UDOSTĘPNIJ
fot. facebook.com/apomaska / flickr

Jak pokazuje sondaż SW dla „Rzeczpospolitej” spora część Polaków uważa, że najlepszych sposobem na rozwiązanie „kryzysu sejmowego” byłoby siłowe usunięcie blokujących salę plenarną posłów opozycji.

Kryzys sejmowy trwa już blisko miesiąc. Wszystko zaczęło się od prób wprowadzenia ograniczeń dla dziennikarzy w Sejmie, jakich podjął się w połowie grudnia obóz władzy. Oliwy do ognia dolała nieoczekiwana i posiadająca raczej chwiejne uzasadnienie decyzja marszałka Sejmu o wykluczeniu jednego z posłów opozycji z obrad.

Kryzys ciągnie się już od miesiąca i raczej nic nie zapowiada, by miał niebawem swój koniec. Wszystkie negocjacje organizowane przez obóz władzy oraz opozycję nie przynoszą żadnych rozwiązań.

W tym kontekście SW na zlecenie „Rzeczpospolitej” przeprowadziło badanie opinii społecznej i zapytało Polaków czy należy siłą usunąć parlamentarzystów opozycji, którzy blokują salę plenarną.

Dokładnie jedna trzecia pytanych odpowiedziała twierdząco – według nich straż marszałkowska powinna usunąć blokujących prace Sejmu posłów opozycji. Z kolei 45% Polaków uważa, że siły wobec posłów nie wolno używać. 25% respondentów nie ma zdania na ten temat.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSkandal. Ksiądz narobił długów na luksusowe auta, a teraz my za nie zapłacimy
Następny artykułJankowski: To nie Moskwa, to oczywistość
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również