UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Jak wynika z najnowszych badań brytyjskich naukowców do fali tycia kobiet w Wielkiej Brytanii w dużej mierze przyczynił się fakt, że coraz mniej czasu spędzają na zajmowaniu się domem a coraz więcej na bezproduktywnym „siedzeniu przed telewizorem” gdzie objadają się wysokokaloryczną żywnością.

Naukowcy z trzech brytyjskich uniwersytetów (Manchaster University, Royal Holloway, University of London) przeprowadzili badania, z których wynika, że otyłość wśród coraz większej ilości Brytyjek to zasługa m.in. tego, że w wielu sprawach związanych z utrzymaniem domu wyręczają je urządzenia.

Według brytyjskich naukowców coraz większy postęp technologiczny wyręczający kobiety w sprzątaniu, myciu naczyń, praniu i wielu innych zajęciach dotyczących prowadzenia domu generuje o wiele więcej wolnego czasu niż parędziesiąt lat temu.

Tu – jak dowodzą naukowcy – pojawia się problem ponieważ panie źle wykorzystują zgromadzony czas wolny od zajęć domowych. Z zebranych przez badaczy danych wynika, że wyręczane przez urządzenia panie domu spalają mniej kalorii niż przyjmują podczas wolnego czasu. Przy zmywaniu podłogi – jak wyjaśniają naukowcy – spalamy ok. 200 kalorii, natomiast jedna tabliczka zjedzona przed telewizorem to ponad 500 kalorii.

Wielka Brytania od lat zmaga się z problemem otyłości i ma największy odsetek osób otyłych w Europie. Wśród publikowanych badań pojawiają się także prognozy, według których do 2050 roku blisko połowa obywateli tego kraju będzie cierpieć na otyłość.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: daily mail / radio zet

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPremier Słowacji o przyjmowaniu uchodźców: To nie my bombardowaliśmy Libię
Następny artykułPolityczna Bitwa: Korwin-Mikke vs Anna Grodzka (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również