UDOSTĘPNIJ
fot. pexels / flickr

Po referendum w Wielkiej Brytanii, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej pojawiły się zapowiedzi innych państw i środowisk, które również rozważają odejście ze wspólnoty. Nie inaczej jest w przypadku Polski. 

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w sprawie wyników referendum w Wielkiej Brytanii, Przemysław Wipler z partii KORWiN zapowiedział, że jeśli Unia Europejska ukarze Polskę za nieprzyjmowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu, to działacze jego formacji rozpoczną zbieranie podpisów pod referendum w sprawie wyjścia Polski ze wspólnoty.

 – Partia KORWiN zapowiada, że jeśli zostaną wprowadzone mechanizmy karania Polski i innych krajów europejskich za nieprzyjmowanie nielegalnych imigrantów i uchodźców, w tym dniu, w którym taki mechanizm zostanie przyjęty przez UE – a zapowiedziała to pani Angela Merkel – w tym dniu rozpoczynamy zbieranie podpisów pod wniosek o referendum w sprawie wystąpienia Polski z Unii Europejskiej – oświadczył Wipler.

Jak wyjaśnia, karanie za nieprzyjmowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu, będzie tym co przeleje czarę goryczy i zdecydowanie przekona ostatecznie Polaków do tego, że jedynym wyjściem jest zrezygnowanie z członkostwa we wspólnocie europejskiej.

Jak również podkreślił Wipler, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie jest korzystne dla Polski, ponieważ wyspiarskie królestwo było tym, które blokowało większość nieracjonalnych pomysłów europejskich urzędników. Odejście Wysp z UE oznacza również według Wiplera całkowitą dominację Niemiec we wspólnocie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: janusz korwin mikke na fb

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBułgaria wprowadza kary więzienia za propagowanie radykalnego islamu
Następny artykułBukmacher Jamnik typuje mecz. Wyborny film (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również