UDOSTĘPNIJ

Jak wiadomo, nie wszędzie panuje takie samo prawo. Za substancje, która jest legalna w jednym miejscu, w innym za jej posiadanie grożą surowe kary, często porównywalne z tymi za morderstwo. Ta historia jest prawdziwą przestrogą dla turystów, regularnie zażywających leki. 

Tramadol i naproxen, to dwa leki wydawane na receptę w Wielkiej Brytanii. Pierwszy z nich jest silnym przeciwbólowym preparatem i wraz z drugim, znajdował się w torbie 33-letniej Brytyjki, która wybrała się na wakacje do Egiptu.

Okazuje się, że choć leki te są w pełni legalne w większości krajów Europy, to w Egipcie grozi za nie aż 25 lat więzienia lub nawet… kara śmieci.

33-latka została aresztowana 9 października. W torbie kobiety znajdowały się leki na receptę – tramadol i naproxen. Ten pierwszy to silny lek przeciwbólowy, który kobieta przywiozła specjalnie dla swojego, uskarżającego się na ból pleców, męża.

Egipskie prawo taktuje ten lek jako narkotyk, dlatego kobieta została oskarżona o przemyt narkotyków. Laura Plummer została aresztowana zaraz po odnalezieniu w jej torbie leków. Za popełnione przestępstwo może grozić jej kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara śmierci.

Jej bliscy obawiają się o to, by kobiety nie ukarano surowiej tylko po to, by była przestrogą dla innych osób przywożących do Egiptu zakazane leki. Jednocześnie rodzina Laury Plummer skarży się na fatalne warunki panujące w więzieniu w Hurghadzie. Brytyjskie Forreign Office poinformowało, że wspiera zatrzymaną oraz jej rodzinę.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułA więc jednak! Więzienie za „polskie obozy zagłady”
Następny artykułPolscy celnicy zaniemówili. Dorwać chce ich Harry Potter
Wiadomości Pikio

Wiadomości z Polski i ze Świata

Zobacz również