UDOSTĘPNIJ

Hitem mediów społecznościowych na zachodzie jest informacja podana przez brytyjski dziennik „The Independent”, opisująca incydent do którego doszło w południowej Karolinie podczas protestu przeciwko usunięciu flagi Konfederacji, zorganizowanego przez Ku Klux Klan.

Protestujący z namalowaną na koszulce swastyką podczas wiecu KKK doznał udaru słonecznego. Mężczyźnie pomógł Leroy Smith dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Południowej Karolinie.

Szczególnie głośno o sprawie zrobiło się na Twitterze. „Tweet” Roba Godfreya, który zachowanie policjanta opisał jako niezwykły przykład człowieczeństwa i pomocy która została udzielona, jak to określił – białym rasistom – zebrał ponad 5 tysięcy udostępnień.

Czarnoskórzy traktują flagę konfederacji, jako symbol rasizmu i niewolnictwa. Ostatnio została ona usunięta sprzed parlamentu w południowej Karolinie, co wzbudza protesty środowisk związanych z Ku Klux Klanem. Przyczynkiem do jej usunięcia była rzeź jakiej niedawno dokonał na Afroamerykanach 21-letni Dylann Roof, który epatował na zdjęciach flagą Konfederacji.

Polub Pikio.pl by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOIndependent.co.uk
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowy sondaż: NowoczesnaPL w Sejmie, Kukiz traci połowę poparcia
Następny artykułRekordowe poparcie dla legalizacji marihuany, 78% Polaków jest za
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również