UDOSTĘPNIJ

Kwestia nieludzkiego traktowania kobiet w islamie istnieje już od dawna. Sam Mahomet miał mawiać „Nie ma nic gorszego dla mężczyzny, niż kobieta”, co muzułmanie zgodnie interpretują jako potwierdzenie niższości kobiety wobec mężczyzny. Niektórzy z nich, należący do bardziej radykalnych, potrafią nawet zaatakować każą napotkaną kobietę w myśl mahometowych słów.

Sprawa tych właśnie nierówności i brutalności w stosunku do kobiet zwraca coraz większą uwagę Europejczyków, w miarę jak muzułmańscy imigranci zasiedlają kontynent. Na problem chcieli zwrócić uwagę członkowie czeskiej formacji antyislamskiej Islám v České republice nechceme, którzy rozmieścili w Pradze posągi ukamienowanych kobiet.

Każda z zakrwawionych podobizn miała przy sobie kartkę, na której napisany był powód, dla którego karę wymierzono. Przewinienia, które były wypisane na kartkach odpowiadały tym, które najczęściej przewijają się w islamie jako powody do kamienowania. Były tam takie powody jak na przykład „bo zaszłam w ciążę po gwałcie”.

Co więcej, w przeciwieństwie do polskich władz, Czesi nie są tak chętni i otwarci na napływ imigrantów do ich kraju. Podkreśla to wypowiedź prezydenta Republiki Czeskiej, Milosza Zemana, który na początku sierpnia w odpowiedzi na zwiększający się napływ nielegalnych imigrantów do Europy, powiedział „Nikt cię tu nie zapraszał. Skoro już jesteś, szanuj nasze przepisy. Jeśli ci się to nie podoba, odejdź”.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: ndie.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOndie.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUpozorowany atak ISIS. Był „częścią programu artystycznego”
Następny artykułTurcja: budowa muru na granicy z Syrią
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również