UDOSTĘPNIJ

Suwałki, Archiwum Państwowe. Działacze KOD-u przerwali spotkanie z Anną Anders, która kandyduje z ramienia PiS do Senatu RP (w 2010 poparła prezydenta Komorowskiego, później próbowała startować z list PO). Anders występowała podczas otwarcia wystawy Armii Skazańców, która była poświęcona m.in jej ojcu, generałowi Andersowi. Według aktywistów KOD, był to ukryty wiec polityczny. 

Według sympatyków KOD-u, spotkanie było wiecem wyborczym kandydatki PiS-u. Na otwarciu wystawy byli m.in Mariusz Błaszczak oraz Jarosław Zieliński z MSWiA. Ta była poświęcona żołnierzom, którzy podczas II Wojny Światowej tworzyli armię generała Andersa.

Anna Anders twierdzi, że nie przybyła na wystawę jako kandydatka PiS, tylko jako córka swego ojca. Osoby z plakietkami KOD-u były jednak innego zdania.

– Jeśli was nie interesuje wystawa o moim ojcu, to to nie jest wasze miejsce. Nie jestem tu jako kandydat, tylko jako córka mojego ojca – mówiła Anders.

Grupa sympatyków KOD przerwała wystąpienie i zasypała Annę Anders okrzykami. Część z nich skierowana była bezpośrednio w stronę rządu, który według działaczy, zawiódł m.in emerytów.

– Tak dla uroczystości muzealnych, nie dla wieców w tym miejscu. To nie jest miejsce na wiec wyborczy! To jest bezprawie! Gen. Anders był wielkim patriotą, łamanie prawa to nie jest patriotyzm! – mówił jeden z protestujących.

– Hańba! – krzyczeli inni.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzy Lech Wałęsa jest dla Ciebie bohaterem? (zagłosuj)
Następny artykułPracownicy proszą o mniejsze pensje. Chcą dostawać 500 zł na pierwsze dziecko
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również