowiadamy się na tematy, o których mamy pojęcie. Demokracja jest fatalnym ustrojem, skoro plastycy mówią o ekonomii.

 7. Różnica między nami "korwinistami" a resztą polega na tym, że my nie zjamujemy stanowiska w zakresie plastyki. Wypowiadamy się na tematy, o których mamy pojęcie. Demokracja jest fatalnym ustrojem, skoro plastycy mówią o ekonomii.

 8. Anna Ambroz Narazie jestem w UK, bo moja narzeczona tutaj studiuje. Socjalizm straszny, prawie jak w Polsce. Nienawidzę tego kraju, choć płacą lepiej. Potem lecimy zobaczyć jak wygląda wolność. Do Chin. Tam zostane dłużej, spróbuję swoich sił w handlu, a przyokazji zwiedzę całą Azję. Czy Chiny nie są krajem cywilizowanym? Przypuszczam, że wątpię.

  W ogóle oskarża się nas, KaNaPowców – często mylonych z korwinistami – o ksenofobię, rasizm itp, ale to my uważamy, że na Europie świat się nie kończy, a owi tolerancyjni lewicowcy traktują Chiny jak kraj podludzi. My to cywilizacja – oni żółta dzicz.

  Jak znajdę chwilkę to panią nieco doedukuję odpowiadając na powyższą wypowiedź. Normalnie bym zignorował, bo są pewne granice absurdu, ale przez szacunek płci pięknej zrobię dla pani wyjątek.

 9. Arkadiusz Osiński . PS. O jakiej " ekonomii " ?! Byla mowa o gospodarce – a to nie to samo ! I dlaczego plastykom "odbiora" Pan glos ?! Podobna metoda mozna zakwestionowac prawo do wypowiadania sie wielu wybitnym ludziom. Np. wg Pana wielu wybitnych politykow nie powinno sie ta dziedzina zajmowac, poniewaz mieli ( i maja ) inny wyuczony zawod. Kantor nie powinien sie zajmowac teatrem poniewaz skonczyl ASP, Ochman nie ma prawa spiewac, bo z wyksztalcenia jest inzynierem ceramikiem etc. etc . ?! Ponadto – smiesznie brzmi to " Wypowiadamy się na tematy, o których mamy pojęcie " ( to MY !!! ) W moim przekonaniu nie ma Pan pojecia o czym Pan mowi. Bo np. ja mowie o tym co znam – bo obserwuje na codzien, czytam w " Weltwoche " czy w "Beobachter ", albo " mam w papierach " ! A Pan wypowiada jakies ogolniki, pozujac na " znawce " ! Nie mowiac o w/w haniebnych pogladach JKM, ktore juz teraz powoduja jego ( sluszna ! ) izolacje w PE i wsrod polskich politykow !

 10. Piotr Dymiński Populizm to mówienie tego, co ludzie chcą słyszeć. I to właśnie prezentuje JKM. Wystarczy zlikwidować podatki, zlikwidować demokrację wprowadzić absolutyzm i znieść obowiązek szkolny/ sprywatyzować edukację i wszystko będzie cacy. A to że miliony ludzi popadną w nędzę? I że będziemy mieli społeczeństwo analfabetów w XXI wieku? – cóż – na pewno sami są sobie winni nieroby jedne. To jest właśnie populizm. I używanie wulgarnego języka, który podoba się gimbazie.

 11. Ale jakich "haniebnych poglądach"? Wrzuciła Pani cały potok słów obelżywych i przekłamań. Sama Pani stwierdza, ze opiera się na opiniach z mediów. to ma usprawiedliwiać ten potok jadu i nienawiści? Czy chociaż jedną z tych kwestii sprawdziła Pani u źródła? Postawa na zasadzie: "Chłonę medialną papkę i dobrze wiem kogo mam nienawidzić smarkaczu!" jest tak bardzo kulturalna i dojrzała… Pozdrawiam.
  PS. Proszę więcej nie głosować w wyborach. Wasze pokolenie spieprzyło ten kraj i kontynent, dajcie już spokój.

 12. Jarosław Zięba . " Normalnie bym zignorował, bo są pewne granice absurdu, ale przez szacunek płci pięknej zrobię dla pani wyjątek" Dzieki za laskawosc, ale prosze mi powiedziec wobec tego kim sa ci " owi tolerancyjni lewicowcy traktują Chiny jak kraj podludzi. My to cywilizacja – oni żółta dzicz. " bo ja nie mam pojecia, nigdy sie z takimi opiniami i takimi " lewicowcami " nie spotkalam ?! I gdzie w tego typu " opiniach " jest granica absurdu ?! Nie mam pogladow lewicowych, choc zgadzam sie z pogladem BIsmarcka ( inni przypisuja to PIlsudskiemu ) " ze kto nie byl za mludu socjlalista, ten na starosc bedzie lajdakiem " Co do Chin " Czy Chiny nie są krajem cywilizowanym " – zalezy co mamy na mysli – dla mnie ich dorobek niewatpliwie swiadczy o wysokiej cywilizacji – np. medycyna chinska, zen, tai chi ( ktory praktykuje ), nie mowiac o oczywistosciach typu papier, porcelana etc. Natomiast to co dzisiaj w Chinach, zwlaszzcza w sensie politycznych sie dzieje – dalekie jest od cywilizacji !

 13. Anna Ambroz Czy słuszną to się okaże. Na razie, niestety, wszystko dzieje się tak, jak on przewidział. Ale żeby to zrozumieć, trzeba mieć nieco wiedzy historycznej i ekonomicznej. Po tym co Pani pisze wnioskuję, że jej Pani nie ma. I nie pisze tego, żeby Panią obrazić, bo ja się nie znam na rolnictwie i do głowy by mi nie przyszło żeby mówić rolnikom co i jak mają robić. Czyta Pani Weltwoche? Fantastycznie. Ja czytam Najwyższy Czas. Czyta Pani Beobachter? Świetnie. Ja czytam Forbes i Puls Biznesu. Niestey obawiam się, że nie rozumie Pani w jakim kierunku chcemy iść a w jakim kierunku zmierza Polska i Europa.

 14. Piotr Dymiński . Jasne – dla Pana, jak i dla wielu innych " komentatorow " jesli ktos mysli samodzielnie i inaczej niz Pan to juz musi to robic " na zlecenie " ! Prosze sie nie kompromitowac, tylko obejrzec przeslane przez mnie linki ! Tam sa wylacznie wypowiedzi JK ! JEGO WLASNE ! Albo prosze sie dalej oszukiwac !
  nhttp://www.fakt.pl/janusz-korwin-mikke-chwalinzistowski-oboz-auschwitz-,artykuly,442719,1.html
  http://www.fakt.pl/korwin-mikke-o-jaruzelskim-korwin-mikke-o-ksiedzu-popieluszce,artykuly,464657,1.html
  http://www.fakt.pl/polityka/korwin-mikke-obraza-skandaliczne-wypowiedzi-korwina-mikkego,artykuly,474096.html
  https://www.youtube.com/watch?v=FhVzae1jWLQ#t=141 JKM lojalka
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15755721,Awantura_w_TVP__Korwin_Mikke__Adolf_Hitler_tez_budowal.html
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/korwin-mikke-mordowanie-milionow-ludzi-nie-bylo-celem-hitlera/v8ckb
  http://www.youtube.com/watch?v=hhSgBK5im0s
  http://www.listawildsteina.eu/korwin-mikke

 15. Anna Ambroz Czyli pyta się pani, kto twierdzi, że Chiny to nie kraj cywilizowany, a potem sama to twierdzi. I do tego akcentując, że i owszem, normalnie trzebaby przyznać, że Chiny to kraj cywilizowany, ale ze względu na ustrój polityczny nim nie jest… Czyli kto nie myśli tak jak my ten dzicz. No i jak może pani uważać za jakikolwiek argument fakt, że nie ma kraju cywilizowanego realizującego w większej cześci program gospodarczy KNP, kiedy narzuca pani definicję "kraju cywilizowanego" jako kraju socjalistycznego?

  No to ja powiem inaczej: niech mi pani poda przykład kraju cywilizowanego, który nie działa na zasadach wolno rynkowych. Podpowiem, że w mojej definicji kraj cywilizowany to taki, który nie jest socjalistyczny.

  Tak się dyskutować nie da.

  A tak a propo zarzutu, że wypowiada się pani na tematy, na których się pani nie zna. Ma pani doczywiście do tego prawo, ale polecam się zapoznać z opinią kogoś, kto wie co sięw Chinach dzieje, bo tak mieszka, a nie wyskakiwać z ogólnikami.
  https://www.youtube.com/watch?v=GnEw0xBtRKs

 16. Anna Ambroz No to lecimy, od góry, po linkach: nic Pani nie zrozumiała, znowu Pani nic nie zrozumiała, znowu Pani nic nie zrozumiała, lojalka – nic Pani nie zrozumiała, znowu nic Pani nie zrozumiała, znowu Pani nic nie zrozumiała, i znowu pani nic nie zrozumiała, Na liście Wildsteina Korwin-Mikke Jerzy, Korwin-Mikke Jerzy Stanisława. Koniec.

 17. PS: rozumiem, że jest pani już długo na emigracji i w związgu z tym siada pani nieco zdolność pisania po polski. Sam tak mam, choć jestem w UK dopiero parę miesięcy. Niemniej proszę o nieco bardziej przejrzyste redagowanie swoich postów. Ciężko się czyta taką ścianę tekstu, szczególnie gdy interpunkcja jest mocno niepolska.

 18. Piotr Dymiński . Jeszcze raz powtarzam ! Prosze obejrzec to na co przeslalam linki ! Sa to prawie wylacznie wypowiedzi JKM ! JEGO WLASNE ! " Wrzuciła Pani cały potok słów obelżywych i przekłamań " ?! Prosze wskazac te rzekome przeklamania i obelzywe slowa ??? !!! Jaki "jad i jaka nienawisc " ?! Oczywiscie, ze sprawdzilam u zrodla ! Tego dotycza przytoczne linki !!! Naprawde Panskim zdaniem wiekszosc korespondentow z Francji, Austrii, Niemiec i Szwajcarii ( bo to na nich sie powoluje ) nie sprawdzila tego o czym mowia lecz "Chłonie medialną papkę " reprezentuje postawe " i dobrze wiem kogo mam nienawidzić smarkaczu! " ?! Panskie PS. najlepiej swiadczy o Panu! " To ja mam racje to ja bede decydowal kto ma glosowac a kto nie. I juz !!!!!! . Kto ma inne zdanie – wara od demokratyczych procedrur " – tak to mozna podsumowac !!! Dlaczego wobec tego nie przeniesie sie Pan na ksiezyc – gdzie tylko sam sobie, a nie poprzednim pokoleniom, bedzie Pan zawdzieczal swoja kariere ?! PS. Skad to przekonanie po to " moje pokolenie " ?!

 19. Piotr Dymiński . Jeszcze raz powtarzam ! Prosze obejrzec to na co przeslalam linki ! Sa to prawie wylacznie wypowiedzi JKM ! JEGO WLASNE ! " Wrzuciła Pani cały potok słów obelżywych i przekłamań " ?! Prosze wskazac te rzekome przeklamania i obelzywe slowa ??? !!! Jaki "jad i jaka nienawisc " ?! Oczywiscie, ze sprawdzilam u zrodla ! Tego dotycza przytoczne linki !!! Naprawde Panskim zdaniem wiekszosc korespondentow z Francji, Austrii, Niemiec i Szwajcarii ( bo to na nich sie powoluje ) nie sprawdzila tego o czym mowia lecz "Chłonie medialną papkę " reprezentuje postawe " i dobrze wiem kogo mam nienawidzić smarkaczu! " ?! Panskie PS. najlepiej swiadczy o Panu! " To ja mam racje to ja bede decydowal kto ma glosowac a kto nie. I juz !!!!!! . Kto ma inne zdanie – wara od demokratyczych procedrur " – tak to mozna podsumowac !!! Dlaczego wobec tego nie przeniesie sie Pan na ksiezyc – gdzie tylko sam sobie, a nie poprzednim pokoleniom, bedzie Pan zawdzieczal swoja kariere ?! PS. Skad to przekonanie po to " moje pokolenie " ?!

 20. JKM jest katolikiem, ale się z tym nie obnosi jak PiSowcy.
  KNP nie jest partią populistyczną. Prędzej PiS ale u nich też to słabo widać.
  Kaczyński sam powiedział że nie jest narodowcem, a cytaty i działania JKM też na to nie wskazują.
  Gospodarczo są różni o 100%. W PiS są socjaliści a konserwatyści uważają że na coś trzeba zapracować.

 21. JKM jest katolikiem, ale się z tym nie obnosi jak PiSowcy.
  KNP nie jest partią populistyczną. Prędzej PiS ale u nich też to słabo widać.
  Kaczyński sam powiedział że nie jest narodowcem, a cytaty i działania JKM też na to nie wskazują.
  Gospodarczo są różni o 100%. W PiS są socjaliści a konserwatyści uważają że na coś trzeba zapracować.

 22. Krzysztof Całus Populizm to też mówienie nagle wtedy gdy ludzie chca tego usłyszeć. Problem w tym ,że Korwin ma te same poglądy od 25 lat więc jeśli to jest populizm to jakiś "populizm 25 letni" if you know what I mean dude.

 23. Krzysztof Całus Populizm to też mówienie nagle wtedy gdy ludzie chca tego usłyszeć. Problem w tym ,że Korwin ma te same poglądy od 25 lat więc jeśli to jest populizm to jakiś "populizm 25 letni" if you know what I mean dude.

 24. Krzysztof Całus Populizm to też mówienie nagle wtedy gdy ludzie chca tego usłyszeć. Problem w tym ,że Korwin ma te same poglądy od 25 lat więc jeśli to jest populizm to jakiś "populizm 25 letni" if you know what I mean dude.

 25. Rafał Ołek Kwapiński Jest takie powiedzenie że tylko krowa nie zmienia poglądów. Jeśli ktoś szczyci się tym że ni w jotę nie zmienił poglądów przez 25 a może dłużej to coś z nim jest nie tak. A populizm to populizm nieważne że 25 letni

 26. Arkadiusz Osiński . Ok. ja nie mam pojecia ani o historii, ani o ekonomii – bo PAN TAK ZDECYDOWAL ! I wogole jest Pan najmadrzejszy w srodkowej Europie i okolicach plus panski idol ( on !!!!! ) albowiem " wszystko dzieje się tak, jak on przewidział ". Nic sie nie dzieje, oczywiscie, oprocz tego, ze izoluje sie w PE i w Polsce rowniez ! Ale ok. Prosze sobie nadal tak wyobrazac ! I zyc w swoim wymyslonych swiecie. Mnie nic do tego ! PS. Oczywiscie wzorem innych pseudodyskutantow nie jest Pan laskaw ustosunkowac sie do poruszonych przeze mnie kwestii.

 27. Krzysztof Całus Muszę pan zmartwić, ale JKM kiedyś był socjalistą(co prawda do 9 roku życia) ale zmienił poglądy. Poza tym przedwczoraj pokazał,że zmienia również zdanie. Bodajże w piątek pisał całkiem inaczej na temat tego co się stało w ukrainie i w sobotę co innego więc wychodzi na to,że nie jest świnią czy tam krową :v Pozdrawiam

 28. Krzysztof Całus Muszę pan zmartwić, ale JKM kiedyś był socjalistą(co prawda do 9 roku życia) ale zmienił poglądy. Poza tym przedwczoraj pokazał,że zmienia również zdanie. Bodajże w piątek pisał całkiem inaczej na temat tego co się stało w ukrainie i w sobotę co innego więc wychodzi na to,że nie jest świnią czy tam krową :v Pozdrawiam

 29. ? Ludzie pracujący w obozie w Oświęcimiu bardzo by się cieszyli, gdyby mogli zawierać umowy śmieciowe, a nie pracować na umowach standardowych. Zapewniających gwarantowane wyżywienie, gwarantowane godziny pracy… ? mówił Korwin-Mikke.

  To wypowiedź o umowach śmieciowych, a nie o obozach. Ale chyba zgodzi się pani, że żydzi woleli by pracować na zasadach, które sami wynegocjują z pracodawcą, a nie na takich, jakie im się narzuci? Tak samo z współczesnymi ludzmi: z całą pewnością żyłoby im się lepiej, gdyby sami mogli negocjować umowy, a nie być zmuszani do zawierania umowy odgórnie stworzonej: a o tym była dyskusja.

  "Z punktu widzenia generała Jaruzelskiego zarówno wydarzenia w kopalni Wujek, jak i to, to są wypadki przy pracy. Przecież to nie było w żadnym przypadku planowane. "

  Oba zdarzenia w oczywisty sposób zaszkodzily Jaruzelskiemu, a więc można podejrzewać, że nie były do końca zamierzone. Co w tym szokującego? Przecież JKM nie twierdzi, że to był wypadek samochodowy, tylko że Jaruzelski tego poprostu nie zaplanował. Stało się przez nadgorliwość ludzi na niższych szczeblach, albo przez bałagan w rozkazach. Teza prawdopodobna, co w tym takiego strasznego?

  Trzeciego linka nie komentu, szkoda czasu.

  Lojalka: JKM'a poproszono o podpisanie, że nie będzie dążył do siłowego obalenia ustroju. JKM nie miał takich możliwości, a więc podpis, bo co mu szkodzi? Nie rozumiem oburzenia.

  Znowu nie rozumiem: Hitler nie budował autostrad? Nie zadłużał? Obecny rząd tego nie robi? Przecież to oczywista prawda…

  Dowodów na to, że Hitler wiedział o obozach rzeczywiście nie ma, co nie znaczy, że o nich nie wiedział. Po prostu brak dowodów. Są pewne przesłanki, że to w całości robota Himmlera, ale to wciąż tylko hipoteza.

  "Kobietę zawsze się troszeczkę gwałci". No cóż. niech pani się zastanowi co znaczy "troszeczkę gwałcić". Albo się gwałci, albo nie. Nie ma stopniowania. A więc to metafora, która znaczy nie mniej nie więcej jak to, że kobietę się zdobywa. No i tak właśnie jest. Tylko kobiety rozpustne na pytanie czy ma ochote na seks odpowiadają po prostu "tak". Normalnie trzeba się trochę namęczyć, bo kobiety prawie zawsze udają, że nie mają ochoty.

  Wniosek: o programie gospodarczym JKM'a nie wie pani nic, a jego wypowiedzi na inne tematy pani nie rozumie, bo skupia się pani na języku, a nie na treści. Pieje pani ze złości, za każdy razem, gdy Korwin łamie zasady poprawności politycznej, i nie zauważa pani nawet o czym mówił.

  https://www.youtube.com/watch?v=RoZB8W43gVc

 30. ? Ludzie pracujący w obozie w Oświęcimiu bardzo by się cieszyli, gdyby mogli zawierać umowy śmieciowe, a nie pracować na umowach standardowych. Zapewniających gwarantowane wyżywienie, gwarantowane godziny pracy… ? mówił Korwin-Mikke.

  To wypowiedź o umowach śmieciowych, a nie o obozach. Ale chyba zgodzi się pani, że żydzi woleli by pracować na zasadach, które sami wynegocjują z pracodawcą, a nie na takich, jakie im się narzuci? Tak samo z współczesnymi ludzmi: z całą pewnością żyłoby im się lepiej, gdyby sami mogli negocjować umowy, a nie być zmuszani do zawierania umowy odgórnie stworzonej: a o tym była dyskusja.

  "Z punktu widzenia generała Jaruzelskiego zarówno wydarzenia w kopalni Wujek, jak i to, to są wypadki przy pracy. Przecież to nie było w żadnym przypadku planowane. "

  Oba zdarzenia w oczywisty sposób zaszkodzily Jaruzelskiemu, a więc można podejrzewać, że nie były do końca zamierzone. Co w tym szokującego? Przecież JKM nie twierdzi, że to był wypadek samochodowy, tylko że Jaruzelski tego poprostu nie zaplanował. Stało się przez nadgorliwość ludzi na niższych szczeblach, albo przez bałagan w rozkazach. Teza prawdopodobna, co w tym takiego strasznego?

  Trzeciego linka nie komentu, szkoda czasu.

  Lojalka: JKM'a poproszono o podpisanie, że nie będzie dążył do siłowego obalenia ustroju. JKM nie miał takich możliwości, a więc podpis, bo co mu szkodzi? Nie rozumiem oburzenia.

  Znowu nie rozumiem: Hitler nie budował autostrad? Nie zadłużał? Obecny rząd tego nie robi? Przecież to oczywista prawda…

  Dowodów na to, że Hitler wiedział o obozach rzeczywiście nie ma, co nie znaczy, że o nich nie wiedział. Po prostu brak dowodów. Są pewne przesłanki, że to w całości robota Himmlera, ale to wciąż tylko hipoteza.

  "Kobietę zawsze się troszeczkę gwałci". No cóż. niech pani się zastanowi co znaczy "troszeczkę gwałcić". Albo się gwałci, albo nie. Nie ma stopniowania. A więc to metafora, która znaczy nie mniej nie więcej jak to, że kobietę się zdobywa. No i tak właśnie jest. Tylko kobiety rozpustne na pytanie czy ma ochote na seks odpowiadają po prostu "tak". Normalnie trzeba się trochę namęczyć, bo kobiety prawie zawsze udają, że nie mają ochoty.

  Wniosek: o programie gospodarczym JKM'a nie wie pani nic, a jego wypowiedzi na inne tematy pani nie rozumie, bo skupia się pani na języku, a nie na treści. Pieje pani ze złości, za każdy razem, gdy Korwin łamie zasady poprawności politycznej, i nie zauważa pani nawet o czym mówił.

  https://www.youtube.com/watch?v=RoZB8W43gVc

 31. ? Ludzie pracujący w obozie w Oświęcimiu bardzo by się cieszyli, gdyby mogli zawierać umowy śmieciowe, a nie pracować na umowach standardowych. Zapewniających gwarantowane wyżywienie, gwarantowane godziny pracy… ? mówił Korwin-Mikke.

  To wypowiedź o umowach śmieciowych, a nie o obozach. Ale chyba zgodzi się pani, że żydzi woleli by pracować na zasadach, które sami wynegocjują z pracodawcą, a nie na takich, jakie im się narzuci? Tak samo z współczesnymi ludzmi: z całą pewnością żyłoby im się lepiej, gdyby sami mogli negocjować umowy, a nie być zmuszani do zawierania umowy odgórnie stworzonej: a o tym była dyskusja.

  "Z punktu widzenia generała Jaruzelskiego zarówno wydarzenia w kopalni Wujek, jak i to, to są wypadki przy pracy. Przecież to nie było w żadnym przypadku planowane. "

  Oba zdarzenia w oczywisty sposób zaszkodzily Jaruzelskiemu, a więc można podejrzewać, że nie były do końca zamierzone. Co w tym szokującego? Przecież JKM nie twierdzi, że to był wypadek samochodowy, tylko że Jaruzelski tego poprostu nie zaplanował. Stało się przez nadgorliwość ludzi na niższych szczeblach, albo przez bałagan w rozkazach. Teza prawdopodobna, co w tym takiego strasznego?

  Trzeciego linka nie komentu, szkoda czasu.

  Lojalka: JKM'a poproszono o podpisanie, że nie będzie dążył do siłowego obalenia ustroju. JKM nie miał takich możliwości, a więc podpis, bo co mu szkodzi? Nie rozumiem oburzenia.

  Znowu nie rozumiem: Hitler nie budował autostrad? Nie zadłużał? Obecny rząd tego nie robi? Przecież to oczywista prawda…

  Dowodów na to, że Hitler wiedział o obozach rzeczywiście nie ma, co nie znaczy, że o nich nie wiedział. Po prostu brak dowodów. Są pewne przesłanki, że to w całości robota Himmlera, ale to wciąż tylko hipoteza.

  "Kobietę zawsze się troszeczkę gwałci". No cóż. niech pani się zastanowi co znaczy "troszeczkę gwałcić". Albo się gwałci, albo nie. Nie ma stopniowania. A więc to metafora, która znaczy nie mniej nie więcej jak to, że kobietę się zdobywa. No i tak właśnie jest. Tylko kobiety rozpustne na pytanie czy ma ochote na seks odpowiadają po prostu "tak". Normalnie trzeba się trochę namęczyć, bo kobiety prawie zawsze udają, że nie mają ochoty.

  Wniosek: o programie gospodarczym JKM'a nie wie pani nic, a jego wypowiedzi na inne tematy pani nie rozumie, bo skupia się pani na języku, a nie na treści. Pieje pani ze złości, za każdy razem, gdy Korwin łamie zasady poprawności politycznej, i nie zauważa pani nawet o czym mówił.

  https://www.youtube.com/watch?v=RoZB8W43gVc

 32. Szkoda słów. Ignorancja totalna.. Ciekawym ile jest osób o poglądach lewicujących którzy popierają pana Janusza zwyczajnie z tego powodu że już mają dosyć? Katolicy, narodowcy, populiści.. tfuu, o czym ta pani bredzi?

 33. Anna Ambroz >wyjedź z kraju
  >wypowiadaj się na temat JKM i jego programu gospodarczego nie mając zielonego pojęcia o wolnym rynku
  >głosuj na partię którę udupiają nasz kraj jeszcze bardziej przez socjalizm który się u nas nie sprawdza

  Proszę poczytać książki Hayeka i Missesa. Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Poza tym rzeczy które JKM wygaduje to są jego prywatne, niektóre dziwne poglądy które przez wielu są nie rozumiane. Liczy się program partii a nie prywatne słowa prezesa tej partii. Jeśli mielibyśmy tak wybierać tcy h"wariatów" to z PO Niesiołowski czy Palikot z TR by się też spokojnie załapali.

 34. Anna Ambroz >wyjedź z kraju
  >wypowiadaj się na temat JKM i jego programu gospodarczego nie mając zielonego pojęcia o wolnym rynku
  >głosuj na partię którę udupiają nasz kraj jeszcze bardziej przez socjalizm który się u nas nie sprawdza

  Proszę poczytać książki Hayeka i Missesa. Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Poza tym rzeczy które JKM wygaduje to są jego prywatne, niektóre dziwne poglądy które przez wielu są nie rozumiane. Liczy się program partii a nie prywatne słowa prezesa tej partii. Jeśli mielibyśmy tak wybierać tcy h"wariatów" to z PO Niesiołowski czy Palikot z TR by się też spokojnie załapali.

 35. Jarosław Zięba Anna Ambroz Dodam tylko do tej lojalki :

  "Zarejestrowany 22.02.1978 pod nr 51811 przez Wydz. IX Dep. III MSW w charakterze kandydata na tajnego współpracownika. Zrezygnowano z pozyskania 26.02.1979 ? wrogi stosunek do ustroju PRL

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=K&katalogId=4&subpageKatalogId=4&pageNo=1&nameId=15026&osobaId=26617&

  "Zobowiązałem się, że nie będę obalał siłą ustroju PRL. Gdybym miał chociaż ze cztery czołgi, to bym oczywiście tego nie podpisał, ale ponieważ nie miałem, to podpisałem".

  Mimo ,że podpisał i tak go "usunęli" za wrogi stosunek do PRL.

 36. Pani Anno! Pani sama udowadnia, ze wcale nie myśl samodzielnie. Pani jako DOWODY przytacza linki do materiałów zawierających gotowe tezy i przetworzone wypowiedzi. Pani działa jak ten przysłowiowy "pies Pawłowa". "Fakt" napisał, ze Korwin jest głupi, to Pani powtarza. Mądre to nie jest. Pyta Pani o przekłamanie? Choćby pierwsze z brzegu, ten notorycznie wklejany lin o "chwaleniu obozu". Było wręcz przeciwnie, JKM krytykował BRAK ELASTYCZNOŚCI rynku pracy i przyrównał KRYTYKOWANY brak elastyczności, do braku elastyczności w ZŁYM obozie. Pani nie zna źródła, ani nie myśli samodzielnie, tylko powtarza gotową tezę TABLOIDU. Rozumie już Pani? Nie opiera się Pani na materiale źródłowym, nie wyciąga Pani własnych wniosków, tylko powtarza to co Pani podano. I jeszcze Pani się tym chwali wymieniając tytuły, z których czerpie Pani opinie do powtarzania.
  Większość korespondentów, na których się Pani powołuje po prostu powtarza po polskich komentatorach. Nie zadają sobie trudu na samodzielną analizę, podobnie jak Pani. Po co? Skoro jest taki tabloid, który wprost Pani mówi, co Pani ma myśleć?
  Moje "PS" jest wyłącznie PROŚBĄ. rozumie Pani to słowo? Poprosiłem Panią, żebyście dali nam żyć po swojemu, żebyście pozwoli nam zadecydować o naszym kraju i naszej przyszłości, zebyscie przyznali przed samymi sobą, że coś wam nie wyszło, skoro załamuje się demografia, a miliony młodych ludzi są bez pracy, a emeryci nie mają na leki. To są realne skutki waszych wyborów i waszych decyzji. Młode pokolenie chce czegoś innego, a Wy to blokujecie, bo nie potraficie już myśleć w inny sposób. Jestem daleki od decydowania za innych i proszę o to samo starsze pokolenie. Rozglądnijcie się, do czego doprowadziliście. Pani wcale nie ma własnego zdania i SAMA Pani to napisała w kilku kolejnych wpisach tej dyskusji.

 37. Anna Ambroz Gazeta Wyborcza, Onet, no gratuluje picia z dziubka reżimowych mediów. Jeśli z tych miejsc czerpie Pani te informacje, to się nie dziwię takich poglądów. Pozdrawiam

 38. Anna Ambroz Gazeta Wyborcza, Onet, no gratuluje picia z dziubka reżimowych mediów. Jeśli z tych miejsc czerpie Pani te informacje, to się nie dziwię takich poglądów. Pozdrawiam

 39. Anna Ambroz Pani jest jakaś niepoważna, serio! Zajrzałem do tych Pani linków i ani Korwin nie wybiela tam Hitlera – fakt, twierdzi, że nie ma dowodów (dokumentów, które by to potwierdzały) na to że wiedział o Holokauście, bo nie ma, co nie znaczy, że nie wiedział. Jaki był Jaruzelski, nie wiem, może był dobrym wojskowym, tylko rządzenie państwem średnio mu szło, co w tym stwierdzeniu bulwersującego? Czy śmierć Popiełuszki mogła być wypadkiem, ano mogła, może wcale nie miał zginąć, tylko kogoś poniosło, takie rzeczy zdarzają się i dzisiaj, jeżeli ma Pani dowody na to że ktoś to zlecił to proszę podać źródło. A to, że cała Europa jest w zasadzie lewicowa, to wcale nie znaczy, że to jest dobre, to żaden argument. To, że w Pani kręgach ludzie o prawicowych poglądach nie są mile widziani, to nie znaczy, że nie mogą mieć racji. Jeżeli Pani chce płacić składki, to przecież nikt Pani nie broni. Może Pani jak dla mnie nawet wszystkie zarobione przez Panią pieniądze oddawać państwu ale jeżeli ktoś nie chce tego robić, niech nie robi, jego sprawa. Jeżeli chce Pani składać się na innych, też nikt Pani tego nie broni, to piękny gest ale nie zgadzam się aby było to w formie przymusu, to nie fair! Poza tym zabija to całe piękno jakie z pomocy innym płynie, powoduje znieczulicę i frustrację w społeczeństwie, "…bo daję w podatkach to niech państwo mu pomoże". Nie tędy droga…. Ale takie lewicowe myślenie jest dla Pani wieku normalne. Wśród młodych ludzi orientacja jest już troszkę inna i nic Pani na to nie poradzi. Mam nadzieję, że uda nam się co nieco zmienić na tym świecie i wierzę, że wyjdzie to ogółowi na dobre. P.S. Co do tych państw Europy i aktualnych ustrojów. Proszę zastanowić się, jakim narodem rządzi się łatwiej? Ludzi wolnych, niezależnych od państwa czy uwikłanych w państwową służbę zdrowia, państwowe szkoły, państwowy system emerytalny z całą bandą urzędników na państwowych posadach? Wszystkie rządy doskonale znają odpowiedź i ich celem jest państwo opiekuńcze, w moim mniemaniu zło!

 40. Anna Ambroz Toć lepsze wyświechtane frazesy naszych kochanych "Ojców Narodu" i wieczna roszada przy sterach tych samych ludzi? Nikt nie zagląda wgłąb, wszak konsumpcjonizm wymaga bezrefleksyjnego pochłaniania papki jaką nam serwują w mediach, prawda? Szybciej szybciej, a potem dokleić łatkę, gotowy zwrot i lepiej nie myśleć.
  Ten pan, o którym Pani mówi prowokuje do przemyśleń i to bynajmniej nie na swój temat. No a że boli? Ma boleć, bo jako naród pełni jesteśmy kompleksów, uprzedzeń, ignorancji etc. Nikt się nie zastanowi, tylko reaguje emocjonalnie.
  To co "ten osobnik wygaduje" to nic innego jak próba podważenia utartego schematu, przełamanie tabu, tak by spojrzeć od zupełnie innej strony a nie okopywać się wokół swych poglądów i czynić z tychże dogmat, którego ledwo tknięcie jest traktowane jak świętokradztwo. Zostałem wychowany w szacunku do kobiet, do starszych, przerażają mnie okropieństwa wojny i staram się pomagać osobom niepełnosprawnym, gdy widzę że w pociągu, autobusie, na ulicy potrzebują (a także co nie mniej ważne gotowi są taką pomoc przyjąć. Przepraszam bardzo, jeśli dla pani jestem nienormalny, tylko dlatego, a może zwłaszcza dlatego że popieram "tego osobnika".
  Większość ludzi którzy się tak święcie oburzają z powodu wypowiedzi pana Janusza, nie potrafi się nawet odnieść, co tak naprawdę w nich je oburza. Że obrazoburcze? No właśnie.. ale tak poza tym to nic. Pozdrawiam serdecznie ja – rozczarowany wyborca SLD.

 41. Jarosław Zięba . Nie wiem smiac sie czy plakac " Czy Chiny nie są krajem cywilizowanym? Przypuszczam, że wątpię " to przeciez cytat z Panskiej wypowiedzi ! (… ) " kiedy narzuca pani definicję "kraju. cywilizowanego" jako kraju socjalistycznego? " gdzie kiedy – chyba Pan komentuje inny wpis ?! Od kiedy Szwajcaria jest krajem socjalistycznym ?! "PS. rozumiem, że jest pani już długo na emigracji i w związgu ( !!! ) z tym siada pani nieco zdolność pisania po polski. " a konkretnie – bo ja nie zauwazylam bledow u siebie, natomiast u Pana jest ich mnostwo ! Chwilami nie wiadomo o co chodzi w tekscie, tak jest napisany – wiec prosze raczej samemu udac aie na polecany kurs. Co do interpunkcji – bez przesady ! I tak moja jest wzorowa w porownaniu z Panska ! Panskich odpowiedzi do linkow trudno komentowac, skoro dla Pana biale jest czarne i odwrotnie ! Wyrywa Pan wypoweidzi dla Pana dogodne z kontekstu i udowadnia cos, czego udowodnic nie sposob ! A Panskie wypowiedzi nt. gwaltu sa po prostu chore ! Zacytuje sama siebie, bo nie chce mi sie powtarzac . Ja nie rozumiem jak mozna glosowac na tego osobnika ?! Ktory nawet nie zasluguje na miano czlowieka ! Czego dawal wyraz przez 20. lat wielokrotnie i co widac widac po jego wypowiedziach nt. zakatowania Grzesia Przemyka i wybielania jego mordercow i katow tych, ktorzy o tej sprawie probowali mowic prawde, np. Cezarego Filozofa !? Ktory mowi, ze zamordowanie ks. Jerzego Popieluszki to byl " wypadek przy pracy " ?! Jasne: SB.- ecja jezdzila za Nim po Polsce przypadkowo, przypadkowo Go wywabili z samochodu, przypadkowo zwiazali specjalnym wezlem i wrzucili z kilkunastu metrow do Zalewu Wislanego ?! Chyba tylko kompletny kretyn moze w to uwierzyc !!! Podobnie jak wylacznie kompletny kretyn i cham moze smiac sie z jego " dowcipow " nt. Auschwitz ! Do rozpuku zapewne smiali sie jego byli, a cudem ocaleni wiezniowie !!! Podobnie jak smialy sie kobiety zgwalcone z jego dowcipow o gwalcie – ktore zostaly przez to do konca zycia okaleczone fizycznie i psychicznie !!!! Chocby kobiety zgwalcone ( na oczach wlasnych dzieci, ktorym to potem na oczach matek podcieto gardla ! ) przez Serbow w Sarajewie, czy innych czesciach bylej Jugoslawii, ktorych tragedia tez okazala sie " swietnym pretekstem do zartow " dla JKM !!! Ktory ma " troglodyckie poglady polityczne i spoleczne " ( jak mowi sie w kraju cywilizowanym, w ktorym teraz mieszkam ), bedace pomieszaniem ideologii XIX w. z epoka kamienia lupanego ! ? Jesli te poglady sa takie genialne to dlaczego zaden kraj nie wpowadzil ich w zycie, a te najbardziej cywilizowane i najbogatsze prowadza polityke wrecz przeciwna, do pozal sie Boze, pogladow JKM ???!!! . Obroncy tego osobnika niech sobie dadza spokoj i nie podsylaja mi linkow rzekomo prostujacych wypowiedzi tego typa ( nie zaslugujacego na miano czlowieka, w moim mniemaniu ). Widzialam ich setki, w kazdym wydaniu – od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy. I wszedzie slychac te same brednie i obrazanie ludzi – wystarczy, aby ktos mial inne poglady a juz JKM obdarza go epitetem " idiota ". Zapominajac, ze sam udowodnil, ze jest wiekszym kretynem od 1 . lepszego licealisty, bo nie ma wiedzy historycznej na poziomie szkoly sredniej, skoro nic nie slyszal o konferencji w Wansee ! ( a Pan powtarza jego brednie, ze to rzekomo sprawa Himmlera – ! ) Na dodatek udaje sam idiote i probuje robic wode z mozgu swoim wielbicielom – gimnazjalistom ( z powodu wieku lub takiej mentalnosci ), bo opowiada im bajki o rzekomo zarzucanym mu " antysemityzmie " ! Tymczasem Front National nie chce z nim wspolpracowac, poniewaz jest OBRONCA HITLERA !!! A to dyskwalifikuje kazda partie, w kazdym cywilizowanym kraju Europy ! Mowia o tym wszystkie niemiecko – i francuskojezyczne telewizje, ktore ogladam ! Plus: vide – korespondencja Stefana Brandle z Paryza, " Neue Luzerner Zeitung " z 25 czerwca, s. 7 " (…) Aber schlisslich verwarf sie ( czyli Marine Le Pen – przyp. moj ) auch eine Allianz mit dem Vorsteher der polnischer KNP und Hitler- Entschuldiger Janusz Korwin – Mikke " Wiec niech JKM robi wode z mozgu swoim wielbicielom, a nie doroslym, normalnym ludziom , majacym dostep do niezaleznych mediow ! Zegnam! Zycze powodzenia w Chinach ! Bo np. w Szwajcarii tacy jak Pan nie maja nic do gadania !

 42. Piotr Dymiński . Wspolczuje otumanienia ! Ja nie rozumiem jak mozna glosowac na tego osobnika ?! Ktory nawet nie zasluguje na miano czlowieka ! Czego dawal wyraz przez 20. lat wielokrotnie i co widac po jego wypowiedziach nt. kobiet, inwalidow, gwaltu, zakatowania Grzesia Przemyka i wybielania jego mordercow i mordercow tych, ktorzy o tej sprawie probowali mowic prawde, np. Cezarego Filozofa !? Ktory mowi, ze zamordowanie ks. Jerzego Popieluszki to byl " wypadek przy pracy " ?! Jasne: Sb.- ecja jezdzila za Nim po Polsce przypadkowo, przypadkowo Go wywabili z samochodu, przypadkowo zwiazali specjalnym wezlem i wrzucili z kilkunastu metrow do Zalwu Wislanego ?! Chyba tylko kompletny kretyn moze w to uwierzyc !!! Podobnie jak wylacznie kompletny kretyn moze smiac sie z jego " dowcipow " nt. Auschwitz ! Do rozpuku zapewne smiali sie jego byli, a cudem ocaleni wiezniowie !!! Podobnie jak smialy sie kobiety zgwalcone z jego dowcipow o gwalcie – ktore zostaly przez to do konca zycia okaleczone fozycznie i psychicznie !!!! Ktory ma " troglodyckie pogladow polityczne i spolecznych " ( jak mowi sie w kraju cywilizowanym, w ktorym teraz mieszkam ), bedace pomieszaniem ideologii XIX w. z epoka kamienia lupanego ! ? Jesli te poglady sa takie genialne to dlacze zaden kraj nie wpowadzil ich w zycie, a te najbardziej cywilizowane i najbogatsze prowadza polityke wrecz przeciwna, do pozal sie Boze, pogladow JKM !!! . Obroncy tego osobnika niech sobie dadza spokoj i nie podsylaja mi linkow , rzekomo prostujacych wypowiedzi tego typa ( nie zaslugujacego na miano czlowieka, w moim mniemaniu ). Widzialam ich setki, w kazdym wydaniu – od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy. I wszedzie slychac te same brednie i obrazanie ludzi – wystarczy, aby ktos mial inne poglady a juz JKM obdarza go epitetem " idiota ". Zapominajac, ze sam udowodnil, ze jest wiekszym kretynem od 1 . lepszego licealisty, bo nie ma wiedzy historycznej na poziomie szkoly sredniej, skoro nic nie slyszal o konferencji w Wansee ! Na dodatek udaje sam idiote i probuje robic wode z mozgu swoim wielbicielom – gimnazjalistom ( z powodu wieku lub takiej mentalnosci ), bo opowiada im bajki o rzekomo zarzucanym mu " antysemityzmie " ! Tymczasem Front National nie chce z nim wspolpracowac, poniewaz jest OBRONCA HITLERA !!! A to dyskwalifikuje kazda partie, w kazdym cywilizowanym kraju Europy ! Mowia o tym wszystkie niemiecko – i francuskojezyczne telewizje, ktore ogladam ! Plus: vide – korespondencja Stefana Brandle z Paryza, " Neue Luzerner Zeitung " z 25 czerwca, s. 7 " (…) Aber schlisslich verwarf sie ( czyli Marine Le Pen – przyp. moj ) auch eine Allianz mit dem Vorsteher der polnischer KNP und Hitler- Entschuldiger Janusz Korwin – Mikke " Wiec niech JKM robi wode z mozgu swim wielbicielom, a nie doroslych, normalnym ludzim , majacym dostep do niezaleznych mediow ! Pewnie tez tak zna inne jezyki jak angielski, ktorego zenujacy poziom zaprezentowal w swoim wystapieniu w PE, ze nie wie co ci cudzoziemcy do niego mowia ! Zegnam !

 43. Piotr Dymiński . Wspolczuje otumanienia ! Ja nie rozumiem jak mozna glosowac na tego osobnika ?! Ktory nawet nie zasluguje na miano czlowieka ! Czego dawal wyraz przez 20. lat wielokrotnie i co widac po jego wypowiedziach nt. kobiet, inwalidow, gwaltu, zakatowania Grzesia Przemyka i wybielania jego mordercow i mordercow tych, ktorzy o tej sprawie probowali mowic prawde, np. Cezarego Filozofa !? Ktory mowi, ze zamordowanie ks. Jerzego Popieluszki to byl " wypadek przy pracy " ?! Jasne: Sb.- ecja jezdzila za Nim po Polsce przypadkowo, przypadkowo Go wywabili z samochodu, przypadkowo zwiazali specjalnym wezlem i wrzucili z kilkunastu metrow do Zalwu Wislanego ?! Chyba tylko kompletny kretyn moze w to uwierzyc !!! Podobnie jak wylacznie kompletny kretyn moze smiac sie z jego " dowcipow " nt. Auschwitz ! Do rozpuku zapewne smiali sie jego byli, a cudem ocaleni wiezniowie !!! Podobnie jak smialy sie kobiety zgwalcone z jego dowcipow o gwalcie – ktore zostaly przez to do konca zycia okaleczone fozycznie i psychicznie !!!! Ktory ma " troglodyckie pogladow polityczne i spolecznych " ( jak mowi sie w kraju cywilizowanym, w ktorym teraz mieszkam ), bedace pomieszaniem ideologii XIX w. z epoka kamienia lupanego ! ? Jesli te poglady sa takie genialne to dlacze zaden kraj nie wpowadzil ich w zycie, a te najbardziej cywilizowane i najbogatsze prowadza polityke wrecz przeciwna, do pozal sie Boze, pogladow JKM !!! . Obroncy tego osobnika niech sobie dadza spokoj i nie podsylaja mi linkow , rzekomo prostujacych wypowiedzi tego typa ( nie zaslugujacego na miano czlowieka, w moim mniemaniu ). Widzialam ich setki, w kazdym wydaniu – od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy. I wszedzie slychac te same brednie i obrazanie ludzi – wystarczy, aby ktos mial inne poglady a juz JKM obdarza go epitetem " idiota ". Zapominajac, ze sam udowodnil, ze jest wiekszym kretynem od 1 . lepszego licealisty, bo nie ma wiedzy historycznej na poziomie szkoly sredniej, skoro nic nie slyszal o konferencji w Wansee ! Na dodatek udaje sam idiote i probuje robic wode z mozgu swoim wielbicielom – gimnazjalistom ( z powodu wieku lub takiej mentalnosci ), bo opowiada im bajki o rzekomo zarzucanym mu " antysemityzmie " ! Tymczasem Front National nie chce z nim wspolpracowac, poniewaz jest OBRONCA HITLERA !!! A to dyskwalifikuje kazda partie, w kazdym cywilizowanym kraju Europy ! Mowia o tym wszystkie niemiecko – i francuskojezyczne telewizje, ktore ogladam ! Plus: vide – korespondencja Stefana Brandle z Paryza, " Neue Luzerner Zeitung " z 25 czerwca, s. 7 " (…) Aber schlisslich verwarf sie ( czyli Marine Le Pen – przyp. moj ) auch eine Allianz mit dem Vorsteher der polnischer KNP und Hitler- Entschuldiger Janusz Korwin – Mikke " Wiec niech JKM robi wode z mozgu swim wielbicielom, a nie doroslych, normalnym ludzim , majacym dostep do niezaleznych mediow ! Pewnie tez tak zna inne jezyki jak angielski, ktorego zenujacy poziom zaprezentowal w swoim wystapieniu w PE, ze nie wie co ci cudzoziemcy do niego mowia ! Zegnam !

 44. Artur PL . Pan to czyta , rozumiem. Ale moze poleci mi Pan, co Panskim zdaniem mam czytac w Szwajcarii, bo tu sa rozne gazety, ale nie te wymienione przez Pana ! " gratuluje picia z dziubka reżimowych mediów. Jeśli z tych miejsc czerpie Pani te informacje, to się nie dziwię takich poglądów. Pozdrawiam " Niezle sie Pan osmieszyl – nie dosc, ze trafil Pan kula w plot, to jeszcze ma sie Pan za Ducha Swietego !!! Bo ja np. nie wiem co czytaja inni, ktorzy sie tu wypowiadaja ?!

 45. Artur PL . Pan to czyta , rozumiem. Ale moze poleci mi Pan, co Panskim zdaniem mam czytac w Szwajcarii, bo tu sa rozne gazety, ale nie te wymienione przez Pana ! " gratuluje picia z dziubka reżimowych mediów. Jeśli z tych miejsc czerpie Pani te informacje, to się nie dziwię takich poglądów. Pozdrawiam " Niezle sie Pan osmieszyl – nie dosc, ze trafil Pan kula w plot, to jeszcze ma sie Pan za Ducha Swietego !!! Bo ja np. nie wiem co czytaja inni, ktorzy sie tu wypowiadaja ?!

 46. Anna Ambroz Ale się Pani ciska, strasznie…. Korwin nie jest żadnym antysemitą! Ktoś dobrze zauważył, że przytoczony przez Panią tekst o Auschwitz jest tak naprawdę tekstem o umowach "śmieciowych". Porównanie dla niektórych może zbyt mocne ale sens w tym jest. Powtarzam, nikt Hitlera nie broni, nikt nie twierdzi, że nie wiedział o Holokauście, padło tylko stwierdzenie, że dowodu w postaci dokumentu, rozkazu, podpisu po rozporządzeniem Hitlera nie ma, a to zupełnie co innego! Nie wiem jak to Pani wytłumaczyć, chyba się nie da….nie wiem czemu? Przytoczyła Pani konferencję w Wannsee i co? I Hitlera jakoś tam nie było. I taki cytat za wikipedią: "Konferencja w Wannsee to pierwsze spotkanie wysokich rangą przedstawicieli ministerstw i urzędów Trzeciej Rzeszy oraz SS. Celem Heydricha, jako szefa policji bezpieczeństwa i SD było poinformowanie obecnych o zadaniu, jakie otrzymał Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy od Heinricha Himmlera". Najwyraźniej był przebiegły ten Hitler i dowody po sobie zatarł ale to, że rąk nie miał czystych to chyba każdy dobrze wie. Co do kobiet, to już szkoda słów… zresztą, po co ja się produkuję a niech Pani sobie myśli co chce, ma Pani do tego prawo. Pewne jest, że nigdy Pani nie prześledziła uczciwie całych wypowiedzi Korwina, opiera się Pani na subiektywnych opiniach, wyrwanych z kontekstu zdaniach i do tego też ma Pani prawo. Niech Bóg będzie z Panią! Pozdrawiam…

 47. Piotr Dymiński . Nie dotyczytalam do konca . Wiec dopowiadam. Nie wiem smiac sie czy plakac ?! Okazuje sie, ze NIKT w Europie nie mysli tylko Pan i Panu podobni ! Czy Pan sie na pewno dobrze czuje ?! Wg Panskiej opinii wszyscy, ktorzy pracuja w w wymienionych przeze mnie niemiecko- i francuskojezycznych TV i gazetach to kretyni, powtarzajacy za swoimi polskimi kolegami !!!! Szybko przestaliby pracowac tych renomowanych TV, gdyby pracowali wg Panskiego wzoru !!! Prosze wobec tego zapytac osobe, ktora te TV oglada. Bo mnie Pan nie wierzy, zas moja corka, mieszkajaca w Polsce, wielu rzeczy dowiaduje sie ode mnie, po polskie TV o wielu sprawach nie mowia ! Ponadto nie ma Pan, jak widac, pojecia, ze jesli komentator powoluje sie na innego dziennikarza, to ma obowiazek podania zrodla ! "Większość korespondentów, na których się Pani powołuje ( ja wymienilam tylko 1. korespondenta, ponadto tylko stacje TV , wiec skad Pan wie, jak to wyglada u " wiekszosci " ?! ) po prostu powtarza po polskich komentatorach. Nie zadają sobie trudu na samodzielną analizę, podobnie jak Pani. Po co? Skoro jest taki tabloid, który wprost Pani mówi, co Pani ma myśleć? " Mnie Pan tez uwaza za kretynke, ktora nie potrafi myslec, ale to swiadczy tylko o Pan, nie o mnie !
  Moje "PS" jest wyłącznie PROŚBĄ. rozumie Pani to słowo? Poprosiłem Panią, żebyście dali nam żyć po swojemu, żebyście pozwoli nam zadecydować o naszym kraju i naszej przyszłości, zebyscie przyznali przed samymi sobą, że coś wam nie wyszło, skoro załamuje się demografia, a miliony młodych ludzi są bez pracy, a emeryci nie mają na leki. To są realne skutki waszych wyborów i waszych decyzji. Młode pokolenie chce czegoś innego, a Wy to blokujecie, bo nie potraficie już myśleć w inny sposób. Jestem daleki od decydowania za innych i proszę o to samo starsze pokolenie. Rozglądnijcie się, do czego doprowadziliście. Pani wcale nie ma własnego zdania i SAMA Pani to napisała w kilku kolejnych wpisach tej dyskusji." Brednie ! Skoro tak jest zle, to dlaczego ja nie moge przejsc spokojnie przez mala uliczke, w moim malym miasteczku, gdy przyjezdzam na urlop, bo jedzie samochod za samochodem ?! Nie moge zrobic szybkich zakupow bo w sklepach sa tlumy. I ci sami ludzie kupujacy kolejne samochody, mieszkania, budujacy domy i robiacy te zakupy narzekaja na biede ! A bezrobocie tez nie jest w Polsce najwieksze ! Jasne – starsze pokolenie ma Wam wymoscic gniazdka, a Wy na nich bedziecie pluc i siedziec na d… i nic nie robic ! Prosze sobie obejrzec chocby filmy Barei i prownac czego ci ludzie dokonali. A ludzie z Panskiego pokolenia nawet czytac ze zrozumieniem sie nie nauczyliscie i pisac poprawnie po polsku ( vide inne wypowiedzi ) – mialam z takimi mgr do czynienia w pracy – szybko konczyli staze – i wylatywali z firmy !

 48. Rafał Ołek Kwapiński " wyjedź z kraju >wypowiadaj się na temat JKM i jego programu gospodarczego nie mając zielonego pojęcia o wolnym rynku>głosuj na partię którę udupiają nasz kraj jeszcze bardziej przez socjalizm który się u nas nie sprawdza " Nie rozumiem ? Wyjechalam. Mieszkam i pracuje w Szwajcarii, ktora wg Forbsa i innych zrodel, jest w Europie krajem o najwiekszej wolnosci gospodarczej ? Jest Wasc Duchem Swietym, ze wie na kogo ja glosuje ?! Zatem – nie rozumiem ?! Co do komentarzy do linkow. Jesli sie wypowiedzi wyrywa z kontekstu to nawet Papiezowi mozna udowodnic, ze jest wrogiem KK ! Jesli JK M jest cacy to dlatego jest izolowany w PE, a link z lojalka okreslony jest jako " zenujace tlumaczenie " I Zgadzaja sie z tym takze polscy poltycy i wiele zwyklych ludzi ?! Prosze czytac calosc – a nie wyrywac z kontekstu wygodne dla siebie wypowiedzi tego osobnika ! Zacytuje sama siebie . Ja nie rozumiem jak mozna glosowac na tego osobnika ?! Ktory nawet nie zasluguje na miano czlowieka ! Czego dawal wyraz przez 20. lat wielokrotnie i co widac po jego wypowiedziach nt. kobiet, inwalidow, gwaltu, zakatowania Grzesia Przemyka i wybielania jego mordercow i mordercow tych, ktorzy o tej sprawie probowali mowic prawde, np. Cezarego Filozofa !? Ktory mowi, ze zamordowanie ks. Jerzego Popieluszki to byl " wypadek przy pracy " ?! Jasne: Sb.- ecja jezdzila za Nim po Polsce przypadkowo, przypadkowo Go wywabili z samochodu, przypadkowo zwiazali specjalnym wezlem i wrzucili z kilkunastu metrow do Zalwu Wislanego ?! Chyba tylko kompletny kretyn moze w to uwierzyc !!! Podobnie jak wylacznie kompletny kretyn moze smiac sie z jego " dowcipow " nt. Auschwitz ! Do rozpuku zapewne smiali sie jego byli, a cudem ocaleni wiezniowie !!! Podobnie jak smialy sie kobiety zgwalcone z jego dowcipow o gwalcie – ktore zostaly przez to do konca zycia okaleczone fozycznie i psychicznie !!!! Ktory ma " troglodyckie pogladow polityczne i spolecznych " ( jak mowi sie w kraju cywilizowanym, w ktorym teraz mieszkam ), bedace pomieszaniem ideologii XIX w. z epoka kamienia lupanego ! ? Jesli te poglady sa takie genialne to dlacze zaden kraj nie wpowadzil ich w zycie, a te najbardziej cywilizowane i najbogatsze prowadza polityke wrecz przeciwna, do pozal sie Boze, pogladow JKM !!! . Obroncy tego osobnika niech sobie dadza spokoj i nie podsylaja mi linkow, rzekomo prostujacych wypowiedzi tego typa ( nie zaslugujacego na miano czlowieka, w moim mniemaniu ). Widzialam ich setki, w kazdym wydaniu – od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy. I wszedzie slychac te same brednie i obrazanie ludzi – wystarczy, aby ktos mial inne poglady a juz JKM obdarza go epitetem " idiota ". Zapominajac, ze sam udowodnil, ze jest wiekszym kretynem od 1 . lepszego licealisty, bo nie ma wiedzy historycznej na poziomie szkoly sredniej, skoro nic nie slyszal o konferencji w Wansee ! Na dodatek udaje sam idiote i probuje robic wode z mozgu swoim wielbicielom – gimnazjalistom ( z powodu wieku lub takiej mentalnosci ), bo opowiada im bajki o rzekomo zarzucanym mu " antysemityzmie " ! Tymczasem Front National nie chce z nim wspolpracowac, poniewaz jest OBRONCA HITLERA !!! A to dyskwalifikuje kazda partie, w kazdym cywilizowanym kraju Europy ! Mowia o tym wszystkie niemiecko – i francuskojezyczne telewizje, ktore ogladam ! Plus: vide – korespondencja Stefana Brandle z Paryza, " Neue Luzerner Zeitung " z 25 czerwca, s. 7 " (…) Aber schlisslich verwarf sie ( czyli Marine Le Pen – przyp. moj ) auch eine Allianz mit dem Vorsteher der polnischer KNP und Hitler- Entschuldiger Janusz Korwin – Mikke " Wiec niech JKM robi wode z mozgu swim wielbicielom, a nie doroslych, normalnym ludzim , majacym dostep do niezaleznych mediow ! Pewnie tez tak zna inne jezyki jak angielski, ktorego zenujacy poziom zaprezentowal w swoim wystapieniu w PE, ze nie wie co ci cudzoziemcy do niego mowia !

 49. Paweł Lux . Kpi Pan czy mowi serio ?! Na dodatek ma Pan problemy z logika ! Gdybym, tak jak Pan sugeruje, odznaczala sie " lewicowym myśleniem " to bronilabym Jaruzelskiego, czyz nie tak ?! Przeciez tenze reprezentowal " socjalizm " ?! Ponadto skad Pan wie w jakim jestem wieku ?- " jest dla Pani wieku normalne". " To, że w Pani kręgach ludzie o prawicowych poglądach nie są mile widziani " jest Pan Duchem Swietym, ze Pan to wie ?! JKM ma tyle wspolnego z prawcia co Pan z ligika ! " Może Pani jak dla mnie nawet wszystkie zarobione przez Panią pieniądze oddawać państwu ale jeżeli ktoś nie chce tego robić, niech nie robi, jego sprawa " Buja Pan w oblokach ! Ja pracuje w, Szwajcarii ( kraju o najwiekszej wolnosci gosppodarczej w Europie wg Forbesa ) i czy chce czy nie, oprocz podatku place 8. innych skladek ! Podobnie placa moi krewni we Francji, Niemczech czy W. Brytanii i MUSZE oddawac panstwu i koniec. Co do linkow- zacytuje sama siebie, bo nie mam sily powtarzac. Ja nie rozumiem jak mozna glosowac na tego osobnika ?! Ktory nawet nie zasluguje na miano czlowieka ! Czego dawal wyraz przez 20. lat wielokrotnie i co widac po jego wypowiedziach nt. kobiet, inwalidow, gwaltu, zakatowania Grzesia Przemyka i wybielania jego mordercow i mordercow tych, ktorzy o tej sprawie probowali mowic prawde, np. Cezarego Filozofa !? Ktory mowi, ze zamordowanie ks. Jerzego Popieluszki to byl " wypadek przy pracy " ?! Jasne: Sb.- ecja jezdzila za Nim po Polsce przypadkowo, przypadkowo Go wywabili z samochodu, przypadkowo zwiazali specjalnym wezlem i wrzucili z kilkunastu metrow do Zalwu Wislanego ?! Chyba tylko kompletny kretyn moze w to uwierzyc !!! ( Pan uwaza inaczej- to za co siedzieli Pietruszka czy Piotrowski- skazani przerz sad PRL !!!- czyli mocno wyrrozumaialy dla sluzb !!! )Podobnie jak wylacznie kompletny kretyn moze smiac sie z jego " dowcipow " nt. Auschwitz ! Do rozpuku zapewne smiali sie jego byli, a cudem ocaleni wiezniowie !!! Podobnie jak smialy sie kobiety zgwalcone z jego dowcipow o gwalcie – ktore zostaly przez to do konca zycia okaleczone fozycznie i psychicznie !!!! Ktory ma " troglodyckie pogladow polityczne i spolecznych " ( jak mowi sie w kraju cywilizowanym, w ktorym teraz mieszkam ), bedace pomieszaniem ideologii XIX w. z epoka kamienia lupanego ! ? Jesli te poglady sa takie genialne to dlacze zaden kraj nie wpowadzil ich w zycie, a te najbardziej cywilizowane i najbogatsze prowadza polityke wrecz przeciwna, do pozal sie Boze, pogladow JKM !!! . Obroncy tego osobnika niech sobie dadza spokoj i nie podsylaja mi linkow ( lepiej niech sobie obejrza powyzsze – moje, np. zenujace tlumaczenie sie JKM z podpisania lojalki ), rzekomo prostujacych wypowiedzi tego typa ( nie zaslugujacego na miano czlowieka, w moim mniemaniu ). Widzialam ich setki, w kazdym wydaniu – od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy. I wszedzie slychac te same brednie i obrazanie ludzi – wystarczy, aby ktos mial inne poglady a juz JKM obdarza go epitetem " idiota ". Zapominajac, ze sam udowodnil, ze jest wiekszym kretynem od 1 . lepszego licealisty, bo nie ma wiedzy historycznej na poziomie szkoly sredniej, skoro nic nie slyszal o konferencji w Wansee ! Na dodatek udaje sam idiote i probuje robic wode z mozgu swoim wielbicielom – gimnazjalistom ( z powodu wieku lub takiej mentalnosci ), bo opowiada im bajki o rzekomo zarzucanym mu " antysemityzmie " ! Tymczasem Front National nie chce z nim wspolpracowac, poniewaz jest OBRONCA HITLERA !!! A to dyskwalifikuje kazda partie, w kazdym cywilizowanym kraju Europy ! Mowia o tym wszystkie niemiecko – i francuskojezyczne telewizje, ktore ogladam ! Plus: vide – korespondencja Stefana Brandle z Paryza, " Neue Luzerner Zeitung " z 25 czerwca, s. 7 " (…) Aber schlisslich verwarf sie ( czyli Marine Le Pen – przyp. moj ) auch eine Allianz mit dem Vorsteher der polnischer KNP und Hitler- Entschuldiger Janusz Korwin – Mikke " Wiec niech JKM robi wode z mozgu swim wielbicielom, a nie doroslych, normalnym ludzim , majacym dostep do niezaleznych mediow ! Pewnie tez tak zna inne jezyki jak angielski, ktorego zenujacy poziom zaprezentowal w swoim wystapieniu w PE, ze nie wie co ci cudzoziemcy do niego mowia ! " Moze Pan zaklinac rzeczywistosc po tysiakroc, ale nie wytrze Pan tej plamy, ktora juz zrobil JKM – ze jestesmy dla calej zachodniej Europy obroncami Hitlera ! Bo dotychczas bylismy najwiekszymi antysemitami ( prosze poczytac chociazby pracujacego w Kanadzie prof. Kiezunia ! ) Na koniec cytat z prof. Moniki Platek " Dziś te społeczeństwa ulegają presji, która co ciekawe ? idzie ze wschodu, z pozostałości państw totalitarnych. Nawet kraje skandynawskie skręcają więc nieco na prawo. Norwegowie są społeczeństwem małym i żyjącym w dobrobycie, ale nie tylko dlatego, że mają olej, gaz i inne surowce. Oni dzięki poczuciu równości, świadomości szkody jaką niesie dyskryminacja kobiet, gejów, ludzi starych i biednych i dzięki traktowaniu prawa na serio, są tam gdzie sa.
  Jeśli korzystamy z całościowego potencjału społeczeństwa, kobiet i mężczyzn, ludzi na wózkach i bez wózków, homoseksualistów i heteroseksualistów i nie robimy głupich różnic tylko dlatego, że ktoś nie słyszy bądź nie widzi, ale dbamy o to, aby te osoby również mogły funkcjonować w społeczeństwie, to jest się bogatym. Te społeczeństwa dbają przy tym o środowisko, o wypoczynek, o jakościowo dobry wolny czas, który jest tam wartością, a u nas niekoniecznie "

 50. Arkadiusz Osiński . Zacytuje sama siebie , bo mi sie nie chce powtarzac oczywistosci : " …. co widac po jego wypowiedziach nt. kobiet, inwalidow, gwaltu, zakatowania Grzesia Przemyka i wybielania jego mordercow i mordercow tych, ktorzy o tej sprawie probowali mowic prawde, np. Cezarego Filozofa !? Ktory mowi, ze zamordowanie ks. Jerzego Popieluszki to byl " wypadek przy pracy " ?! Jasne: Sb.- ecja jezdzila za Nim po Polsce przypadkowo, przypadkowo Go wywabili z samochodu, przypadkowo zwiazali specjalnym wezlem i wrzucili z kilkunastu metrow do Zalewu Wislanego ?! Chyba tylko kompletny kretyn moze w to uwierzyc !!! Podobnie jak wylacznie kompletny kretyn moze smiac sie z jego " dowcipow " nt. Auschwitz ! Do rozpuku zapewne smiali sie jego byli, a cudem ocaleni wiezniowie !!! Podobnie jak smialy sie kobiety zgwalcone z jego dowcipow o gwalcie – ktore zostaly przez to do konca zycia okaleczone fozycznie i psychicznie !!!! Ktory ma " troglodyckie poglady polityczne i spoleczne " ( jak mowi sie w kraju cywilizowanym, w ktorym teraz mieszkam ), bedace pomieszaniem ideologii XIX w. z epoka kamienia lupanego ! ? Jesli te poglady sa takie genialne to dlaczego zaden kraj nie wpowadzil ich w zycie, a te najbardziej cywilizowane i najbogatsze prowadza polityke wrecz przeciwna, do pozal sie Boze, pogladow JKM !!! ???. Obroncy tego osobnika niech sobie dadza spokoj i nie podsylaja mi linkow, rzekomo prostujacych wypowiedzi tego typa ( nie zaslugujacego na miano czlowieka, w moim mniemaniu ). Widzialam ich setki, w kazdym wydaniu – od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy. I wszedzie slychac te same brednie i obrazanie ludzi – wystarczy, aby ktos mial inne poglady a juz JKM obdarza go epitetem " idiota ". Zapominajac, ze sam udowodnil, ze jest wiekszym kretynem od 1 . lepszego licealisty, bo nie ma wiedzy historycznej na poziomie szkoly sredniej, skoro nic nie slyszal o konferencji w Wansee ! Na dodatek udaje sam idiote i probuje robic wode z mozgu swoim wielbicielom – gimnazjalistom ( z powodu wieku lub takiej mentalnosci ), bo opowiada im bajki o rzekomo zarzucanym mu " antysemityzmie " ! Tymczasem Front National nie chce z nim wspolpracowac, poniewaz jest OBRONCA HITLERA !!! A to dyskwalifikuje kazda partie, w kazdym cywilizowanym kraju Europy ! Mowia o tym wszystkie niemiecko – i francuskojezyczne telewizje, ktore ogladam ! Plus: vide – korespondencja Stefana Brandle z Paryza, " Neue Luzerner Zeitung " z 25 czerwca, s. 7 " (…) Aber schlisslich verwarf sie ( czyli Marine Le Pen – przyp. moj ) auch eine Allianz mit dem Vorsteher der polnischer KNP und Hitler- Entschuldiger Janusz Korwin – Mikke " Wiec niech JKM robi wode z mozgu swim wielbicielom, a nie doroslych, normalnym ludzim , majacym dostep do niezaleznych mediow ! Pewnie tez tak zna inne jezyki jak angielski, ktorego zenujacy poziom zaprezentowal w swoim wystapieniu w PE, ze nie wie co ci cudzoziemcy do niego mowia !

 51. Anna Ambroz Widze że niemieckie lewicowe źródla masz obcykane hehe, i nie wracaj do Polski takich ludzi nie potrzeba ;-)

 52. Janusz Puchała . Prosze wybaczyc, ze zacytuje sama siebie, ale juz nie mam sily po raz kolejny tlumaczyc, ze biale jest biale ! " Ja nie rozumiem jak mozna glosowac na tego osobnika ?! Ktory nawet nie zasluguje na miano czlowieka ! Czego dawal wyraz przez 20. lat wielokrotnie i co widac po jego wypowiedziach nt. kobiet, inwalidow, gwaltu, zakatowania Grzesia Przemyka i wybielania jego mordercow i katow tych, ktorzy o tej sprawie probowali mowic prawde, np. Cezarego Filozofa !? Ktory mowi, ze zamordowanie ks. Jerzego Popieluszki to byl " wypadek przy pracy " ?! Jasne: SB.- ecja wielokrotnie nekala Go na plebanii i wzywajac na przesluchania przypadkowo, przypadkowo jezdzila za Nim po calej Polsce, przypadkowo Go wywabili z samochodu, przypadkowo zwiazali specjalnym wezlem i wrzucili z kilkunastu metrow do Zalewu Wislanego ??? !!! Prosze obejrzec chocby fim o ks. Jerzym – zobaczy Pan ciag tych dziwnych " przypadkow " ( lacznie z " przypadkiem " G. Przemyka ) .Prosze mi powiedziec, jak mozna smiac sie z jego " dowcipow " nt. Auschwitz ?! Sam przeciez powiedzial, ze to byl dowcpi ! ( Prosze obejrzec te linki, dokladnie, nie po lebkach ). Do rozpuku zapewne smiali sie jego byli, a cudem ocaleni wiezniowie !!! Podobnie jak smialy sie kobiety zgwalcone z jego dowcipow o gwalcie – ktore zostaly przez to do konca zycia okaleczone fizycznie i psychicznie !!!! Chocby kobiety zgwalcone ( na oczach wlasnych dzieci, ktorym to potem na oczach matek podcieto gardla ! ) przez Serbow w Sarajewie, czy innych czesciach bylej Jugoslawii, ktorych tragedia tez okazala sie " swietnym pretekstem do zartow " dla JKM !!! ( mowili o tym pioöscy deputowani do PE ). Ktory ma " troglodyckie poglady polityczne i spoleczne " ( jak mowi sie w kraju cywilizowanym, w ktorym teraz mieszkam ), bedace pomieszaniem ideologii XIX w. z epoka kamienia lupanego ! ? Jesli te poglady sa takie genialne to dlaczego zaden kraj nie wpowadzil ich w zycie, a te najbardziej cywilizowane i najbogatsze prowadza polityke wrecz przeciwna, do pozal sie Boze, pogladow JKM ???!!! . Obroncy tego osobnika niech sobie dadza spokoj i nie podsylaja mi linkow ( lepiej niech sobie obejrza powyzsze – moje, np. zenujace tlumaczenie sie JKM z podpisania lojalki ), rzekomo prostujacych wypowiedzi tego typa ( nie zaslugujacego na miano czlowieka, w moim mniemaniu ). Widzialam ich setki, w kazdym wydaniu – od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy. I wszedzie slychac te same brednie i obrazanie ludzi – wystarczy, aby ktos mial inne poglady a juz JKM obdarza go epitetem " idiota ". Zapominajac, ze sam udowodnil, ze jest wiekszym kretynem od 1 . lepszego licealisty, bo nie ma wiedzy historycznej na poziomie szkoly sredniej, skoro nic nie slyszal o konferencji w Wansee ! Na dodatek udaje sam idiote i probuje robic wode z mozgu swoim wielbicielom – gimnazjalistom ( z powodu wieku lub takiej mentalnosci ), bo opowiada im bajki o rzekomo zarzucanym mu " antysemityzmie " ! Tymczasem Front National nie chce z nim wspolpracowac, poniewaz jest OBRONCA HITLERA !!! A to dyskwalifikuje kazda partie, w kazdym cywilizowanym kraju Europy ! Mowia o tym wszystkie niemiecko – i francuskojezyczne telewizje, ktore ogladam ! Plus: vide – korespondencja Stefana Brandle z Paryza, " Neue Luzerner Zeitung " z 25 czerwca, s. 7 " (…) Aber schlisslich verwarf sie ( czyli Marine Le Pen – przyp. moj ) auch eine Allianz mit dem Vorsteher der polnischer KNP und Hitler- Entschuldiger Janusz Korwin – Mikke " Wiec niech JKM robi wode z mozgu swoim wielbicielom, a nie doroslym, normalnym ludziom , majacym dostep do niezaleznych mediow ! Pewnie tez tak zna inne jezyki jak angielski, ktorego zenujacy poziom zaprezentowal w swoim wystapieniu w PE, ze nie wie co ci cudzoziemcy do niego mowia ! "Jest Pan sypmatycznym czlowiekiem, dlatego nie rozumiem Panskiej postawy ? Ja nie znam osobiscie ani tu w Szwajcarii, ani w Polsce ani jednej PORZADNEJ osoby, ktora nie krytykowalaby JKM, za to co wygaduje ! A gdy Szwajcarom probuje tlumaczyc o tych rzekomych brakujacych dowodach ( wg JKM i jego brytyjskiego idola ) to pukaja sie w czolo i mowia – " a zajrzec do podrecznikow historii to nie laska ?! Na czyj rozkaz zwolano konferencje w Wansee, dwa kroki od kancelariji rzeszy ?! Majacej " zdecydowac o ostatecznym rozwiazaniu kwestii zydowskiej " ?! Moze ufoludkiow ?! A kto w Berghof przyjmowal meldunki o wykonaniu tego rozkazu ?! Tez nie Hitler tylko ufoludki ?! " Naprawde wierzy Pan JKM, ze to sprawa wylacznie Himmlera i zrobil to samowolnie, bez wiedzy Hitlera dwa kroki od jego siedziby ???!!!! Prosze odpowiedziec na to pytanie. Jesli JKM kwestionuje te wiedze, dostepna kazdemu maturzyscie w Polsce czy Europie, to jak maja go traktowac inni zachodnioeurpejczycy ?! Na koniec co do JKM pogladow gospodarczych, cytat z wywiadu z prof. Monika Platek, bedacy takze dowodem, ze to nie zaden program, tylko brednie: " ( … ) Dziś te społeczeństwa ulegają presji, która co ciekawe ? idzie ze wschodu, z pozostałości państw totalitarnych. Nawet kraje skandynawskie skręcają więc nieco na prawo. Norwegowie są społeczeństwem małym i żyjącym w dobrobycie, ale nie tylko dlatego, że mają olej, gaz i inne surowce. Oni dzięki poczuciu równości, świadomości szkody jaką niesie dyskryminacja kobiet, gejów, ludzi starych i biednych i dzięki traktowaniu prawa na serio, są tam gdzie są. Jeśli korzystamy z całościowego potencjału społeczeństwa, kobiet i mężczyzn, ludzi na wózkach i bez wózków, homoseksualistów i heteroseksualistów i nie robimy głupich różnic tylko dlatego, że ktoś nie słyszy bądź nie widzi, ale dbamy o to, aby te osoby również mogły funkcjonować w społeczeństwie, to jest się bogatym. Te społeczeństwa dbają przy tym o środowisko, o wypoczynek, o jakościowo dobry wolny czas, który jest tam wartością, a u nas niekoniecznie ".
  Prosze pamietac, ze ja pisze caly czas o JKM, nie o Panu. Pan ma prawo ( podobnie jak ja ) mylic sie . Ale nie ma prawa wygadywac ewidentnych bzdur i epitetow pod adresem innyych ludzi ktos, kto uwaza sie za poltyka i jest poslem do PE, czyli JKM ! Dziekuje za pozdrowienia i odwzajemniam. Pozdrowienia i uklony dla swiezo zaslubionej ( ? ) Malzonki ! Wszelkich darow Nieba i Ziemi Panstwu zycze !!!

 53. Krzychu Krzych . A ktore to sa te " niemieckie lewicowe źródla " , bo ja np. nie wiem ?! Ponadto " masz obcykane hehe, i nie wracaj do Polski takich ludzi nie potrzeba ;-)" Nie widze powodu, dla ktorego jakies byle co mialoby mnie tykac ! A, ze jest to " byle co " wnioskuje po tych " niemieckich lewicowych źródlach " ! Bo ja zadnego nie cytowalam, wiec Szanowny musi uwazac siebie za Ducha Swietego ! Wiec z glowka ma cos nie bardzo ! Stad moje okreslenie – nie obrazliwe, ale zwykle stwierdzenie faktu ! I takie " byle co ",anonimowe wiec tchorzliwe, ne bedzie mi dyktowac co mam robic ! I jestem swiecie przekonana, ze ludzi takich jak jak Polska potrzebuje, a nie takich anonimowych, tchorzliwie kryjacych sie za nickami i nie pokazujacymi twarzy jak to " byle co " !

 54. Anna Ambroz , nie ma co się porównywać do krajów Europejskich. Te tylko tracą, nie zyskują. Europa może i jest cywilizowana, ale ta cywilizacja wymiera. M.in. z powodu świadczeń socjalnych. Całą Europę zjada obecnie socjalizm, brak wolności gospodarczej, wysokie podatki. Europejskie kraje zaczną za niedługo wypadać z najlepszych gospodarek światowych. Niech Pani dziś spojrzy, gdzie są dziś cywilizowane kraje Europejskie: Hiszpania, Włochy, a gdzie wolne (gospodarczo) Brazylia, Australia, USA, Chiny, Chile. Te kraje za kilkanaście, kilkadziesiąt lat wyprzedzą standardem życia Europę (może poza Niemcami, Wielką Brytanią). Cywilizacja europejska umiera na naszych oczach… Tylko wolność i odpowiedzialność za siebie, taka jak np na początku powstawania USA czy rozkwitu industrializmu w Wielkiej Brytanii może dać nam nowy napęd. Jeśli nic się nie zmieni, to Europa, m.in. poprzez Unię Europejską, zmieni się nie do poznania. Nie wspominając już o imigracji, wzrostu populacji arabów oraz niżu demograficznego w Europie…

 55. Anna Ambroz , nie ma co się porównywać do krajów Europejskich. Te tylko tracą, nie zyskują. Europa może i jest cywilizowana, ale ta cywilizacja wymiera. M.in. z powodu świadczeń socjalnych. Całą Europę zjada obecnie socjalizm, brak wolności gospodarczej, wysokie podatki. Europejskie kraje zaczną za niedługo wypadać z najlepszych gospodarek światowych. Niech Pani dziś spojrzy, gdzie są dziś cywilizowane kraje Europejskie: Hiszpania, Włochy, a gdzie wolne (gospodarczo) Brazylia, Australia, USA, Chiny, Chile. Te kraje za kilkanaście, kilkadziesiąt lat wyprzedzą standardem życia Europę (może poza Niemcami, Wielką Brytanią). Cywilizacja europejska umiera na naszych oczach… Tylko wolność i odpowiedzialność za siebie, taka jak np na początku powstawania USA czy rozkwitu industrializmu w Wielkiej Brytanii może dać nam nowy napęd. Jeśli nic się nie zmieni, to Europa, m.in. poprzez Unię Europejską, zmieni się nie do poznania. Nie wspominając już o imigracji, wzrostu populacji arabów oraz niżu demograficznego w Europie…

 56. Anna Ambroz Chyba już latka nie te bo pierwsze symptomy z pamięcią i koncetracją widzę. Nie pozjadałaś rozumów wyjezdzajac za granicę więc nie komentuj co się dzieje w Polsce bo z twojej pustej pisaniny i tak nic nie wynika…

 57. Anna Ambroz Chyba już latka nie te bo pierwsze symptomy z pamięcią i koncetracją widzę. Nie pozjadałaś rozumów wyjezdzajac za granicę więc nie komentuj co się dzieje w Polsce bo z twojej pustej pisaniny i tak nic nie wynika…

 58. Anna Ambroz Dawno nie spotkałem tak zawziętego lewaka, a raczej kompletnego fanatyka, bo ciągle tylko '?' i '!'. Szkoda, że nie było mnie tu wcześniej. Właśnie prostowałem kogoś z demokracji, a tu jest kolejny – tym razem znacznie większy – fanatyk. Jednak, przeczytałem kilka tekstów. Pani argumentacja jest na poziomie dziecka. Powołując się na fakty pokroju portal fakt.pl gazeta.pl udowadnia Pani, że nie jest w stanie samodzielnie, racjonalnie myśleć. Standardowa lista absurdalnych argumentów… Hitler, Putin, inwalidzi, gwałty, emeryci… szczerze, to już rzy**gać się chce jak kolejny raz widzi się to samo, tylko po by tłumaczyć kłamstwa mediów. Po tym co przeczytałem mogę śmiało powiedzieć, że Pani nie ma ZIELONEGO pojęcia kim jest ten człowiek. Ma Pani umysł kompletnie wyprany medialną papką. Ktoś wspomniał, że "to jest normalne w Pani wieku". Tak, to zauważyłem. Emeryci mają tendencję do głosowania na socjal-komunę-demokrację. Oni są już tak wciągnięci w ten system, mają tak – wprost – wyprane mózgi, że nie rozumieją, nie wiedzą, że można inaczej, że jest coś innego poza niewolnictwem, że nie trzeba prosić by Pan dał mi dwa bochenki (metafora oczywiście) chleba zamiast jednego, tylko, że samemu można sobie zapracować na trzy. Ludzie mówię "niech Pani pozna poglądy JKM'a na youtube", ponieważ im też już się nie chce tłumaczyć kolejnej osobie i prostować te brednie, które słyszy w TVN, faktach lub jak ktoś woli internet, wp.pl, onet, interia… te portale działają tak samo jak TVN. To jest dokładnie to samo, tylko, że wersja internetowa. Jak już kiedyś wspomniałem, ludzie dzielą się na myślących, nie myślących i tych co myślą, że myślą. Pani jest w tej ostatniej grupie. Wydaje się Pani, że do czegoś doszła, coś "odkryła", jakieś fakty o JKM, ale – niestety – Pani łyka to co podtykają pod nos. Jednak cóż, jeśli ktoś nie chce zrozumieć, że JKM nigdy nie "wybielał" Hitlera, to nawet jak mu się przedstawi rzetelne dowody – i tak tego nie zaakceptuje. To się nazywa fanatyzm lewicy, nie KNP. Jeszcze nigdy od tych fanatyków (mam na myśli teraz PO) nie usłyszałem żadnych argumentów, gdy mówili (ogólnie) "Korwin jest zły". Tym razem byłoby dokładnie tak samo. Nie ma Pani pojęcia co się dzieje. Niech sobie tam Pani żyje w jakim tam kraju chce, niech Pani sobie płaci, co Pani chce. KNP walczy o wolność dla ludzi, wolność wyboru, a nie wolę większości. I proszę bez komentarza. Póki co, nie jest w stanie tego Pani zrozumieć. Może jak Pani ochłonie i zapozna się z takimi pojęciami jak prawica, wolność, sprawiedliwość (nie społeczna). I nie z TV.

 59. Anna Ambroz Zacytowałem teksty na które chciałem odpowiedzieć na resztę otrzymała szanowani pani już odpowiedzi których nie potrafi pani zrozumieć.

  Zacytuję jeszcze jedną " Jasne – starsze pokolenie ma Wam wymoscic gniazdka, a Wy na nich bedziecie pluc i siedziec na d… i nic nie robic !"

  I tu właśnie potwierdziła pani "znajomość" programu Kongresu Kongres Nowej Prawicy.
  Nasza partia jest "antysocjalistyczna", "kto nie pracuję ten nie je". Tak właśnie zna pani program partii która tak obszernie pani komentuje wklejając po kilka razy swój cytat nie dając sobie wytłumaczyć lub nie chcąc zaakceptować tego co piszemy. POwtórzę jeszcze raz " czytanie nie boli, zalecane ze zrozumieniem. Ja polecam książkę Hayeka "Droga do zniewolenia". "Konstytucja wolności" , Ludwig von Mises "Ludzkie działanie" poelciłbym jeszcze coś z Rothbarda ale jeszcze nie przeczytałem od niego nic co się niebawem zmieni. Dzięki nim można zrozumieć niektóre punkty programu partii JKM Kongres Nowej Prawicy – Szczecin Dane z wikipedii mówią o 4 miejscu Szwajcarii. Skoro pani tam mieszka i widzi jak dobrze sprawdza się tam wolny rynek dlaczego ma pani dziwne pretensje do JKMa? Jeśli chodzi o jego głupie prywatne gadki można mu wiele zarzucić bo wiele ludzi go nie rozumie, ale program partii jest jak najbardziej dobry. W POlsce jest potrzebny wolny rynek a póki co poza KNP nikt mi tego nie chce zaoferować(wykluczam tutaj niestety PRJG która udaje wolnościowców). Reszta partii to typowy socjalizm który codziennie pokazuje,że jest zły.

 60. Anna Ambroz Miła Pani, jest Pani w wieku około 60 lat, wywnioskować to można dość łatwo po zdjęciu (nie trzeba tu być natchnionym przez Ducha Świętego), chyba że to nie Pani zdjęcie. Żyła Pani w czasach takich a nie innych i dyskusja z Panią wygląda podobnie jak z moja mamą, jej bełkot muszę ścierpieć, a nawet chcę bo ją kocham, a Pani już niekoniecznie. Z logiką u mnie całkiem nieźle, pewnie mogłoby być lepiej ale ja mam tylko 30 lat więc jeszcze trochę czasu przede mną na jakąś poprawę, podobno ćwiczenie czyni mistrza. Czy JKM jest prawicowy, no na pewno aktualnie najbardziej prawicowy na polskiej scenie politycznej i niech mi Pani nie wmawia, że jest inaczej, bo logicznie rzecz biorąc, jeżeli ktoś skręca zupełnie w drugą stronę od tego co mamy aktualnie w Polsce i w Europie również, jak Pani raczyła zauważyć, a mamy u władzy lewicę, to musi być prawicowy. Śledzę Korwina od jakiegoś czasu, oglądałem całe mnóstwo jego wypowiedzi i nigdy nie obraził kobiet, inwalidów (na marginesie, mój brat jest niepełnosprawny, ma 40 lat i odkąd pamiętam pomagałem mamie wraz z siostrą, jestem przeczulony na jego punkcie, bo go kocham i wiem, że jest bezbronny i każdy kto chciałby go skrzywdzić, obrazić dostałby ode mnie z miejsca w mordę – żadna wypowiedź Korwina na temat niepełnosprawnych nie uraziła mnie), osób starszych czy Żydów. Nigdy nie żartował na temat Auschwitz, porównanie o którym Pani pisze miało dobitnie podkreślić, że żyjemy w zasadzie w niewoli i jest to prawdą! Rząd chciałby położyć łapę na każdym aspekcie życia obywateli! Ile można nam pracować, ile ma być urlopu, w jakim wieku dzieci mają iść do szkoły, na co mamy się szczepić itd. Ludzie powinni być wolni, powinni sami dokonywać wyborów, podejmować samodzielnie decyzje, które dotyczą ich życia a jak Pani lubi taki niewolniczy system, to proszę bardzo, na pewno znajdzie się ktoś w prawicowym państwie, kto z chęcią będzie za Panią decydować o tym i o tamtym. Ale niech Pani nie zmusza do niewoli innych, tak jak to robią aktualne rządy. I proszę nie pierdzielić głupot, że w Niemczech we Francji tak jest to znaczy, że musi być dobrze, wcale tak nie jest! To żaden argument! Co do Popiełuszki, mówiąc o wypadku nie sądzę, żeby Korwin miał na myśli takie głupoty o jakich Pani pisze, w zasadzie to Pani sobie trochę teraz z morderstwa żartuje. Zbrodnia jest zbrodnią ale może wcale nie miało się to tak skończyć, nie wiem, nie mam wiedzy na ten temat. I nigdy, ale to nigdy Korwin nie bronił Hitlera, stwierdził tylko fakt braku dowodów co nie znaczy, jak sam podkreślił, że o Holocauście nie wiedział, czy naprawdę tak trudno jest Pani rozdzielić te dwie sprawy? Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę w Szwajcarii, kraju o największej swobodzie gospodarczej wśród zniewolonych państw Europy! P.S. Zamykam dyskusję z Panią, bo mi szkoda życia.

 61. Anna Ambroz Jeśli twierdzi pani, że JKM wybiela Hitlera, to znaczy, że pani jest idiotką. Mówienie, że u Hitlera były niższe podatki niż u nas obecnie i że nie ma dowodu na to, iż wiedział o Holocauście (przypominam, że nie jest to równoznaczne ze stwierdzeniem: "był niewinny") nie jest wybielaniem. Gdyby pani się trochę interesowała ekonomią (przykładowo szkołą austriacką) to nie traktowałaby pani programu Nowej Prawicy jako jakiejś formy naiwnej utopii czy populizmu. Kraje, które pani z wielkim entuzjazmem wymienia, żyją dziś na poziomie na jakim żyją, właśnie dzięki kapitalizmowi i akumulacji kapitału (podczas gdy my najpierw byliśmy pod zaborami, a potem pod reżimem sowieckim, ergo nie akumulowaliśmy kapitału tak szybko jak kraje zachodu). Dlatego tylko zmiana obecnego ustroju w Polsce jest w stanie coś zmienić, i dać nam szansę na dogonienie reszty. Powiem więcej na temat krajów Europy zachodniej (a nawet USA [albo raczej, w szczególności USA]). W chwili obecnej ich zadłużenie w stosunku do PKB jest najwyższe w historii, i niespecjalnie zanosi się na jego spłacanie. Na ten moment dług jest tak ogromny, że potrzeba będzie kilku pokoleń by go spłacić. Ciekawi mnie tylko czy ma pani świadomość skąd dług publiczny się bierze. Pozwolę sobie wyjaśnić. Otóż dług publiczny bierze się z deficytu budżetowego, a ten z kolei z wydatków rządowych wyższych niż jego przychody. Jeśli wydatki przewyższają wpływy do budżetu, to z czegoś te wydatki muszą być pokrywane (najczęściej poprzez emisję obligacji, czyli de facto zadłużenie). A czym są te wydatki? Niczym innym jak wypłatami emerytur, zasiłkami socjalnymi, dla bezrobotnych, oraz utrzymaniem całego aparatu państwowego, włącznie z całą masą urzędników (których notabene obecnie mamy więcej niż za komuny). Kolejną kwestią jest fakt, że w obecnym ustroju system emerytalny jest nie do utrzymania. Nasz kochany ZUS przestał się sam finansować jeszcze w latach '80, i od tamtej pory stale zwiększa swoje zadłużenie, pomimo pobierania horrendalnych składek rzędu prawie 50% naszych pensji! Jeśli nie skłonimy ludzi do robienia dzieci (a z pewnością nie robi tego obecny system emerytalny który gwarantuje emeryturę choćby nie wiem co – i prawdą jest, że je wypłaci choćby poprzez dodruk złotówki, czyli kosztem inflacji, czyli jak zwykle naszym kosztem), to możemy śmiało oczekiwać dalszego zadłużenia Polski oraz pani "cywilizowanych krajów" oraz ich finalnego bankructwa. A za długi naszych elit rządzących nie zapłaci nikt inny jak my sami.

 62. Taka niepozorna, a taka kretynka. Może by jej podpowiedzieć, że program KNP w przeciwienstwie do PiSu, nei ma dziesiątek stron, wiec moglaby go łaskawie przeczytać, zanim zacznie swoje przemyślenia?

 63. Anna Ambroz ależ wszystkie rozwiązania zawarte w tym programie gdzieś na Świecie istnieją, bądź istniały. I mówimy to raczej o okresie 100 lat wstecz, a nie "epoce kamienia lupanego". Generalnie sa to sprawdzone rozwiazania, ktore przynosza dobre skutki. Nie mozna temu zaprzeczyc.

 64. Anna Ambroz
  ….Cytować fakty i gazetę wybiórczą jako źródła informacji o polityce…? No przepraszam bardzo, ale to poniżej krytyki.

 65. Anna Ambroz Przeczytałem wszystkie pani posty tutaj i mam smutną konstatację: pani i pani pokolenie spieprzyliście nam kraj i państwo, doprowadziliście do tego, że miliony ludzi stąd uciekły a kolejne miliony właśnie się na to decydują. Zmarnowane 25 lat. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że mimo tego, twardo twierdzicie że to co zrobiliście jest dla nas dobre.
  Musicie wymrzeć, razem z Michnikiem, Kaczyńskim, Niesiołowskim i całą resztą tej socjalistycznej hołoty, a my musimy zakasać rękawy i naprawić po waszej niszczycielskiej działalności nasz kraj i państwo.

 66. Krzysztof Całus , taaaa popieraj SLD i Chaveza, a innym zarzucaj populizm :D Masz poczucie humoru! To Twoi populiści na życzenie amerykańskich populistów wysłali Wojsko Polskie do ataku na Irak pod zmyślonym pretekstem. Zrobili to bez wypowiedzenia wojny i potajemnie, bo wiedzieli, że większosci się to nie spodoba. Mam nadzieję, że jeszcze zmienisz poglądy, bo inaczej trzeba będzie stwierdzić, że coś z Tobą nie tak.

 67. Mateusz Rasiński . P. prof. Monika Platek, prof. prawa UW : " W Skandynawii jest dużo większa świadomość tego, że to, co się dzieje, jest w dużej mierze efektem naszych wspólnych działań, bądź zaniechań.
  Dziś te społeczeństwa ulegają presji, która co ciekawe ? idzie ze wschodu, z pozostałości państw totalitarnych. Nawet kraje skandynawskie skręcają więc nieco na prawo. Norwegowie są społeczeństwem małym i żyjącym w dobrobycie, ale nie tylko dlatego, że mają olej, gaz i inne surowce. Oni dzięki poczuciu równości, świadomości szkody jaką niesie dyskryminacja kobiet, gejów, ludzi starych i biednych i dzięki traktowaniu prawa na serio, są tam gdzie są.
  Jeśli korzystamy z całościowego potencjału społeczeństwa, kobiet i mężczyzn, ludzi na wózkach i bez wózków, homoseksualistów i heteroseksualistów i nie robimy głupich różnic tylko dlatego, że ktoś nie słyszy bądź nie widzi, ale dbamy o to, aby te osoby również mogły funkcjonować w społeczeństwie, to jest się bogatym. Te społeczeństwa dbają przy tym o środowisko, o wypoczynek, o jakościowo dobry wolny czas, który jest tam wartością, a u nas niekoniecznie ".

 68. Odpowiedz hurtowa dla " dyskutantow " . Brak elementarnej logiki, elementarnej kultury dyskusji ( i nie tylko ) , samodzielnego myslenia – to glw. cechy moich , pozal sie Boze, adwersarzy ! Ktorzy wypociny swojego idola, czyli JK- Mikke traktuja niczym swiete ewanglie, a jego samego niczym proroka, ktorego nikt nie ma prawa krytykowac ! I jednoczesnie ci ludzie, bezmyslnie powtarzajacy jak mantre jego bzdury, do innych maja pretensje o " brak samodzielnego myslenia " ! Smiac sie czy plakac ?! Zamiast tego pare cytatow. S. Lem: " Nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow, dopoki nie zajrzalem do internetu ", M. Wankowicz: " Glupota jest wielkim darem boskim, tylko nie nalezy go naduzywac " . I przykazania moich Rodzicow. Mamy " Ludzi zle wychowanych omijal szerokim lukiem. Nic dobrego nie moze cie od nich spotkac ", Ojca – " Nie dyskuj z idiota. Bedzie probowal sciagnac cie do swojego poziomu, a postronni obserwatorzy moga nie zauwazyc roznicy ". Zegnam !

 69. Mateusz Rasiński . Wg Forbes krajem o najwiekszej wolnosci gospodarczej w Europie jest Szwajcaria, zaraz za nia Norwegia. O Norwegii wyzej – cytat z prof. Platek. Co do Szwajcarii – ja tu mieszkam i pracuje i oprocz podatkow ( niskich ! ) place kase chorych, kase wypadkowa, rentowa, plus jakies jeszcze. W sumie 8. pozycji mam na Lohnblatt. I jakos ani Norwegia, ani Szwajcaria nie wymiaraja, jak Pan twierdzi. Na dodatek Szwajcarzy uwazaja solidarnosc spoleczna za filar swojego panstwa i zrodlo jego bogactwa ! Prosze sprawdzic chociazby wyniki jednego z ostatnich referendow " aborcja to sprawa prywazna ", aby sie o tym przekonac ! Wymienione przez Pana kraje traca glownie z powodu kryzysu, ktory ogarnal glownie USA a potem uderzyl w w/w kraje. Natomiast ominal azjatyckie. Tego kryzysu Pan nie zauwazyl ? Co do innych spraw np. nizu – nie zauwazyl Pan, ze np. we Francji nastapil skokowy wzrost urodzin ? http://forsal.pl/galerie/702951,duze-zdjecie,1,poziom-dzietnosci-w-polsce-jest-dramatycznie-niski.html

 70. Anna Ambroz Odpadłem. Po stwierdzeniu, że moja interpunkcja, która co prawda doskonała nie jest, jest gorsza od kogoś, kto daje spacje przed i po każdym znaku interpunkcyjnym, a w dodatku mój tekst jest mniej czytelny niż ściana jednolitego tekstu, już nic dodawać nie mam siły.

  Nie jestem purystą, ale nie będę się przedzierał przez coś takiego. Tego się czytać po prostu nie daje. Zero szacunku dla rozmówcy. Zwróciłem na to uwagę, prosiłem dostosowanie się do przyjętych norm, nawet podesłałem link do kursu o tym, jak się stosuje interpunkcję na komputerze, ale nie… nadal to samo i jeszcze pretensje.

  Naprawdę, czy w tej Szwajcarii nie stosuje się podziału na akapity? Czy wali się spację przed i po każdym znaku? Stosuje się podwójne i poczwórne znaki zapytania i wykrzykniki? Z wrodzonej uprzejmości gotowy byłem przyjąć, że tak i po prostu zapomniała już pani jak się pisze tekst w języku polskim, ale myślę, że to po prostu przejaw? czego właśnie? Tumizwisizmu? Ignorancji? Zwykłej tępoty? W każdym bądź razie na pewno nie jest to przejaw jakiekolwiek poszanowania swojego rozmówcy.

 71. Anna Ambroz Nie wzięła Pani pod uwagę jednej niezwykle ważnej rzeczy. Otóż socjal, o którym Pani pisze działa w wymienionych przez Panią państwach, w Polsce niestety nie…i o to tu chodzi. Po co utrzymywać coś co się nie sprawdza? Nie łudźmy się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ