UDOSTĘPNIJ
Unia Europejska
fot. radiostar.net

Bycie ekspertem Komisji Europejskiej z pewnością zapewnia wiele przywilejów. Pozycja ta nie zapewnie jednak immunitetu, o czym boleśnie przekonał się Jean-Luc Stassen.

Stassen był ekspertem Komisji Europejskiej ds. dostępu do broni i znanym propagatorem ograniczania dostępu do niej. Na forum publicznym Stassen robił wiele, aby obywatele UE mieli jak najmniejsze możliwości legalnego zakupu broni. Pracował m. in. nad przygotowaniem projektu dyrektywy ograniczającej dostęp do broni dla mieszkańców Unii Europejskiej.

Stassen nie będzie już jednak dłużej ekspertem KE – został bowiem aresztowany. Za co? Biorąc pod uwagę polityczną sylwetkę Stassena, powód jest tak samo śmieszny co żenujący. Okazało się bowiem, że nielegalnie handlował skradzioną bronią palną.

Policja przeszukała dom aresztowanego, gdzie znalazła egzemplarz broni, który jakiś czas temu zniknął z policyjnego magazynu wraz z 260 innymi egzemplarzami. Policja podejrzewa, że Stassen manipulował belgijskim centralnym rejestrem broni, aby jego kradzieże nie wyszły na jaw. Uzyskane w ten sposób pistolety rozprowadzał na czarnym rynku.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: wmeritum

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również