UDOSTĘPNIJ
fot. facebook.com/apomaska / flickr

Jak pokazuje sondaż SW dla „Rzeczpospolitej” spora część Polaków uważa, że najlepszych sposobem na rozwiązanie „kryzysu sejmowego” byłoby siłowe usunięcie blokujących salę plenarną posłów opozycji.

Kryzys sejmowy trwa już blisko miesiąc. Wszystko zaczęło się od prób wprowadzenia ograniczeń dla dziennikarzy w Sejmie, jakich podjął się w połowie grudnia obóz władzy. Oliwy do ognia dolała nieoczekiwana i posiadająca raczej chwiejne uzasadnienie decyzja marszałka Sejmu o wykluczeniu jednego z posłów opozycji z obrad.

Kryzys ciągnie się już od miesiąca i raczej nic nie zapowiada, by miał niebawem swój koniec. Wszystkie negocjacje organizowane przez obóz władzy oraz opozycję nie przynoszą żadnych rozwiązań.

W tym kontekście SW na zlecenie „Rzeczpospolitej” przeprowadziło badanie opinii społecznej i zapytało Polaków czy należy siłą usunąć parlamentarzystów opozycji, którzy blokują salę plenarną.

Dokładnie jedna trzecia pytanych odpowiedziała twierdząco – według nich straż marszałkowska powinna usunąć blokujących prace Sejmu posłów opozycji. Z kolei 45% Polaków uważa, że siły wobec posłów nie wolno używać. 25% respondentów nie ma zdania na ten temat.

bh

32 KOMENTARZY

   • „Terroryzm – użycie siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań. Terroryzm jest też używany do zwiększania podziałów i rozniecania konfliktu między grupami, co prowadzi do sytuacji, w której przywódcy głoszący wrogość między grupami wydają się najbardziej sensownymi i powoduje wzrost ich poparcia”

    Według tej definicji – blokowanie mównicy jak najbardziej jest terroryzmem politycznym. Jest to bowiem użycie siły, z pogwałceniem prawa, aby wymusić pewne postulaty. Chodzi i polaryzację społeczną i zwiększenie podziałów, rozniecenia konfliktu między grupami, a spałowanie tej bandy błaznów powoli staje się bardzo sensownym i kuszącym.

   • A przypomnieć ci kto jest zwolennikiem cenzury w internecie? Właśnie twoja ukochana opozycja, która by najchętniej karała za krytykę Islamu, Homo czy żydów tak się dzieje na „postępowym” zachodem. To jest nic innego jak próba zamachu stanu i paraliżowanie pracy państwa za co są paragrafy w Polskim prawie. Największymi fanami systemów totalitarnych są właśnie „demokraci” którzy nie uznają żadnej innej wersji niż swojej i żadnych poglądów innych niż swoje.

    • To jak tam? Doliczyli się kworum czy na słowo Nadprezesowi wiara? Za nadużywanie uprawnień też są paragrafy. O łamaniu konstytucji nie wspomnę.
     A jeśli chodzi o krytykę to zawsze jest mile widziana, o ile ma się argumenty. Aby było jasne „żydy jebane chco Polske upaść! do gazu żydy!” to nie jest krytyka.

   • Jak by tak się działo w drugą stronę i jak by PiS takie cyrki robił to PO dawno by wywaliła siłą z sejmu i zdelegalizowała tą partię za takie wybryki. Oni w ogóle nie liczyli się z opozycją, ba inwigilowali polityków i dziennikarzy którzy byli przeciwni władzy.

 1. i z pomocą US Army wywieść i osądzić za terroryzm i wielokrotne próby zamachu stanu bezpośrednio w Texasie
  wiadome kary wykonać niezwłocznie

  • bez jaj, przeciez USA są odpowiedzialne za terroryzm islamski oraz wielokrotne zamachy stanów (np banderowski na Ukrainie)

 2. I do WIĘZIENIA BO TAM ICH MIEJSCE !!!
  To są przestępcy !!!!
  ,,Art. 128. Zamach na organ konstytucyjny RP
  § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”
  ~ Źródło: Kodeks Karny

  • Aleś mądry !!! JPRDL !!!! A kto pierwszy chciał a nawet usunął BEZ ŻADNEGO POWODU POSŁA RP ? A KTO OGRANICZYŁ DOSTĘP MEDIÓW DO SEJMU CHOCIAŻ GWARANTUJE IM TO KONSTYTUCJA ? Ale o czy my mówimy jak pisiory Konstytucję mają w głębokim poważaniu!!!!

  • Iksiński, posłowie stanowią element składowy organu o którym mowa w tym przepisie, kogo Ty chcesz karać chyba straż za podjęcie akcji, posłowie mają za zadanie tam być i się dogadać

 3. już tak się ośmieszyli, tym poświęceniem w święta : dyżury:)
  że niech siedzą ile chcą w sejmie, coraz mniej ludzi myśli o tym,
  a siłą nic nie należy robić, bo pobiegną do mamy „brukselki” z płaczem, że demokrację się w Polsce niszczy,
  Sami ją niszczą, nie mogąc pogodzić się z wynikami wyborów.
  Pewne jedno, nie mają żadnych szans w następnych wyborach

  • Pisiory to tylko o 500+ albo korycie POTRAFIĄ myśleć. A to nadaje kłamczyński. Bredzi, łże w żywe oczy ALE CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI !! To o was ! Pisowskim suwerenie 😂

  • RZYGAM JUŻ JAK MILIONOWY RAZ SŁYSZĘ…NIE MOGĄ SIĘ POGODZIĆ Z WYNIKAMI WYBORÓW, ALBO CHCĄ ZABRAĆ 500+ , QVA !!! ZMIEŃCIE PŁYTY !.. A tak poza tym chciałam powiedzieć, że mamy dobry sejm,wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyję się coraz lepiej.. .
   Buahahaha….Neo Mówią ” Teleekspress” polecam. W kurwizji tego nie zobaczysz. I jeszcze Ucho prezesa …hahahaha!

  • Jakbym słyszała pisowskich parlamentarzystów 😂może ruszysz mózgiem !!! Może sprawdź z czym się wiąże nielegalne przyjęcie budżetu ? Ale nie w kurwizji !!!

 4. coś mi tu nie gra … co to wybory w Austrii ?
  „dokładnie jedna” trzeci to jest 33,3% + 45% = 78.3% + 25% = 103,3%
  ale osobiście jestem za wsadzaniem do więzienia !

 5. przestańcie pierdolić, kidawa-błońska jak wypierdalała z sali siłą posłów to nikt się nie odzywał, pis wygrał i od razu gównoburza, po teraz może wpierdalać owoc własnej szkoły, prze 8 lat pokazali że można kraść i dymać wszystkich jak się tylko podoba, a jak teraz sami są dymani to już boli

 6. Może lepiej ten spór rozwiązać w sposób pokojowy, bo użycie siły może, moim zdaniem, zaostrzyć tą i tak gorącą sytuację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ