UDOSTĘPNIJ
fot. Bogusław Kalisz / AFRO

Parafia św. Jerzego w Pruszkowie postanowiła zastosować niecodzienne rozwiązanie, które pomoże wiernym na bezpieczne żegnanie się w kościele. Proboszcz zamontował przy wejściu elektroniczną kropielnicę na fotokomórkę, która ma zwiększyć higienę i tym samym zmniejszyć ryzyko roznoszenia się zarazków.

Jak tłumaczy proboszcz parafii, ks. Andrzej Hanich, kropielnica działa na zasadzie fotokomórki, wierny umieszcza rękę pod czujnikiem, który uruchamia dozownik święconej wody. Jak podkreśla, to pierwsze takie urządzenie w Polsce jednak na świecie takie rozwiązania stają się coraz popularniejsze.

Wszystko za sprawą podejrzeń proboszcza, który zauważywszy, że coraz mniej ludzi żegna się przy wejściu i wyjściu do kościoła, doszedł do wniosku że to z obawy przed zarazkami podczas zanurzania palców w wolno stojącej wodzie święconej. Postanowił zatem iść na rękę wiernym i zamontować nowoczesne urządzenie.

Nowatorskie rozwiązanie proboszcza z Pruszkowa działa na korzyść obydwu stron bowiem oprócz zmniejszenia ryzyka roznoszenia się zarazków wśród wiernych, wysyła także smsy do proboszcza z informacją, ile osób skorzystało z kropielnicy.

źródło: radio.opole.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMON: W kwietniu na Ukrainie wybuchnie otwarta wojna, silne pogłoski
Następny artykułTe projekty obywatelskie odrzucała Platforma Obywatelska
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również