UDOSTĘPNIJ

Norweskie media obawiają się, że strażnicy więzienni popadną w syndrom sztokholmski i przywiążą się do mordercy. Anders Breivik ma nieustannie manipulować pracownikowi więzień. 

Breivik był już kilkukrotnie przenoszony między więzieniami Ila i Skien. Strażnicy, którzy pilnują mordercy często się zmieniają, by nie przywiązać się do manipulatora, jednakże istnieją obawy, że mimo wszystko się to stanie.

Norweskie media donoszą bowiem, że strażnicy są wykończeni psychicznie już po kilku miesiącach pracy. Jest coraz mniej chętnych do pilnowania mordercy. Breivik ani trochę nie żałuje popełnionej zbrodni, jest „odczłowieczony”. Nieustannie manipuluje strażnikami, którzy zaczynają się do niego przywiązywać. 

Brevik jak przystało na genialnego manipulatora ma dwa oblicza. Z jednej strony jest miły, przyjacielski i wdzięczny, z drugiej pochłania go misja, o której bezustannie mówi. Zaraża pracowników więzienia swoją wizją świata.

Warto jeszcze zaznaczyć, że Breivik pisze i odbiera mnóstwo listów.

źródło: mojanorwegia.pl, wp.pl

61 KOMENTARZY

 1. pozatym każdy tak patrzy kto kiedyś z tymi komuchami lewakami złodziejami i innym chłamem zrobi porządek a jak się jeden znalazł to go pod naporem mediów nawet prawicowcy chcą powiesić zamiast podpisac petycje za szybszym zwolnieniem :D

 2. Cel może i szlachetny, ale metody sk*rwysyńskie i powinni mu pluć w twarz gdy tylko się odezwie. Gdyby strzelał do "władzy" albo chociaż do dorosłych muslimów, a nie do dzieci to jeszcze można by to zrozumieć, ale tak to już dawno powinien wisieć.

 3. Artur Kalista Zauważ, że nie mordował dzieci zwykłych obywateli Norwegi. To były dzieci polityków z partii odpowiedzialnej za tę fatalną politykę imigracyjną, która sprawiła, że bardzo dużo muzułmanów przybyło do Norwegii.

  Breivik najpierw korespondencyjnie apelował do władz by zaprzestały takiej polityki bo to się źle skończy dla jego kraju. Mieli go w dupie tak jak każdego obywatela Norwegi. Wazne, że byli poprawni politycznie bo zapraszali muzułmanów.

  Breivik nie zaatakował dzieci zwykłego Kowalskiego. On zaatakowal i zabił dzieci polityków tejże partii, która do tego doprowadziła.

  Zobaczysz, że za X lat będą mu stawiać pomniki za to, że miał rację w tej sprawie.

 4. Czemu nie wpadł do siedziby rządu albo do jakiegoś urzędu? Bo był na to za krótki, tam była ochrona i nawet część polityków mogła mieć broń i się bał. A na wyspie gdzie była niemal sama młodzież był bezpieczny. Typowa, ostatnia k*rwa bez krztyny honoru.

 5. Artur Kalista Może dlatego, że chciał by zabolało tych polityków. Uderzył w czułą strunę. Mordując polityka nie byłoby takiego efektu. Popłakaliby 2 dni i zapomnieliby.

  Wiem, że teraz niektórzy mogą mnie nazwać faszystą, ale po prostu piszę pewne fakty, o których się nie mówi.

 6. Mateusz Martyka to co ty mówisz to nie jest faszyzm tylko terroryzm. Tak samo mnie denerwuje pierd*lenie o terrorystach w stylu "w Polsce nazywano takich ludzi partyzantami". Partyzant atakuje cele rządowe i wojskowe, żeby wroga pokonać, terrorysta morduje cywilów żeby wymusić określone działania. I dlatego pierwszego się szanuje, nawet jeśli to wróg a drugiemu pluje w pysk. Nie bez powodu cywilizowani ludzie wymyślili zasadę "z terrorystami się nie negocjuje".

 7. Artur Kalista Terroryzm, wyraz tak bardzo często wykorzystywany by przypiąć komuś niewygodnemu taką łatkę i zrobić z niego niebezpiecznego gościa by zmanipulowana publiczność nie brała go na poważnie.

  Chcesz mi powiedzieć, że wieże WTC rozwalili terroryści? xD W kraju, który ma tak RYGORYSTYCZNE normy bezpieczeństwa, a zwłaszcza na lotniskach? W kraju, który wysłałby od razu myśliwce za porwanym samolotem i strącił go przed Nowym Jorkiem czy Waszyngtonem?

  Jeśli wierzysz w wersję oficjalną ws. WTC, to nie mamy o czym gadać.

 8. Mateusz Martyka nie mówię, że wierzę w "wersję oficjalną ws. WTC". Ale nadal wierzę że to terroryści na rozkaz innych terrorystów przejęli te samoloty i rozbili o WTC, to terroryści wysadzają się w tłumie cywilów, to terroryści mordują nauczycieli i uczniów w szkołach dla dziewczyn, to terroryści wysadzali inne samoloty, to terroryści próbowali zestrzelić cywilny samolot nad Bagdadem i to w końcu terrorysta zamordował kilkadziesiąt bezbronnych dzieci tylko dlatego, że ich rodzice mają lewicowe poglądy. Można by tak wymieniać w nieskończoność. Każdego zwyrodnialca który pochwala którąkolwiek z tych zbrodni powinno się powiesić albo przynajmniej tak zlać batem by się jeszcze raz zastanowił nad sobą.

 9. Olek Jabłoński jak to zrobią to ich przy pierwszej okazji ich zabiję choćby i gołymi rękami, ale nie będę mordował niewinnych ludzi tylko dlatego, że ich "rodacy" to zrobili. A nawet jeśli by mi odwaliło na mózg to daje wam pozwolenie byście mnie powstrzymali wszelkimi sposobami.

 10. Olek Jabłoński jak to zrobią to ich przy pierwszej okazji ich zabiję choćby i gołymi rękami, ale nie będę mordował niewinnych ludzi tylko dlatego, że ich "rodacy" to zrobili. A nawet jeśli by mi odwaliło na mózg to daje wam pozwolenie byście mnie powstrzymali wszelkimi sposobami.

 11. mało prawdopodobne ze jeżeli do tego dojdzie kiedykolwiek się dowiesz którzy to zrobili bo ich rodacy nie wydadzą za barbarzyństwo na białych bo dla nich nasza zycie gówno jest warte( Mieszkałem w 93dep 13tej dzielnicy 6 lat wiec uwierz mi na słowo) a co do powstrzymywania cie to chyba musiał bym ja zwariować. Pierwszy kupie ci karabin!!!!!

 12. Właśnie dlatego ze biali w większości sa tacy cipowaci to oni będą tu rzadzic bo już arabscy i czarni 10 latkowie( chłopcy i dziewczęta) dopuszczają się tutaj rabunków wymuszeń i napadów a 12 to już gwałtów grupowych oczywiście na białych dziewczętach i oczywiście im tez trzeba wybaczyć bo dzieci,

 13. No i poza tym gwałt to nie przestępstwo na karę śmierci bo jak skarzesz na śmierć za gwałt to na co skarzesz za gwałt z morderstwem? Podwójną śmierć? Będzie z tego tyle "pożytku", że więcej dziewczyn i kobiet zginie.

 14. A ja myślę że postawią mu kiedyś pomnik, jak dojdą na własnej skórze jaki błąd popełnili muzułmaniąc swoje państwo. Gdy Europa się obudzi z letargu i dojdzie do wniosku że jest okupowana przez obcą nację i to na własne życzenie zacznie uważać ludzi którzy juz teraz walczą z islamizacją za pionierów którzy jako pierwsi przejrzeli na oczy

 15. Radosław Żero a ile niewinnej krwi chcesz do tego czasu przelać? Terroryzm to nie rozwiązanie, jesteś dumny z Polaków którzy zabijali wrogich żołnierzy czy tych co gwałcili, palili i mordowali cywilów? Rzeczywiście bohaterska postawa. Nie mówiąc o tym, że dawali tym tylko pretekst do "odwetu" i koło zamknięte.

 16. Artur Kalista zwróć uwagę że wszystkie ostatnie wojny zabierają więcej cywilów niż żołnierzy. Ja nie mówię tu o ludobójstwie i z wszystkimi okropieństwami z tym związanymi. Zwróć uwagę ze muzułmanie sie nie szczypią, nie sprawia im problemu zrobienie zamieszek we Francji domagania sie jeszcze większych możliwości w Anglii czy obcięcia komuś głowy, powiem Ci szczerze dobrym słowem nic nie zdziałamy, tylko zdecydowane silne przeciwstawienie sie tej nacji uratuje Europę, mozesz mnie nazwać ekstremistą ale takie jest moje zdanie. Ile ofiar?? Ile będzie trzeba, gwałty i tortury tak fizyczne jak i psychiczne to nie honorowe podejście. Komunistom tez nie robiło różnicy kogo i ile zabiją. Nie wracajmy do tych czasów, nie możemy pozwolić aby to się rozwinęło

 17. No właśnie popatrz na Pinocheta komuchów do piachu albo do pasa w wodzie bez snu bo wiedział ze zadnymi pertrakcjami i rozmowami z nimi nie wygra a tylko pozwoli na zrujnowanie własnego kraju, a ty myślisz ze jak moja babcie z rodzicami i rodzeństwem wysłali na syberie to patrzyli ze dzieci i kobiety a 100tki tysięcy wywieźli wiec nie róbmy tragedii z powodu dzieci komuchów bo z dzieci gnidy motyle nie wyrosną

 18. No właśnie popatrz na Pinocheta komuchów do piachu albo do pasa w wodzie bez snu bo wiedział ze zadnymi pertrakcjami i rozmowami z nimi nie wygra a tylko pozwoli na zrujnowanie własnego kraju, a ty myślisz ze jak moja babcie z rodzicami i rodzeństwem wysłali na syberie to patrzyli ze dzieci i kobiety a 100tki tysięcy wywieźli wiec nie róbmy tragedii z powodu dzieci komuchów bo z dzieci gnidy motyle nie wyrosną

 19. Artur Kalista ja nie mówię o tym żebyśmy zabijali rodziny kożuchów bo ich nie możemy złapać, ale co innego skazać kogoś na wyrok, a co innego zwrócić nawet poprzez zamach uwagę państwa czy społeczeństwa na jakieś problemy – tak właśnie zrobil Breivik. Tak samo IRA, walczyli o swoja wolność i nie ważne w ich mniemaniu bylo to ze oprócz policji i żołnierzy giną niewinni ludzie to jest w pewnym sensie wojna. Komuniści obojętnie czy w Polsce, hiszpani czy Rosji, nie zwracali uwagi czy przez ich poczynania zginie cala rodzina, czy tylko domniemany winny. W świętej wojnie islamistów tez nikt nie będzie sie przygladal ze Twoja, moja czy sąsiada corka, nie nosi szmaty na glowie to do piachu, nie ma miejsca na sentymenty jesli chodzi o wolność przyszłych pokoleń, co wcale nie oznacza ze musimy zabijać dzieci, mozna wyeksmitowac z kraju cala rodzine delikwenta który dostanie czapę

 20. Mateusz Martyka Pomniki to może przesadziłeś ale poruszył temat który zagraża nie tylko Norwegii ale całej Europie. Choć zabijając zraził do siebie nawet najbardziej zagorzałych sympatyków Prawicowych Partii. Bo skoro rząd go nie słuchał a ponoć jest dobrym przedmówcom to powinien stworzyć własną Partię i przekonywać o swoich racjach na jakiś wiecach , zebraniach Partii. A pewnie w samej Norwegii nie brakuje ludzi o podobnych poglądach jak on tyle ,że nie są zabójcami. Obecnie Szwecja ma problem z muzułmanami co wieczorami potrafią napadać obywateli tego kraju. Założę się w Anglii , Belgii , Francji czy innych krajach gdzie muzułmanie i Islamiści stanowią dosyć duży % populacji mają z nimi problemy.

 21. Przemysław Wróbel trochę prawdy powiedziałeś, ale nie ma co wierzyć w cuda, w tak socjalistycznym kraju gadaniem by ch*ja zrobił. Ale wcześniej pisałem czym się różni partyzant od terrorysty i od tego trzeba zaczynać i na tym kończyć. Bo o co chodzi w tej walce, chcesz terroryzm zwalczać terroryzmem? Jaki to ma sens? Że co, jak Arabowie wysadzą szkołę, to powinniśmy też wysadzić arabską szkołę, czy rozpierd*lić w pył kilka ich baz i wybić do nogi personel? Co będzie twoim zdaniem dobrym rozwiązaniem? To samo jak Breivik chce walczyć z rządem to powinien wysadzić sejm czy w ostateczności jakieś urzędy socjalne czy mordować bezbronne dzieci i młodzież, które równie dobrze mogły tam pójść tylko dlatego że namówili ich rodzice albo koledzy?

 22. Radosław Żero bezcelową przemocą niczego się nie osiągnie. Typowy komuch będzie na tym ciągnął swoją propagandę, a w normalnych ludziach wzbudzi tylko nienawiść. "Z terrorystami się nie negocjuje" i tyle w tym temacie.

 23. Artur Kalista A polityków gówno obchodzą twoje czy je masz czy mieć będziesz. W myśl odpowiedzialności za swoje czyny powinien jednak rozwalić rodziców. Jednak sprowadzając to troszkę do naszych realiów za obecna głupotę polaków, zapłacą ich dzieci. Jest w tym jakaś analogia.

 24. Artur Kalista połamał cie tłusta świnio chociaż to i tak byłoby za mało bo takiego świniaka jak ty należy powiesić na rzeźnickim haku i gówno byś zrobił podczłowieku nawet z nożykiem bo tu nie ma porównania mój refleks i koordynacja ruchowa z jakimś tłustym świniakiem…

 25. Artur Kalista połamał cie tłusta świnio chociaż to i tak byłoby za mało bo takiego świniaka jak ty należy powiesić na rzeźnickim haku i gówno byś zrobił podczłowieku nawet z nożykiem bo tu nie ma porównania mój refleks i koordynacja ruchowa z jakimś tłustym świniakiem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ