UDOSTĘPNIJ

Media wciąż epatują informacjami o ciężkim losie biednych, wykluczonych, bezrobotnych, inwalidach i chorych dzieciach. A jest grupa ludzi, obok których przechodzimy obojętnie.  Zasłona milczenia spowija tych, którzy w swoich pałacykach, willach konstancińskich i penthousach muszą przeżywać swoje ciężkie życie w samotności. Dlatego chwała Grażynie Kulczyk, właścicielce Starego Browaru, że jako pierwsza odważyła się przełamać tabu.

W wywiadzie dla ?Gali? odważnie opowiedziała o troskach ludzi bogatych. Uwaga, historia zawiera treści drastyczne. ?Do pieniędzy trzeba dochodzić bardzo długo, ciężką pracą?- wyznaje pani Kulczyk. Wie o czym mówi. W końcu sprawa rozwodowa z mężem Janem, która przyniosła jej fortunę, ślimaczyła się pewnie miesiącami. Ale to dopiero wierzchołek stosu problemów.

?Większość zamożnych ludzi zapłaciła za to tysiącami godzin spędzonych poza domem, stresem, zmęczeniem?- ujawnia miliarderka.

Ma rację. My, biedacy nie znamy tego poczucia alienacji na wyspach południowego Pacyfiku, nie wiemy co to odciski na stopach od ciągłego wystawania na bankietach biznesowych.  Ujmujące jest to, że słynna bizneswoman wyraża swoje zgryzoty w korelacji z problemami reszty społeczeństwa ?Wszyscy mamy takie same kłopoty dnia codziennego: rodzinne, zdrowotne (?)  Ale bycie na przykład przedsiębiorcą jest niezwykle trudne?. No właśnie,  Grażyna Kulczyk podobnie jak my wysiaduje w kolejkach do NFZ, odejmuje sobie od ust, żeby opłacić edukację dzieci, ale nie możemy zapomnieć, że ma jeszcze bardziej przechlapane. Jest bowiem udręczoną miliarderką i przedsiębiorcą.

Artykuł pierwotnie ukazał się na portalu strajk.eu

fot. Agencja BE&W

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPSL zwiększył poparcie w Gdyni o… 1125%
Następny artykułFinowie nie będą się uczyć pisać
Piotr Nowak
PIotr Nowak, publicysta, organizator happeningów, związkowiec - członek OZZ Inicjatywa Pracownicza. Marksista. Mieszka w Warszawie, pochodzi z Poznania. Ulubiony film: Karol, cżłowiek, który został papieżem.

3 KOMENTARZY

  1. ohhh, ja się zgodzę co do tego, że pieniądze Kluczyków były rodzone w bólach i stresach… jednak to dotyczy raczej Jana niż Grażyny, która po rozwodzie zagarnęła połowę krwawicy męża…

  2. Mówiąc wprost – co ona pierdoli…… My tu nie mamy na nie tyle co życie, a na przeżycie a ta się tu będzie mądrzyć, że jej ciężko… Kupuje furę za tyle ile ja nie zarobię w życiu i pierdoli że jej ciężko, nosz kurwa mać!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ