UDOSTĘPNIJ
Fot. Flickr.com

Europoseł PO Jerzy Buzek w rozmowie z RMF FM stwierdził, że budowa Nord Stram II stanowi dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego ogromne zagrożenie. Polityk przyznał, że Polska zgodziła się na solidarność w sprawie przyjmowania uchodźców i teraz domaga się solidarności ws. bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Zdaniem Buzka budowa Nord Stream II jest dla bezpieczeństwa Polski większym zagrożeniem, niż fala uchodźców. Polityk przypomniał reperkusje, jakie miały miejsce przed laty po zawarciu porozumienia między Rosją a Niemcami, którego konsekwencją było to, że gazociąg puszczony po dnie Bałtyku ominął kraje Europy środkowo-wschodniej.

Od nas domagano się solidaryzmu i my ten solidaryzm wprowadzamy. Tak się wypowiada polski rząd, jesteśmy za solidarnością, teraz musimy się twardo domagać. To jest także zadanie polskich służb dyplomatycznych, polskiego rządu, żeby się domagać solidarności w tej sprawie – powiedział Buzek

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Rmf24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTest solidarności europejskiej
Następny artykułKonflikt na linii Chorwacja-Węgry coraz ostrzejszy. Świadome łamanie prawa
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również