UDOSTĘPNIJ

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna wszyscy pracownicy budżetówki, których pensje były zamrożone od 2008 roku doczekają się wreszcie podwyżek. Według gazety może to być decyzja polityczna mająca zjednać sobie obecnej władzy więcej wyborców.

Z informacji, do których dotarł dziennik wynika, że pod uwagę brane są trzy rozwiązania. Pierwszym wariantem jest podwyżka już w 2016 roku, którą otrzymałaby tylko część instytucji państwowych a reszta w rok lub dwa lata później. Drugim wariantem branym pod uwagę są podwyżki dla wszystkich urzędników ale mniejsze bo jedynie 5% więcej. W trzecim wariancie podwyżki wynosiłyby aż 20% jednak byłyby rozłożone na kilka lat.

W żadnym z wymienionych wariantów podwyżki nie obejmują służb mundurowych i nauczycieli, których pensje nie były zamrożone.

Ostatecznej decyzji – jak informuje gazeta – można oczekiwać najpóźniej podczas wakacji gdy rząd będzie rozpoczynał prace nad przyszłorocznym budżetem.

bh, źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNajnowszy sondaż parlamentarny. Tylko trzy partie w sejmie
Następny artykułTymochowicz: prezydent ma w dupie obywateli z problemami
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również