UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Komisja Krajowa Federacji Regionów i Komisji Zakładowych Związku Zawodowego Solidarność’80 chce unieważnienia prezydentury Bronisława Komorowskiego. Jak przekonują autorzy pomysłu, były prezydent pomylił się podczas składania przysięgi co sprawia, że sprawowanie przez niego urzędu prezydenta było bezprawne. 

Pismo w sprawie unieważnienia prezydentury Bronisława Komorowskiego trafiło już na biurko ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro.

Jak przekonuje Komisja Krajowa Federacji Regionów i Komisji Zakładowych Związku Zawodowego Solidarność’80, prezydent Komorowski podczas składania przysięgi pomylił się i powiedział „dobroć Ojczyzny” lub „dobrość Ojczyzny” zamiast „dobro Ojczyzny. Według Zbigniewa Półtoraka, szefa KKFR, jest to wystarczający powód do unieważnienia jego prezydentury.

Według Półtoraka za unieważnieniem prezydentury Komorowskiego powinno iść unieważnienie wszystkich skutków prawnych sprawowania urzędu przez byłego prezydenta.

Jak również podkreśla Półtorak, już w 2010 roku chciał zainteresować tą sprawą Trybunał Konstytucyjny jednak nikt nie chciał się wówczas tym zająć. Tutaj również Półtorak domaga się interwencji ministra sprawiedliwości, według szefa KKFR prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien zostać za to ukarany.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta wrocławska

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUnia zakaże gimnazjalistom korzystania z Facebooka, Instagrama i Snapchata
Następny artykułPierwszy zwiastun „Wołynia” Smarzowskiego (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również