UDOSTĘPNIJ
fot. print screen z programu gośc poranka w tvp info

Brat dziennikarza TVP i byłego działacza oraz regionalnego rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, Michała Rachonia dostał posadę w zarządzie jednej z największych spółek państwowych w Polsce. Nikodem Rachoń z wykształcenia jest filozofem i aktualnie zarządza spółką związaną z energią elektryczną.

Przy obejmowaniu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, politycy tej formacji z Andrzejem Dudą i Beatą Szydło na czele, zapewniali Polaków, że „dobra zmiana” oznacza również koniec z nepotyzmem i obsadzaniem państwowych stanowisk przez znajomych i rodziny polityków.

Podobna retorykę przyjęli również nieukrywający sympatii do formacji Jarosława Kaczyńskiego dziennikarze, w tym Michał Rachoń, który po objęciu rządów przez PiS, przeniósł się z TV Republika do Telewizji Polskiej.

Jak się jednak okazuje, brat Rachonia – Nikodem, dostał w ostatnim czasie posadę w jednej z największych państwowych spółek, ENERGA S.A. Nikodem Rachoń, który jest z wykształcenia filozofem i wykładał na uczelni, został dyrektorem zarządzania marką w należącej do Skarbu Państwa Enerdze.

Co ciekawe, informacji o bracie znanego dziennikarza nie znajdziemy na oficjalnej stronie spółki. Wiadomo jednak, że Nikodem Rachoń pracuje tam od lipca bieżącego roku i właśnie być może dlatego, że informacja o tym była „skrzętnie urkywana”, sprawa wychodzi na jaw dopiero teraz.

Biuro prasowe ENERGI unika tematu i odpowiada jedynie krótkim „wyjaśnieniem”, że na stanowiska dyrektorskie nie są przeprowadzane żadne konkursy.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: money

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFinał skandalu w polskiej reprezentacji. Nawałka podjął ostateczną decyzję
Następny artykułRosję niszczy koszmar HIV. Ogłoszono stan epidemii
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również