UDOSTĘPNIJ

Fundacja Ojców Pokrzywdzonych przez Sądy opublikowała na swojej stronie wzór intercyzy małżeńskiej, w która zakłada m.in. prawo do odmowy seksu przez żonę tylko wtedy gdy ma ona zaświadczenie od lekarza. 

Fundacja Ojców Pokrzywdzonych przez Sądy zaprezentowała wzór intercyzy małżeńskiej, która budzi skrajne emocje. Jedni reagują śmiechem, drudzy oburzeniem, a jeszcze inni całkowicie się z jej założeniami zgadzają.

Najbardziej kontrowersyjnym paragrafem w proponowanej intercyzie jest ten mówiący o tym, że żona ma prawo odmówić mężowi seksu, tylko wtedy gdy ma odpowiednie zaświadczenie od lekarza.

 – Żona będzie mogła odmówić mężowi współżycia seksualnego, tylko wówczas, gdy będzie miała zwolnienie lekarskie, dwa dni przed i po menstruacji. Żona może także odmówić współżycia seksualnego mężowi, gdy mąż będzie chciał współżyć seksualnie więcej niż raz dziennie – brzmi paragraf 19 zaprezentowanego wzoru intercyzy.

We wzorze intercyzy znalazły się też mniej kontrowersyjne uzgodnienia tj. rodzina będzie codziennie wspólnie spożywać posiłki. Jak jednak jest zaznaczone, przygotowaniem ich ma zajmować się małżonka.

Jest także paragraf, który mówi, że w przypadku gdy jedno z małżonków jest homoseksualna (lub innej orientacji niż hetero) to będzie zmuszony zapłacić drugiemu małżonkowi 100.000 zł odszkodowania, rozwód będzie orzeczony z jego winy oraz opieka nad dziećmi będzie przyznana rodzicowi, który nie zmienił orientacji.

Pojawiły się także mniej „poważne” oczekiwania tj. obowiązek noszenia długich włosów i sukienek przez żonę lub wyłączne prawo do decydowania o wyborze kanałów TV.

Jak przekonuje autor intercyzy, powstała ona w oparciu o prawo biblijne.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: fundacja ojców pokrzywdzonych przez sądy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBiałoruś: Toksyczna chmura 20 km od granicy z Polską
Następny artykułKorwin-Mikke: Nie chcę, by UK wystąpiło z UE
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również