UDOSTĘPNIJ

Niemałe obruszenie wywołało nagranie polskiego klubu piłkarskiego Korony Kielce, w którym jeden z zawodników drużyny, czarnoskóry Djibril Diaw czyta – w opinii części lewicy – rasistowską bajkę dla dzieci. 

Piłkarze Korony Kielce włączyli się w akcję społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. W publikowanych w sieci nagraniach, sportowcy czytają wybrane przez siebie bajki napisane przez polskich twórców.

W jednym z ostatnich odcinków serii, pojawili się obcokrajowcy – Hiszpan, Dani Abalo oraz Senegalczyk, Djibril Diaw. Ten pierwszy przeczytał bajkę o warzywach, a czarnoskóremu piłkarzowi Korony spodobała się najbardziej bajka o… murzynku Bambo Juliana Tuwima, która w kręgach lewicy jest uważana za rasistowską.

Sam piłkarz nie wydaje się być oburzony. Łamaną polszczyzną i z wyraźnymi problemami, ale czyta wybraną przez siebie bajkę.

Jak przekonują oburzeni lewicowcy, piłkarz mógł nie wiedzieć o czym dokładnie jest bajka, którą z pewnością ktoś mu podrzucił.

 

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzokująca decyzja Trumpa. Amerykanie pod wrażeniem
Następny artykułZ Europolu wyciekły dane terrorystów. 700 stron dokumentów mógł pobrać każdy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również