UDOSTĘPNIJ
Fot. wikimedia.org

Zmiany w rozkładzie PKP Intercity wejdą w życie już 10 grudnia. Zarząd spółki obiecuje, że nowy harmonogram jest krokiem w kierunku postępu i zwiększenia komfortu podróżnych. Jak zwykle w takich sytuacjach jednak, część pasażerów jest mocno niezadowolona.

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk zapowiada, że pojawią się nowe połączenia na najbardziej uczęszczanych trasach, a także nowe pociągi międzynarodowe. Kierownictwo spółki ostrzega jednocześnie, że życie podróżnych będą utrudniały kolejne remonty.

Nowe połączenia i kolej w Hrubieszowie

Nowe połączenia pojawią się w różnych rejonach kraju i, zgodnie z planami PKP Intercity, mają poprawić komunikację pomiędzy odległymi od siebie rejonami kraju. Od 10 grudnia w nowym rozkładzie jazdy pojawi się nowe połączenie z Przemyśla do Gdyni oraz z Trójmiasta do Rzeszowa.

Więcej pociągów ma kursować na popularnych trasach. Na zmianach skorzystają między innymi podróżni poruszający się na trasie Warszawa-Kraków. Powody do szczególnego zadowolenia mają również mieszkańcy Hrubieszowa, gdzie po 13 latach przerwy na stację powrócą pociągi. Będzie można stamtąd dojechać Jeleniej Góry przez Rzeszów i Wrocław.

Lepsza komunikacja z zagranicą

W nowym, obowiązującym od 10 grudnia rozkładzie jazdy, pojawią się również połączenia międzynarodowe, których dotąd nie było. Prezes Prezes PKP Intercity zapowiada, że niebawem pojawią się pociągi relacji Katowice – Wiedeń, Przemyśl – Odessa przez Lwów, oraz Warszawa – Mińsk. Kolejnym osiągnięciem polskiego przewoźnika ma być również skrócenie czasu przejazdu na niektórych trasach.

Uwaga na remonty

Końcówka bieżącego roku i początek kolejnego to także czas remontów na kilku ważnych trasach. Pasażerowie nadal będą musieli korzystać z objazdów na trasach z Warszawy do Poznania, Białegostoku, Lublina oraz Grodziska Mazowieckiego. Jak przekonuje Wiceprezes Polskich Linii Kolejowych Marek Olkiewicz, kiedy prace na tych odcinkach dobiegną końca, pasażerowie będą podróżować znacznie szybciej i w zdecydowanie lepszych warunkach.

Polskie koleje od lat nie cieszą się najlepszą opinią podróżnych, którzy skarżą się na opóźnienia i niski standard usług, biorąc pod uwagę wygórowane, ich zdaniem, koszty podróży.

Źródło: tvp.info

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również