UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/euronews

W środę po południu w Brukseli doszło do zamachu na patrolujących ulice policjantów. Napastnik został unieszkodliwiony strzałem. Prokuratura wszczęła śledztwo, ponieważ atak został uznany za zamach terrorystyczny. 

W zamieszkanej w większości przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki dzielnicy Brukseli, Schaerbeek, w środę po południu doszło do zamachu terrorystycznego na policjantów.

Dwóch funkcjonariuszy zostało ciężko rannych. Jeden został ugodzony nożem w brzuch, a drugi w szyję. Aktualnie przebywają w szpitalu.

Napastnik zbiegł z miejsca ataku, jednak szybko odnalazł go inny patrol policji. Podczas zatrzymania mężczyzna stawiał opór (złamał jednemu z policjantów nos) co sprawiło, że policjanci użyli broni palnej w celu unieszkodliwienia niebezpiecznego osobnika. Postrzelony w nogę napastnik został skuty kajdankami i aresztowany.

 – Mamy wszelkie podstawy sądzić, że chodzi o atak terrorystyczny. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej, bo zbieramy informacje – powiedział tamtejszy rzecznik prokuratury.

Prokuratura nie podaje ani narodowości zamachowcy, ani jego motywów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: wp

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrzez 30 lat rodzice przetrzymywali swojego syna w domu. „Nie trzymaliśmy go na siłę”
Następny artykułDon Kichot
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również