UDOSTĘPNIJ

Dziennikarze obecni w Doniecku oraz Ługańsku przekazali informację, jakoby jedna z ciężarówek z konwoju humanitarnego przewróciła się, a w środku była amunicja. 

Ukraińskie władze zaobserwowały w niedzielę wzmożony ruch na granicy z Rosją. Takie informacje przekazał rzecznik armii Ukrainy, Andrij Łysenko. Chodzi nie tylko o przerzut żołnierzy, lecz również sprzętu. Na Twitterze dziennikarze publikują fotografie oraz filmy, które mają potwierdzić te doniesienia.

Wszystko dzieje się w atmosferze wyborów w separatystycznych republikach, które nie są uznawane przez Kijów.

Reporterzy agencji AFP w Doniecku widzieli około 20 ciężarówek załadowanych bronią przeciwlotniczą. Miały zmierzać w stronę kontrolowanego przez Ukraińców lotniska. Dziennikarz Max Seddon napisał na Twitterze, że „31 nieoznakowanych kamazów przejechało właśnie przez Donieck. Broń przeciwlotnicza, amunicja, systemy radarowe”.

Z kolei reporter serwisu Mashable, Christopher Miller jest przekonany, że widział ponad 40 załadowanych bronią ciężarówek jadących w kierunku Doniecka. Dziennikarz Thomas Theiner zamieścił zdjęcie amunicji, którą miała przewozić ciężarówka z konwoju humanitarnego.

Rosjanie przekonują, że wszystkie ciężarówki konwoju pomocy humanitarnej wróciły już do kraju.

load2

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWielka Brytania wyjdzie z Unii? Niemcy zaczęli się bać
Następny artykułKoszulki „Danzig ist Deutsch” kwestionujące polskość Gdańska
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również