UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Mateusz Włodarczyk - www.wlodarczykfoto.pl

Przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski, Donald Tusk w rozmowie z TVN24 odniósł się do kwestii swojego powrotu do polskiej polityki. 

1 grudnia mija dokładnie dwa lata od objęcia przez byłego premiera Polski stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. W rozmowie z korespondentem TVN24 w Brukseli, Maciejem Sokołowskim, Donald Tusk mówił m.in. o swojej przyszłości w polityce europejskiej oraz o swoim powrocie do polskiej Polityki. Jak przekonuje były premier Polski, jeśli miało to by się okazać w jakikolwiek pomocne dla naszego kraju, to powrót jest „zawsze do rozważenia”.

 – Jeśli mój powrót do czynnej polityki miałby się okazać pomocny, to jest zawsze do rozważenia.Cieszę się, że tacy jeszcze są w Polsce, którzy uważają, że miałbym zdolność odwrócenia tego politycznego trendu, jaki dzisiaj w Polsce jest. To jest dla mnie osobista satysfakcja, kiedy słyszę takie opinie – powiedział Tusk.

Kwestia powrotu Donalda Tuska jest coraz częściej podnoszona przez sprzyjające mu środowiska, ponieważ już w maju przyszłego roku kończy się jego kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że były premier nie dostanie poparcia aktualnego rządu w Polsce, co może mu przeszkodzić w ubieganiu się o reelekcję na kolejne 2,5 roku.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMelania Trump zagroziła pozwem autystycznemu chłopakowi. Słusznie czy nie?
Następny artykułPolicja już nie przyjedzie na Facebooka. Wyłączono jej… internet
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również